تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی با

ال جی یکی از برندهای معتبر و با کیفیت در تولید ماشین لباسشویی می باشد که مدل های متنوعی از ماشین لباسشویی را برای مصارف خانگی تولید می نماید و کار بسیاری از خانم های خانه دار را ساده نموده است. با اختراع ماشین لباسشویی تحول بزرگی در همه خانه ها ایجاد شد و در زمان و انرژی افراد خانه صرفه جویی نمود. خوشبختانه این روزها شرکت های بزرگی مانند ال جی به تولید ماشین لباسشویی در ابعاد و طرح های مختلفی پرداخته اند. وقتی به صورت اختصاصی درباره تعمیرات ماشین لباسشویی برندی خاص صحبت می کنیم بهتر است ابتدا سیر تا پیاز برنامه ها و دکمه های آن را بدانیم و بشناسیم.

برای آشنایی با برنامه های ماشین لباسشویی ال جی بهتر است به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی مراجعه کنید تا به صورت کامل متوجه کارایی ماشین لباسشویی خود بشوید. به عنوان مثال استفاده از دکمه Sport wash زمانی که می خواهید لباس های ورزشی خود را بشویی بسیار کارآمد می باشد زیرا بافت لباس های ورزشی با سایر البسته تفاوت دارد و بهتر است از دکمه تنظیم شده کاراخانه استفاده نمایید. یکی از نکات مثبت در طراحی ماشین لباسشویی های امروزی استفاده از کدهای خطا و یا ارور های ناشی از خرابی ماشین لباسشویی می باشد که کار را برای شما و تعمیر کار ماشین لباسشویی ساده نموده است. زیرا از این طریق شما و تعمیر کار ماشین لباسشویی یک زبان مشترک دارید و به سادگی می توانید عیب دستگاهتان را بگویید.

خوشبختانه تیم مجرب و کارآزموده کاردون با بررسی بازار تعمیرات و مشکلات رایج در خرابی ماشین لباسشویی برخی از مهم ترین و پرتکرار ترین مشکلات را برای شما به اشتراک گذاشته است. همین طور با بررسی علل خرابی ماشین لباسشویی بهترین راهکار را برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در اختیارتان قرار دهد و راه حل هایی برای جلوگیری از بروز این خرابی ها را به شما مخاطبین و همراهان همیشگی ارائه دهد.

اگر ماشین لباسشویی ال جی روشن نشد چه کار کنیم ؟

یکی از مشکلات رایج در ماشین لباسشویی روشن نشدن آن است یکی از اتفاقاتی که بسیار نگران کننده به نظر می آید و شاید در برخی مواقع برایتان بسیار گران تمام شود. زیرا زمانی که لباس های کثیف بر روی هم جمع می شود و شما با کوهی از لباس های کثیف و یک لباسشویی خراب روبرو می شوید در این روزهایی که شرایط اقتصادی قدرت خرید مجدد ماشین لباسشویی را از شما گرفته است کاردون می تواند تنها راه چاره باشد ! زیرا می تواند راهکارهایی را به شما ارائه دهد و نگرانی شما را از بین ببرد. در صورتی که ماشین لباسشویی ال جی شما روشن نمی شود بهتر است ابتدا از سالم بودن پریز برق مطمئن شوید برای این کار باید یک وسیله برقی دیگر را به پریز بزنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. از محافظ و یا سه راهی برای اتصال ماشین لباسشویی به برق استفاده نکنید همان طور که می دانید لباسشویی باید به صورت مستقیم به برق وصل شود. در صورتی که از خراب نبودن پریز برق مطمئن شدید و کماکان مشکل شما برطرف نشد بهتر است از یک کارشناس متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی کمک بخواهید.

ماشین لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد؟

همین الان سفارش خود را ثبت کنید !

چرا ماشین لباسشویی ال جی وارد برنامه نمی شود ؟

هنگامی که دکمه شروع در ماشین لباسشویی را می زنید لباسشویی شروع به کار نموده و عملیات شستشو انجام می شود. گاهی اوقات ممکن است به محض زدن دکمه استارت این اتفاق نیافتد و ماشین لباسشویی وارد برنامه نشود علت چیست ؟ چرا لباسشویی وارد برنامه نمی شود ؟ یکی از احتمالاتی که ممکن است وجود داشته باشد بسته نشدن درب لباسشویی می باشد گاهی اوقات خرابی لاستیک ماشین لباسشویی مانع از بسته شدن کامل درب می شود و عملیات شستشو انجام نخواهد شد. استفاده از دکمه های تعبیه شده بر روی لباسشویی می تواند یکی دیگر از دلایل کار نکردن برنامه شستشو در ماشین لباسشویی باشد به عنوان مثال استفاده از دکمه CL لباسشویی وارد برنامه نخواهد شد زیرا شما با زدن این دکمه قفل کودک را فعال نموده اید و تا زمانی که این دکمه فعال باشد هیچ پیغامی برای شروع عملیات شستشو صادر نخواهد شد. البته در برخی مواقع استفاده از دکمه Time Delay با کمی تاخیر برنامه شستشو را انجام خواهد داد در واقع براساس زمانی که شما تنظیم کرده اید شروع به انجام عملیات شستشو خواهد نمود.

