لوگوی کاردون

چگونه صدای جاروبرقی را کم کنیم؟

چگونه صدای جاروبرقی را کم کنیم؟
فهرست محتوا

جاروبرقی یکی از دستگاه‌های پرطرفدار در لوازم خانگی می‌باشد ولی به دلیل داشتن سر و صدای زیاد، بسیاری از مصرف کنندگان را آزرده خاطر کرده است. جالب است بدانید در سال 2013 از خریداران جاروبرقی یک نظرسنجی مبنی بر صدای جاروبرقی گرفته شد و 90 درصد آن‌ها از پر سر و صدا بودن این دستگاه شکایت داشتند و آرزوی داشتن یک جاروبرقی بی صدا را کردند. در برخی مواقع صدای جاروبرقی آزار دهنده می‌شود و دیگر تحمل کردن آن امکان پذیر نیست، در این مواقع می‌توانید عیب‌یابی کنید و مشکل را برطرف نمایید.

چرا جاروبرقی صدای زیادی تولید می کند ؟

یکی از رایج‌ترین دلایل سروصدا در جاروبرقی، مسدود شدن مسیر آن می‌باشد که در این صورت جاروبرقی صدایی غیرمعمول و بلند ایجاد می‌کند و راه حل آن بررسی لوله خرطومی و فیلتر جاروبرقی می‌باشد. گاهی اوقات اشیایی که بر روی زمین افتاده است از دید شما پنهان مانده و اسیر جاروبرقی می‌شود ولی با ایجاد صدایی نامعقول به شما آلارم می‌دهد که دستگاه را خاموش نمایید و اشیا به دام افتاده را بیابید و از جاروبرقی خارج کنید. گاهی اوقات گیر کردن اشیا در لوله خرطومی صدا ایجاد می‌کند که در صورت خارج کردن اشیا از لوله خرطومی، دوباره می‌توانید با آرامش به جارو زدن ادامه دهید.

حواستان به موتور جاروبرقی باشد

اگر موتور جاروبرقی شما کثیف شده باشد می‌تواند خرابی مکانیکی به بار آورد که نتیجه آن ایجاد سروصدا می‌باشد. در برخی مواقع گیر کردن آشغال در پره‌های موتور مانع از حرکت پره‌ها می‌شود و جاروبرقی دچار آسیب احتمالی، نظیر خم شدگی و شکستگی پره‌ها شده که در این مواقع باید جاروبرقی را برای تعمیر به یک مرکز مطمئن ارسال کنید تا قطعه آسیب دیده را برایتان تعویض کنند.

از دلایلی که شاید خیلی رایج نباشد نشتی و سوراخ شدن محفظه جاروبرقی می‌باشد که به دلیل گرفتار شدن هوا صدای سوت ایجاد می‌شود.

پر شدن کیسه آشغال در جاروبرقی

یکی از دلایل عمده ایجاد سر و صدا در جاروبرقی به دام افتادن اشیا در محفظه جاروبرقی است که  در صورت توجه نکردن به آن می‌تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. بنابراین به محض شنیدن صدای نا به هنجار از دستگاهتان آن را باز نموده و اشیا به دام افتاده را بیابید تا مشکل صدا برطرف گردد. یکی دیگر از مشکلات صدای بش از حد جاروبرقی می‌تواند پر شدم محفظه اشغال باشد که موجب بالا رفتن سرعت موتور شود و صدای بیشتری تولید کند.

چگونه یک جاروبرقی را ساکت تر کنیم ؟

با توجه به موارد بالا الان تا حدودی با دلایل ایجاد نویز جاروبرقی آشنا شدید. بنابراین اولین کار پیدا کردن دلیل نویز می‌باشد. در صورتی که نتوانستید دلیل را پیدا کنید بهتر است کار را به کاردون بسپارید و جاروبرقی را برای تعمیر ارسال کنید تا عیب یابی شود.

برای آنکه از سر و صدای جاروبرقی کم کنید بهتر است جاروبرقی را هر چند وقت یکبار سرویس کنید تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید زیرا با تعویض فیلترها و سایر قطعات مصرفی خیالتان همیشه آسوده خواهد بود.

با رعایت نکات بالا می‌توانید از جارو زدن لذت ببرید و آرزوی داشتن یک جاروبرقی بی صدا را برای خودتان به واقعیت تبدیل نمایید، چرا که ایجاد سرو صدای ناشی از جاروبرقی علاوه بر اذیت فرد اطرافیان را نیز آزرده خاطر می‌کند. البته لازم است بگوییم با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از عیوب گذشته برطرف گردیده و جاروبرقی‌های نسل حاضر از صدای کمتری برخوردار هستند.

شما می توانید برای تعمیر جاروبرقی خود از تعمیرکاران با تجربه کاردون کمک بگیرید.

اگر موتور جاروبرقی شما کثیف شده باشد می‌تواند خرابی مکانیکی به بار آورد که نتیجه آن ایجاد سروصدا می‌باشد. 

برای آنکه از سر و صدای جاروبرقی کم کنید بهتر است جاروبرقی را هر چند وقت یکبار سرویس کنید.

 پر شدن محفظه اشغال باشد که موجب بالا رفتن سرعت موتور شود و صدای بیشتری تولید کند.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسن
3 ماه قبل

ببخشید من وقتی که جاروبرقی ده دقیقه کار میکنه صداش خیلی زیاد میشه، ممکنه مشکل از موتورش باشه؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  حسن
3 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر بله ممکن هست که مشکل از موتور جاروبرقی باشه اما باید توسط یک تعمیرکار باتجربه بررسی بشه دستگاه تا بشه قطعی نظر داد. پیشنهاد می کنیم از سرویس تعمیر جارو برقی کاردون استفاده کنید.