لوگوی کاردون

آموزش رایگان تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان

water heater
فهرست محتوا

یکی از وسایل پرکاربرد که در تمامی فصول می‌توان از آن استفاده نمود آبگرمکن‌های دیواری و ایستاده هستند که وظیفه گرم کردن آب خانه را متحمل می‌شوند. آبگرمکن‌های خانگی به طور مداوم کار می‌کنند و یکی از دلایل خراب شدن آبگرمکن همین موضوع می‌باشد زیرا استهلاک قطعات و فرسودگی را به همراه دارد که در این صورت با تعویض قطعات می‌توان آبگرمکن را تعمیر نمود.

اما تجربه ثابت کرده است برای انجام امور تعمیرات خودتان دست به کار نشوید و کار را به کاردون بسپارید تا خیالتون آسوده باشد. زیرا افراد متخصص و با تجربه برای عیب یابی آبگرمکن اشتباه نمی‌کنند. لازم است بدانید بعضی از مشکلات گرم نکردن آب، مربوط به خراب شدن دستگاه نمی‌باشد. گاهی اوقات مشکل ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنیم.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم برای عیب یابی آبگرمکن یک سری موارد را از قبل بررسی کنید. گاهی تنظیم ساده درجه حرارت آب گرمکن، دلیل سرد بودن آب لوله‌هاست، پس دقت کنید تا جایی که ممکن است خودتان عیب رابیابید و مشکل را برطرف نمایید.

یکی از مشکلات جدی برای خانواده‌ها نبود آب گرم در خانه می‌باشد که دلیل آن خراب شدن آبگرمکن است. ما در اینجا سعی داریم تا شما را با برخی مشکلات و عیب‌هایی که ممکن است برای آبگرمکن پیش آید آشنا کنیم تا افرادی که به کارهای فنی علاقه‌مند هستند در صورت امکان خودشان مشکل را برطرف نمایند. چراکه برخی از مشکلات آبگرمکن‌های دیواری بسیار جزئی بوده و توسط افراد مبتدی هم قابل حل است.

آبگرمکن‌های دیواری بوتان یکی از انتخاب‌های مقرون به صرفه برای خانواده‌هاست و فضای کمی را هم اشغال می‌کنند و همین امر موجب گردیده که با استقبال زیادی بین کاربران مواجه گردد. بنابراین مصرف کنندگان باید درباره تعمیر آبگرمکن بوتان نکاتی را بدانند.

چرا آبگرمکن دیواری بوتان گرم نمی کند ؟

در این روزهای پر مشغله کاری برای رهایی از خستگی بهترین پیشنهاد دوش آب گرم است ولی وقتی آب سرد یا ولرم باشد خستگی بر تن می نشیند پس باید رفع عیب شود تا مشکل برطرف گردد .

می تواند دلایل مختلفی باعث گرم نشدن آب ابگرمکن دیواری باشد. شما می‌توانید از یک متخصص برای حل این مشکل کمک بخواهید. ولی دلیل عمده این اتفاق رسوب گرفتگی مبدل‌های حرارتی است که سبب می‌شود آب دمای کافی را دریافت نکند. برای حل این مشکل باید لوله‌ها و قسمت‌های احتمالی رسوب‌ زدایی و جرم‌گیری شود.

چرا آبگرمکن دیواری بوتان خاموش می شود؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که آبگرمکن خاموش شود و یا شمعک آبگرمکن روشن نشود. در این حالت باید بگوییم مشکل می‌تواند از واشر دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان باشد و یا افت فشار گاز مانع از روشن شدن آن می‌شود. دلایل زیاد دیگری نظیر خرابی ترموکوپل، ارتفاع بالای شمعک و خرابی مشعل می‌تواند باعث روشن نشدن شمعک شود.

چرا حرارت آبگرمکن ثبات ندارد ؟

گاهی اوقات مشکلات ساده‌ای وجود دارد که آبکرمگن را با مشکل مواجه می‌کند. دلیل تغییر حرارت دمایی آبگرمکن دیواری بوتان می‌تواند فشار کم آب ورودی به آبگرمکن باشد و منجر به نوسانات دمایی آن می‌گردد.

چرا آبگرمکن بوتان جرقه می زند ولی روشن نمی شود ؟

یکی از مشکلاتی که اکثر مصرف کنندگان آبگرمکن بوتان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند جرقه زدن آبگرمکن و روشن نشدن آن است که می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. ممکن است مشکل از لوله کشی ساختمان و جابه جایی آب گرم و سرد باشد و یا سنسور جریان گاز دچار خرابی شده باشد. یکی از دلایل پیش و پا افتاده هم می‌تواند باز نبودن شیر گاز باشد.

برای تعمیر آبگرمکن در خانه باید اجزای آبگرمکن را بشناسید و اطلاعات کافی در رابطه با این محصول داشته باشید در غیر این صورت توصیه می کنیم کاردون بازی در نیارید و کار رو به کاردون بسپارید زیرا در صورت نداشتن تخصص در این زمینه می تواند مشکل دستگاه را بزرگتر نمایید.

عیب یابی آبگرمکن های برقی

در صورتی که آبگرمکن روشن نشد با استفاده از ولت متر جریان برق ورودی را بررسی کنید تا مطمئن شوید برق در مدار جریان دارد.

در صورتی که آب داخل مخزن سرد باشد مشکل از ترموستات یا المنت حرارتی است می توانید جریان داخل المنت را بررسی کنید در صورت عدم وجود جریان مشکل از ترموستات است.

اگر صداهای عجیب از آبگرمکن به گوشتان رسید علت آن سرد و گرم شدن آب داخل مخزن است در برخی مواقع در صورت وجود هوا در لوله های آب صداهای عجیب ایجاد می شود.

اگر هنگام باز کردن آب گرم زنگ زدگی از لوله ها خارج شد یا مشکل از آب است یا لوله ها دچار زنگ زدی شده است در صورتی که مشکل از آب بود از تصفیه آب استفاده کنید.

در صورتی که آبگرمکن بوی بد مانند تخم مرغ فاسد می دهد مشکل از آب است که داخل آن گوگرد وجود دارد که باید از تصفیه آب در مسی آبگرمکن استفاده شود.

در صورت خرابی آبگرمکن بوتان خود می توانید از سرویس تعمیر پکیج بوتان کاردون استفاده کنید.

مشکل می‌تواند از واشر دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان باشد و یا افت فشار گاز مانع از روشن شدن آن می‌شود.

دلیل تغییر حرارت دمایی آبگرمکن دیواری می‌تواند فشار کم آب ورودی به آبگرمکن باشد و منجر به نوسانات دمایی آن می‌گردد.

در صورتی که آبگرمکن بوی بد مانند تخم مرغ فاسد می دهد مشکل از آب است که داخل آن گوگرد وجود دارد که باید از تصفیه آب در مسی آبگرمکن استفاده شود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها