نظافت راه پله و مشاعات

3 فروردین, 1399نظافت و پاکیزگی

در این روزها که با ویروس کرونا سروکله می‌زنیم لازم است بدانید بهداشت پیرامون ما نقش مهم و اساسی در سلامتی افراد جامعه ایفا می‌کند. بنابراین هر یک از ما با رعایت بهداشت عمومی می‌توانیم رفاه خانواده و سطح سلامت جامعه را بالا ببریم. ماندن در خانه و قرنطینه کردن به عنوان تنها راه پیشگیری از ابتلاست ولی لازم است به رعایت نظافت عمومی هم بپردازیم.

نظافت راه پله و مشاعات ساختمان‌ها براساس برنامه ریزی اهالی و مدیر ساختمان انجام می‌شود. به دلیل رفت و آمد بالای افراد در راه پله‌ها نظافت آن از اهمیت بالایی برخوردار است و باید جدی گرفته شود. یکی از بهترین گزینه‌ها برای نظافت راه پله‌ها برای مجتمع‌های بزرگ و آپارتمان‌ها استفاده از نظافتچی‌های شرکت‌های خدماتی است که اکثر ساختمان‌ها در تهران برای نظافت راه پله و مشاعات از این روش استفاده می‌کنند.

اهمیت نظافت راه پله ساختمان

امروزه به دلیل مشغله‌های زیاد کاری افراد فرصت برای تمیز کردن و نظافت بخش‌های عمومی ساختمان را دارا نیستند. بنابراین در برخی اوقات نظافت راه پله‌ها نادیده گرفته می‌شود که این بسیار کار اشتباهی است. زیرا راه پله یکی از اولین جاهایی است که در بدو ورود به ساختمان با آن سر و کار داریم. بنابراین کثیفی راه پله‌ها می‌تواند در ذهنیت افراد تاثیر بگذارد. اگر خودتان فرصت ندارید می‌توانید مسئولیت نظافت راه پله‌ها را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

برای نظافت راه پله و مشاعات چقدر باید هزینه کنیم؟

شاید برای شما سوال باشد که هزینه نظافتچی شرکت‌های نظافتی چقدر است؟ باید بگوییم برآورد هزینه یک نظافتچی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در اینجا به آن می‌پردازیم.

مدت زمان تمیز کردن و نظافت راه پله و مشاعات معمولا 4 ساعت در نظر گرفته شده است که در صورت اضافه شدن به آن باید مبلغی مازاد پرداخت گردد.

انجام کارهایی خارج از عرف کاری و استانداردهای تعیین شده نظیر جابه جایی نخاله‌های ساختمانی در صورت انجام کارهای بازسازی خانه، جارو کردن حیاط و … این موارد شامل هزینه‌های اضافی می‌باشد که باید پرداخت گردد.

ساختمان‌هایی که آسانسور دارد به دلیل نظافت کابین آسانسور، زمان بیشتری صرف خواهد شد که این زمان محاسبه می ‌شود وهزینه آن دریافت میگردد.

لازم است بدانید اکثر شرکت‌های خدماتی براساس تعداد طبقات و واحدهای ساختمان هزینه را محاسبه می‌کنند.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در بالا رفتن دستمزد تاثیرگذار باشد نظافت پارکینگی است که روغن ماشین همسایگان روی کف آن است، که برای تمیز کردنِ کامل کف پارکینگ از روغن خودرو، باید از شوینده‌های خاص استفاده نمود که زمان بر است و در نتیجه دستمزد نهایی را بالا می‌برد.

برای نظافت درب پارکینگ و دوربین‌ها باید نکات ایمنی را رعایت نمود و از دستمال نم‌دار برای تمیز کردن این سطوح استفاده کرد زیرا در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی امکان خراب لوازم برقی و خطر برق گرفتگی وجود دارد.

چه موقع از نظافتچی برای نظافت راه پله ها استفاده کنیم ؟

یکی از مواردی که به شما توصیه می‌کنیم حتما از نیروهای خدماتی شرکت‌های نظافتی برای تمیز کردن راه پله‌ها و مشاعات استفاده نمایید به هنگام بازسازی خانه می‌باشد. چرا که در هنگام بازسازی نخاله‌های به جا مانده فضای زیادی اشغال می‌کند و نیاز است برای رفاه حال دیگر همسایگان، به سرعت راه پله‌ها تمیز گردد بنابراین باید دقت داشته باشید تا فرد اعزامی قادر به انجام این کار باشد.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.