لوگوی کاردون

تعمیر کولر آبی

با شروع فصل گرما سرویس کولر آبی یکی از کارهای ضروری است که باید انجام بدهیم و در صورتی که ایراد پیدا کرده باشد، به فکر تعمیر کولر آبی خود باشیم. سرویس سالیانه‌ی کولر آبی باعث می‌شود، در فصل گرما کولر شما به خوبی کار کند و بدون مشکل در این مدت برای شما هوای مطبوع بسازد. کاردون خدمات سرویس کولر آبی و تعمیر کولر آبی خود را در محل انجام می‌دهد. برای راه اندازی کولر آبی خود نیز می‌توانید روی سرویس کار ها و تعمیرکار های کاردون حساب کنید.

تعمیر کولر آبی

سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی با تعمیر کولر آبی با یکدیگر تفاوت دارند. سرویس کولر آبی مجموعه اقداماتی است که باید به صورت سالیانه و معمولاً قبل از راه اندازی کولر آبی انجام شود، تا کولر آبی در طول فصل گرما به خوبی و بدون مشکل کار کند. اما مجموعه اقداماتی که در سرویس کولر آبی توسط سرویس کار انجام می‌شود، عبارتند از:

تعویض پوشال کولر آبی

پوشال کولر آبی از آنجا که همیشه مرطوب است، محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری‌ها است. از این رو باید به صورت سالیانه تعویض شود تا کیفیت هوای داخل ساختمان حفظ شود. به شستن پوشال کولر در ابتدای فصل گرما اکتفا نکنید. پوشال کولر آبی باید تعویض شود تا هوای سالم و مطبوع به داخل ساختمان بیاید.

روغن‌کاری کولر آبی

با روغن کاری قطعات متحرک کولر آبی به صورت سالیانه، عملکرد و عمر این قطعات را افزایش می‌دهید. یاتاقان‌ها، پمپ آب و موتور کولر باید سالیانه روغن‌کاری شود تا کولر آبی شما روان کار کند و مشکلی برای موتور شما ایجاد نشود. یکی از کارهایی که هر سرویس کاری در سرویس دوره ای کولر انجام می‌دهد روغن کاری است.

تنظیم شناور

شناور کولر آبی اگر تنظیم نباشد یا ایراد داشته باشد، آب به اندازه وارد کولر آبی نمی‌شود یا بیش از حد وارد می‌شود و سرریز می‌کند. هر سال باید شناور کولر آبی را چک کنید و از تنظیم بودن آن مطمئن شوید. 

شستن کولر آبی

شستن کف و بدنه‌ی کولر آبی از ایجاد رسوب در کولر آبی جلوگیری می‌کند. ایجاد رسوب به مرور باعث پوسیدگی و سوراخ شدن بدنه‌ی کولر آبی می‌شود. کف کولر آبی و سبد پمپ آب کولر آبی باید تمیز باشد تا با وارد شدن آب و شروع به کار پمپ مشکلی برای آن ایجاد نشود. همچنین با شستن کولر آبی رسوب زدایی نیز انجام می‌شود. ماندن رسوب‌ روی بدنه ی کولر آبی باعث ایجاد پوسیدگی و سوراخ شدن بدنه‌ی کولر آبی می‌شود.

بررسی تسمه کولر آبی

هرسال باید تسمه کولر آبی را چک کنید تا از سالم و تنظیم بودن آن اطمینان داشته باشید. در صورت پوسیدگی یا پاره‌شدن تسمه کولر آبی باید آن را تعویض کنید. در ضمن باید میزان سفت بودن تسمه کولر آبی چک شود. سفت بودن بیش از اندازه تسمه به موتور کولر آبی آسیب می‌زند. شل بودن آن نیز تاثیر منفی روی عملکرد کولر خواهد داشت.

بررسی و تعویض برزنت کولر آبی

برزنت کولر آبی هر چند سال یک بار دچار پوسیدگی می‌شود و باید تعویض گردد. اگر برزنت کولر آبی پاره شده باشد، هوای خنک کولر از آن خارج می‌شود و شما در اتاق هوای مطلوبی دریافت نمی‌کنید.

سرویس همه‌ی برندهای کولر آبی

متخصصان کاردون تعمیر، سرویس، نصب و راه اندازی انواع مدل‌ها و برندهای کولر آبی را انجام می‌دهند.

 • تعمیر کولر آبی آبسال

 • تعمیر کولر آبی آزمایش

 • تعمیر کولر آبی جنرال

 • تعمیر کولر آبی سپهر الکتریک

 • تعمیر کولر آبی برفاب

 • تعمیر کولر آبی ارج

چرا سرویس کولر آبی با کاردون؟

ثبت درخواست تلفنی

در هر نقطه از ایران با شماره ۱۶۰۴ بدون پیش شماره تماس بگیرید. همکاران ما در کاردون از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ بامداد پاسخ‌گوی شما هستند.