آشنایی با کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

گاهی اوقات با استفاده از امکانات طراحی شده در ماشین لباسشویی به راحتی می توانیم مشکل را پیدا کنیم اما یافتن راه حل برای برطرف کردن آن کار آسانی نخواهد بود و نیاز به دانش فنی و یک فرد متخصص دارد. همان طور که می دانید مشکلات در ماشین لباسشویی گاهی در اثر سهل انگاری و بی توجهی کاربران اتفاق می افتد و گاهی اوقات به دلیل نقص فنی لباسشویی به وجود می آیند. اگر علت بروز مشکل، نقص فنی ماشین لباسشویی باشد بهتر است از یک فرد متخصص و با تجربه برای تعمیر آن کمک بخواهید تا به ماشین لباسشویی آسیب جدی وارد نشود.

گاهی اوقات نمایش کدهای خطا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی می تواند به شما کمک کند تا برای برطرف کردن به موقع آن اقدام کنید. کد خطای IE مربوط به برزو مشکل در وردو آب به دستگاه است این خطا می تواند به دلیل مشکل در اب و یا شلنگ ورودی آب باشد که باید تمامی قطعات و اجزای مربوط به شیر آب ورودی به دستگاه بررسی شود.

کد خطای OE زمانی که مشکلی در تخلیه آب وجود داشته باشد نمایش داده می شود. در هنگام بروز این خطا باید تمامی موارد مانند ارتفاع شلنگ تخلیه که باید کمتر از یک متر باشد، فیلتر پمپ تخلیه، پمپ تخلیه و سیم کشی ها بررسی شود اگر مشکل برطرف نشد باید برد دستگاه را چک کنید.

کد خطای UEدر صورت نبود تعادل در دستگاه ظاهر می شود اگر با این خطا روبرو شدید باید نوع البسه ای که در ماشین لباسشویی ریخته اید و وزن آن ها بررسی شود البته یکی از نکات مهم هنگام نصب ماشین لباسشویی شیب دستگاه می باشد که باید یک درجه باشد اگر این مورد رعایت نشود شما با هر بار روشن کردن لباسشویی با این خطا روبرو خواهید شد.

کد خطای DE نشان از باز بودن درب ماشین لباسشویی است شاید درب را به درستی نبسته اید. بهتر است بعد از نمایان شدن این کد خطا زبانه و لولای درب را بررسی کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. بهتر است میکروسوئیچ درب را هم بررسی کنید تا در صورت خراب شدن آن را تعمیر کنید.

کدخطای TE نشان از خرابی هیتر یا المنت ماشین لباسشویی است بهتر است هیتر را چک کنید تا مشکل را بیابید.

کد خطای PE نشان از خرابی سنسور تشخیص سطح آب می باشد بهتر است از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بخواهید تا هیدرواستات و شلنگ رابط به درام را بررسی کند.

کد خطای LE هنگامی که موتور ماشین لباسشویی قفل می کند نمایش داده می شود این موضوع می تواند در اثر پر کردن بیش از ماشین لباسشویی از لباس رخ دهد. البته دلایل فنی هم دارد که باید توسط متخصصین بررسی و برطرف شود.

کد خطای AE زمانی که در ماشین لباسشویی نشتی وجود داشته باشد نمایان خواهد شدبهتر است قبل از هر کاری ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید و تمامی مجاری آب را چک کنید در صورت مشاهده هر گونه خرابی یا پارگی در لوله ها و شلنگ های ورودی آب آن را تعویض کنید. اما در صورتی که هیچ گونه نشتی مشاهده نکردید بهتر است کار را به کاردون بسپارید.

چرا ماشین لباسشویی ال جی آب را تخلیه نمی کند ؟

جمع شدن اب در دیگ ماشین لباسشویی و عدم تخلیه آن به صورت اتومات می تواند یکی از نگرانی هایی باشد که برخی از ما با آن مواجه شده ایم. یکی از دلایل شایع و اصلی در بروز این مشکل خرابی پمپ تخلیه اب ماشین لباسشویی ال جی است. زمانی که شیر الکتریکی دستگاه خراب شود ورود آب به داخل ماشین لباسشویی به طور بی وقفه انجام خواهد شد البته می توان گفت تایمر هم می تواند در بروز این مشکل نقش داشته باشد بنابراین بهتر است این مورد توسط یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بررسی شود تا مشکل به درصتی شناسایی و برطرف شود.

باید بگوییم پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی ال جی یکی از قطعات مهم برای تخلیه کردن آب موجود در دیگ می باشد. چنانچه این قطعه خراب شود همان طور که حدس می زنید فرایند شستشو مختل خواهد شد و با مشکل روبرو خواهید شد. البته گاهی اوقات گرفتگی مسیر خروجی آب هم میتواند دلیلی بر تخلیه نشدمن آب باشد بهتر از هر چند وقت یکبار درپوش را باز کنید و کثیفی ها را تمیز کنید. لازم است بگوییم پمپ تخلیه آب قابل تعمیر می باشد زیرا در برخی مواقع خرابی قطعات جزئی دلیل ایجاد اختلال می باشد بنابراین در صورتی که از کاردون کمک بخواهید این اطمینان را  به شما می دهیم که در صورت تعمیر قطعات آن ها را برایتان تعمیر خواهیم کرد و از تعویض آن قطعه پرهیز خواهیم کرد. در صورت سوختن موتور پمپ تخلیه آب باید برای تعویض آن اقدام کنید زیرا قابل تعمیر نمی باشد.