نظافت منزل فوری

26 اسفند, 1398سبک زندگی , نظافت و پاکیزگی

اکنون که روزهای پایانی سال را طی می‌کنیم به رسم دیرینه‌ی هرسال خانه‌تکانی یا نظافت منزل در همه خانه‌ها دغدغه‌ای بزرگ محسوب می‌شود، چرا که این روزها با توجه به اینکه هم آقایان و هم بانوان شاغل هستند و زمان زیادی را بیرون از خانه سپری می‌کنند و همچنین به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌توانند به امر تمیزی و پاکیزگی منزل خود رسیدگی کنند. آخر سال بازار خرید های عید و برنامه‌ریزی‌های سفر و بحث استقبال از مهمانان و خانه‌تکانی بسیار داغ است که نظافت منزل قسمت انرژی بر و سخت در این میان است.

آیا به علت مشغله زیاد، کارهای خود را به نظافتچی منزل می‌سپارید؟

همانطور که از گذشته مرسوم بوده، نظافت منزل، شستن و جارو کردن منزل از کارهای روزانه‌ی زنان خانه‌دار است ولی امروزه کارهای نظافتی که ما باید برای آن زمان بگذاریم و برایش برنامه‌ریزی و الویت‌بندی کنیم تا در مدت مثلا یک هفته‌ای انجام دهیم را یک متخصص نظافتی در مدت بسیار کمتر و با دقت و ظرافت انجام می‌دهد و ما می‌توانیم با خیالی آسوده به کارهای دیگر بپردازیم و زحمت آن را به متخصصان این کار بسپاریم.

شما برای نظافت منزل خود چه برنامه‌ای دارید؟

نظافت منزل در فرهنگ ما ایرانی‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. عده‌ای باور دارند نظافتچی منزل مانند خودمان دلسوز نیست و خانه را آن‌طور که دوست داریم تمیز نمی‌کند. در واقع تعرفه‌ی نظافت منزل هر چقدر هم که هست، اتلاف پول است. در مقابل، گروهی قرار دارند که نظر دیگری درمورد استفاده از خدمات نظافت منزل و خانه دارند. خانم‌هایی که چند فرزند دارند و یا شاغل هستند، یا آقایان مجردی که وقت رسیدگی به تمیز کردن منزل را ندارند، در این گروه قرار می‌گیرند. به عقیده‌ی آن‌ها استخدام نظافتچی منزل برای 3 تا 4 ساعت، زمان طلایی را برایشان حفظ و ذخیره می‌کند. برخی امور مانند تمیز کردن راه پله، پشت بام، پارکینگ، آسانسور و شستن نما همواره به نظافتچی‌ها و شرکت‌های خدمات نظافتی سپرده می‌شود.

چگونه نظافت منزل را انجام دهیم تا خانه‌ای همیشه تمیز داشته باشیم؟

برای تمیز نگه داشتن خانه بهتر است هنگام نظافت منزل از نظم خاصی پیروی کنید یا از نظافتچی منزل بخواهید این اصول را رعایت کند. زمان نظافت منزل برای مرتب کردن بخش‌های مختلف خانه برنامه‌ریزی کنید و از بالاترین نقطه در خانه، کارتان را شروع کنید و به ترتیب به پایین‌ترین آن برسید تا نظافت منزل تمام شود. فراموش نکنید که باید هر قسمت را به طور کامل مرتب کنید و تمیزکاری را نیمه‌کاره رها نکنید.

به این ترتیب مطمئن می‌شوید که نظافت منزل توسط خودتان یا نظافتچی منزل به درستی انجام شده و هیچ فضایی در خانه وجود ندارد که آلودگی‌ها در آن، جا خوش کرده باشد.

کار با نظافتچی خانم برایتان راحت‌تر است یا نظافتچی آقا؟

اگر شما هم در نظافت منزل وسواس دارید یا به دنبال نظافتچی منزل بادقت هستید، انتخاب نظافتچی خانم گزینه مناسب‌تری برایتان است. تجربه‌ی چندین ساله‌ی ما در اعزام نظافتچی منزل و پیگیری سفارشات مشخص کرده که بیشتر مشتری‌ها از دقت و رعایت ظرافت کاری در نظافت منزل توسط خانم نسبت به نظافتچی آقا راضی‌تر هستند. اما این یک قاعده‌ی کلی نیست.

توجه کنید در شرکت‌های نظافتی، تعرفه‌ی نظافت منزل متفاوت است و معمولا هزینه نظافت منزل توسط خانم بیشتر از نیروی آقا است. تمیز کردن تمام قسمت‌های منزل و خانه‌تکانی آخر سال به تنهایی کار بسیار سخت و گاها آسیب زننده است. جابجایی یخچال، کمد و باز کردن لوسترها مهارت می‌خواهد تا به خود شخص و اسباب و اثاثیه منزل آسیبی وارد نشود. برای انجام این گونه امور که مردانه تلقی می‌شوند بهتر است، کار به نظافت‌چی آقا سپرده شود.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.