ثبت درخواست آنلاین

با ثبت درخواست خود به صورت آنلاین همکاران ما در کمتر از ۳۰ دقیقه برای ارائه مشاوره و هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت.

تیک

سرویس‌کاران کاردون با تجربه و متخصص هستند

تیک

همه‌ی برندهای را پشتیبانی می‌کنیم

تیک

کیفیت تعمیر کولر آبی را ضمانت می‌کنیم

تیک

تعویض قطعات را با قطعات اصلی انجام می‌دهیم

تیک

قیمت‌ها و تعرفه‌ها را رقابتی تعیین کرده‌ایم

سرویس کولر آبی

نصب کولر آبی

اگر کولر آبی جدیدی خریده‌اید یا می‌خواهید کولر آبی قبلی خود را پس از جابه‌جایی نصب و راه‌ اندازی کنید، از کاردون کمک بخواهید. متخصصان کاردون در نصب کولر آبی خبره و باتجربه هستند و تمام اصول نصب و راه اندازی کولر آبی را به درستی رعایت می‌کنند. 

تعمیر کولر آبی

اگر کولر آبی شما روشن نشود، خنک نکند، بوی سوختگی دهد یا هر مشکل دیگری داشته باشد یعنی اینکه کولر آبی شما به تعمیرات نیاز دارد. ممکن است دینام یا موتور کولر شما ایراد داشته باشد، پمپ کولر آبی شما سوخته باشد، جعبه تقسیم برقی کولر آبی دچار اتصالی شده باشد، تسمه کولر پاره شده باشد که در این موارد باید سرویس کار کولر آبی شما را بررسی کند و برای تعمیر آن اقدام کند.

تعمیر دینام کولر آبی

دینام کولر آبی مهم‌ترین قطعه‌ی کولر آبی است. دینام ممکن است با تعمیر یا تعویض سیم‌پیچی تعمیر و درست شود یا اینکه به کلی بسوزد و در نهایت شما مجبور شوید یک دینام یا موتور جدید برای کولر آبی خود تهیه کنید. برای تشخیص این موضوع حتما باید متخصص و تعمیرکار باتجربه موتور کولر شما را بازدید و بررسی کند.

از دلایل خرابی موتور کولر آبی می‌توان به گرم شدن موتور کولر، نوسانات برقی و فشار آمدن به دینام از سمت تسمه می‌توان نام برد. اگر کولر آبی بدون آب کار کند، محیط داخل آن گرم می‌شود و احتمال سوختن موتور بالا می‌رود. اگر تسمه‌ی کولر آبی به درستی تنظیم نشده باشد نیز به دینام کولر آبی فشار می‌آید و می‌تواند باعث سوختن آن شود.

در صورتی که کولر آبی شما را یک سرویس کار یا تعمیرکار بررسی و چک کند، از عملکرد درست و بدون مشکل موتور آن اطمینان می‌یابید.

تعمیر دینام کولر آبی

تعمیر و تعویض پمپ کولر آبی

تعمیر پمپ کولر آبی

اگر کولر آبی شما خنک نمی‌کند و باد گرم می‌زند، یکی از دلایل آن می‌تواند خراب شدن پمپ کولر آبی باشد. اگر بعد از بررسی متوجه شدید پمپ کولرتان کار نمی‌کند، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

تعمیر و تعویض یاتاقان کولر آبی

یاتاقان‌های موتور کولر و یاتاقان‌های پروانه کولرآبی حتما باید روغن کاری شوند تا عملکرد کولر بالا بماند و عمر آن نیز بالا برود. در صورتی یاتاقان‌ها دچار مشکل شوند باید تعویض شوند.

یاتاقان کولر آبی

تعویض و تنظیم تسمه کولر آبی

تعویض تسمه کولر آبی

اگر تسمه کولر آبی پاره شود پروانه‌های کولر آبی نمی‌چرخند. تسمه‌ی کولر آبی باید به گونه‌ای تنظیم شود که نه خیلی سفت باشد نه شل که لنگر بیندازد. 

نصب کلید کولر آبی

کلید کولر آبی و سیم کشی برق و جعبه تقسیم کولر آبی در صورت ایراد می‌تواند اتصالی ایجاد کند.

مشکلات متدوال در کولر آبی

کولر آبی بوی بد می‌دهد

اگر کولر آبی شما بوی بدی می‌دهد یا به اصطلاح بوی ماهی می‌دهد می‌تواند چند دلیل داشته باشد. ممکن است پوشال‌های کولر آبی شما کهنه باشد و تمیز نباشد. ممکن است آب در کف کولر آبی مدتی مانده باشد و این موضوع منشأ بوی بد کولر آبی شما باشد. و کلا کثیف بودن و وجود رسوبات در کولر آبی نیز می‌تواند در ایجاد بوی کثیف در کولر آبی شما موثر باشد.

