برای شستن ماشین از چه شوینده ای استفاده کنیم؟

فهرست محتوا

هنوز هم هستند افرادی که علاقه‌مند به ماشین هستند و به تمیزی و نظافت خودروهایشان اهمیت می‌دهند. این افراد شستن ماشین را مانند یک سرگرمی می‌دانند و همین طور همیشه در این راستا مطالعه دارند که چه موقع باید ماشین را بشویند و یا از چه شوینده‌ای برای شستن استفاده نمایند؟ زیرا استفاده از شوینده‌های اسیدی می‌تواند به رنگ خودرو آسیب زده و خسارت‌های جبران ناپذیری به اتومبیل وارد نماید. ما در این مطلب سعی داریم برخی از شوینده‌های مناسب را به شما معرفی نماییم تا اطلاعات شما را در این باره ارتقا دهیم.

برای شستن ماشین چه راهی را پیشنهاد می دهیم!

یکی از روش‌های سنتی، استفاده از آب و پارچه برای شست و شوی خودرو می‌باشد. البته که استفاده از هر مایع صابونی برای شستن خودرو مناسب نمی‌باشد. هرمایع صابونی که مواد اسیدی در آن کمتر استفاده شده باشد، هم برای محافظت از رنگ خودرو هم برای بهتر تمیز شدن خودرو مناسب تر می‌باشد.

امروزه از پارچه‌هایی برای تمیز کردن خودرو استفاده می‌شود که در آن از مواد نانو استفاده شده و باعث تمیز شدن بهتر سطح خودرو و درخشندگی بیشتر می‌شود که می‌توان آن را از اکثر فروشگاه‌ها تهیه نمود.

یک نظر شخصی برای تمیز کردن خودرو هست که دوست دارم با شما در میان بگذارم. بهتر است قبل از تمیز کردن خودرو، روی سطح خودرو را کاملا با آب بشوییم تا ذرات سنگ‌های ریز و گل‌هایی که روی سطح خودرو هستند کاملا از بین برود. چون اگر این ذرات کاملا از بین نرود با کشیدن دستمال، همان سنگ‌های کوچکی که اصلا با چشم دیده نمی‌شدند خیلی راحت سطح رنگ را خط می‌اندازند و آسیب جدی به رنگ خودرو میزنند.

امروزه شوینده‌های مختلفی برای شستن خودرو که برندهای مختلفی هم دارن می توان تهیه نمود که البته بستگی به رضایت مصرف کننده دارد و همچنین ابزار شوینده‌ای که ترکیبات اصلی آن اسید سیتریک و اسید فسفریک باشد را می‌توان یک شوینده مناسب و با کیفیت برای خودرو دانست.

دوده‌ها، روغن‌های چرب که از رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی روی بدنه اتومبیل می‌نشینند و رنگ بدنه را به مرور زمان کدر می‌کنند. این لکه‌ها را با یک دستمال پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا از کدر شدن خودرو شما کاملا جلوگیری کند.

مزیت استفاده از شوینده مناسب را می دانید؟

استفاده از شوینده مناسب و سازگار با رنگ خودرو از نکات بسیار مهم می‌باشد. رنگ خودروی شما با یک لایه محافظ شفاف به نام کلر محافظت می‌شوند که بسیار حساس می‌باشد. اکثر شوینده‌هایی که برای منظورهای مختلف دیگر طراحی شده‌اند برروی لایه کلر خودروی شما تاثیر مخرب می‌گذارند. استفاده از شامپوهای مخصوص خودرو باعث می‌شود که علاوه بر آسیب ندیدن کلر، رنگ خودرو و از بین نرفتن واکس‌ها و نگهدارنده‌هایی که قبلا روی بدنه استفاده کرده‌اید رنگ خودروی شما نیز درخشان‌تر می‌شود. شامپو براق کننده غلیظ سوناکس، علاوه بر تمیزی خودرو می‌تواند باعث دیرتر کثیف شدن خودرو شما نیز بشود.

یکی از نکاتی که باعث خط و خش نیفتادن رنگ بدنه هنگام شستشو می‌شود استفاده از دو سطل آب همزمان است. به این ترتیب که هر بار که اسفنج خود را روی بدنه استفاده می‌کنید و کثیفی‌ها را بر می‌دارید آن را در یک سطل آب تمیز فرو برید و ذرات ریز چسبیده به آن را با فشار دادن تخلیه نمایید و سپس آن را دوباره در سطل کف فرو ببرید و استفاده نمایید. به این ترتیب شما یک سطل پر از مواد و کثیفی و ذرات ته نشین شده خواهید داشت و یک سطل مایع شستشوی و کف تمیز که از آن برای شست وشوی خودرو استفاده نموده‌اید و نتیجه کار یک اتومبیل تمیز می‌باشد‌.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها