داغ شدن موتور یخچال

علت داغ شدن موتور یخچال

8 تیر, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یخچال یکی از لوازم خانگی سرمایه ای و گران قیمت می باشد که در صورت مشاهده هرگونه ایراد و مشکل باید نسبت به یخچال و فریزر اقدام نمایید تا از پرداخت هزینه های بالا جهت خرید مجدد یخچال جلوگیری نمایید. یکی از سوالات رایج بیشتر کاربران کاردون علت داغ شدن موتور یخچال است که ما در این مطلب سعی داریم به آن بپردازیم و راهکارهایی برای برطرف نمودن آن مطرح نماییم.

گاهی اوقات از لمس کردن بدنه یخچال متوجه داغ بودن بیش از حد آن می شویم و این موضوع باعث نگرانی شما می شود اما لازم است این را بدانید که در بیشتر مواقع داغ بودن بدنه یخچال امری طبیعی است و به عملکرد دستگاه مربوط می شود. پس نگران نباشید. اما اگر این داغ شدن از نظرتان غیر طبیعی بود باید به دنبال علت آن باشید و آن را نادیده نگیرید.

تعمیر یخچال

با عملکرد یخچال های قدیمی و امروزی آشنا شوید !

همان طور که گفتیم داغ شدن موتور یخچال به نحوه عملکرد آن مربوط می شود و امری طبیعی است اما اگر این موضوع افراطی باشد باید نگران شد و به دنبال علت آن باشید. داغ شدن موتور یخچال دلایل زیادی دارد که ما در این مطلب به برخی از آن ها اشاره می کنیم . لازم است بدانید علت داغ شدن موتور یخچال های قدیمی و ساید بای ساید های امروزی با هم تفاوت هایی دارند بنابراین ابتدا به بررسی یخچال های قدیمی اشاره می کنیم سپس به بررسی یخچال های ساید بای ساید می پردازیم.

شاید بهتر باشد قبل از هر چیز عملکرد یخچال های قدیمی را بدانید مطمئنا همه ما یکی از این یخچال های قدیمی را در خانه خود دیده ایم و به خوبی می دانیم موتور یخچال یا همان کمپرسور در پایین و لوله های کندانسور که به صورت مارپیچ می باشد بالای آن قرار گرفته است. درون لوله های کندانسور مبرد قرار دارد که گرمای مواد غذایی را گرفته و به کمپرسور منتقل می نماید تا دمایش افزایش یابد و با ورود به لوله های مارپیچ کندانسور گرما را به محیط اطراف انتقال می دهد پس همان طور که متوجه شدید این انتقال گرما امری طبیعی است تا زمانی که این گرما بیش از حد نشود.

در یخچال های امروزی و ساید بای ساید ها خبری از لوله های مار پیچ در پشت یخچال نیست این لوله ها در بدنه و اطراف یخچال تعبیه شده است به همین خاطر در یخچال های امروزی وقتی بدنه یخچال را لمس می کنیم متوجه داغ شدن آن می شویم.

موتور یخچال

علت داغ شدن موتور یخچال را می دانید ؟

اگر احساس می کنید بدنه و موتور یخچال شما بیش از حد داغ شده است باید بدانید به دلیل فشارهای بیش از حدی است که به یخچال وارد است. یکی از دلایل داغ شدن موتور یخچال فعالیت بیش از حد و یا کار کردن طولانی مدت آن می باشد. همان طور که می دانید موتور یخچال هنگامی که کار می کند از خود گرما تولید می کند اگر این فعالیت به صورت داوم و مستمر باشد در بازه زمانی طولانی یا به بیان دیگر یخچال اتومات نکند گرمایی که تولید می شود افزایش می یابد و از عمر یخچال کاسته می شود.

باید به دنبال علت داغ شدن موتور یخچال باشید. طبق تجربیات تعمیرکاران کاردون کم بودن گاز یخچال یا مبرد و دمای پایین ترموستات دو دلیل رایج گرم شدن بیش از حد بدنه و موتور یخچال هستند. گاهی اوقات دستکاری کردن تنظیمات دمایی یخچال می تواند برایتان دردسر ایجاد کند و به موتور یخچال فشار زیادی وارد شود. همچنین خرابی ترموستات هم می تواند یکی از دلایل داغ شدن موتور یخچال باشد بنابراین در صورت مشاهد هر گونه ایراد در یخچال بهتر است با کاردون تماس بگیرید تا برای تعمیر  یخچال شما به محل اعزام شوند.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.