کولر آبی خنک نمی‌کند

اگر کولر آبی شما خنک نمی‌کند به این دلیل است که سطح آب در کولر آبی شما پایین است و به پمپ نمی‌رسد و به همین دلیل پمپ آب نمی‌تواند آب را پوشال‌ها برساند. علت این مشکل می‌تواند ایراد در شناور کولر آبی باشد که آب را زود قطع می‌کند و باید تنظیم شود. اگر پمپ کولر آبی شما خراب باشد نیز پوشال‌ها خشک می‌شوند و کولر باد گرم خواهد زد.

اگر کولر آبی شما سایبان نداشته باشد و زیر آفتاب باشد در گرم‌ترین زمان سال ممکن است نتواند باد خنک ایجاد کند. در این حالت باید برای کولر آبی خود یک سایبان تهیه کنید.

موتور کولر آبی لگد می‌زند

اگر کولر آبی شما لرزش زیادی دارد یا صدای زیادی تولید می‌کند، نصب و سرویس دستگاه‌تان به خوبی انجام نشده است. احتمالا کولر آبی شما یا تراز نیست یا تسمه به خوبی سفت نیست و یا یاطاقان خوب کار نمی‌کنند و روغن کاری نشده‌اند.
بیشتر بخوانید: چرا موتور کولر آبی لگد می‌زند

کولر آبی سروصدای زیادی تولید می‌کند

اگر کولر آبی شما صدای زیادی تولید می‌کند، احتمالا یکی از ایرادهای زیر را دارد:

 • یاتاقان‌های موتور یا یاتاقان‌های پروانه خراب شده‌اند یا روغن‌کاری نشده‌اند.
 • ممکن است کولر آبی شما تراز نباشد.
 • تسمه کولر آبی تنظیم نشده است.
 • موتور کولر ایراد پیدا کرده است.
 • جسمی در پروانه کولر آبی گیر کرده است.

آب کولر آبی سرریز می‌شود

اگر از کولر آبی آب نشت می‌کند علت آن متوقف نکردن آب توسط شناور کولر آبی می‌تواند باشد. در این صورت یا شناور کولر یا باید تنظیم شود یا تعویض شود.

بدنه‌ی کولر آبی پوسیده و سوراخ شده است

وجود رسوب در کف و دیواره‌های کولر‌ آبی به مرور می‌تواند باعث ایجاد پوسیدگی و سوراخ شدن کولر آبی شود. برای جلوگیری از بروز این موضوع حتما باید بدنه‌ی کولر آبی خود را شستشو دهید. 

برطرف کردن پوسیدگی ممکن است با عایق بندی کف کولر مرتفع شود، ولی در غیر اینصورت کولر آبی باید تعویض بشود.

کولر روشن است ولی باد نمی‌زند

اگر تسمه کولر آبی از جایش خارج شده باشد، چرخش موتور به پروانه منتقل نمی‌شود و باد تولید نمی‌شود. گاهی اوقات نیز مسدود بودن دریچه و کانال کولر مانع رسیدن باد به اتاق می‌شود.

استفاده از کولر آبی بدون پمپ

کولر آبی بدون کار کردن پمپ نیز کار می‌کند، اما باد گرم می‌زند و کار نکردن پمپ و خنک نکردن محیط داخلی کولر باعث می‌شود، موتور یا دینام کولر آبی گرم شود و در نهایت ممکن است آسیب جدی ببیند. برای همین استفاده از کولر آبی بدون پمپ توصیه نمی‌شود.
بیشتر بخوانید: علت داغ شدن موتور کولر آبی

شهرهای تحت پوشش تعمیرات و سرویس کولر آبی

تعمیر کولر آبی، نصب کولر آبی و سرویس کولر آبی را در مناطق ۲۲گانه تهران انجام می‌دهیم.

سرویس کولر آبی در غرب تهران

برای خدمات سرویس، تعمیر و نصب کولر آبی در غرب تهران می‌توانید در کاردون درخواست خدمات بدهید.

سرویس کولر آبی در شرق تهران

کاردون خدمات تعمیر، نصب و سرویس کولر آبی را در شرق تهران انجام می‌دهد.

سرویس کولر آبی در شهر ری

برای خدمات سرویس و تعمیر کولر آبی در جنوب تهران و شهرری از کاردون درخواست کنید. خدمات کاردون تضمین کیفیت دارد.

سرویس کولر آبی در شمال تهران

سرویس کولر آبی در شمال تهران را با کیفیت تضمین شده از کاردون بخواهید.

سوالات متداول

کولر آبی را باید هر سال و در ابتدای فصل تابستان سرویس کرد.

 • بوی بد دادن کولر آبی
 • لگد زدن موتور کولر آبی
 • خرابی پمپ آب کولر آبی
 • تعمیر دینام
 • تعمیر و تعویض پمپ 
 • تعمیر و تعویض یاتاقان کولر آبی
 • تعویض و تنظیم تسمه کولر آبی
 • نصب کلید کولر آبی 
 • و …