لوگوی کاردون

ترفند های تمیز کاری خانه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به طور ناگهانی و سر زده برایتان مهمان بیاید و فقط ده دقیقه برای تمیزکاری خانه فرصت داشته باشید. در این مواقع شما فقط به فکر تمیز کردن ظاهر خانه‌تان هستید تا بتوانید بی‌نظمی‌هایتان را از چشم مهمان خود دور نگه دارید.

ما در اینجا راهکارهای مناسبی را برایتان به اشتراک می‌گذاریم تا در ده دقیقه ظاهر خانه تان را تمیز نمایید و از دورهمی‌های یهویی هم لذت ببرید. البته باید بگوییم این ترفندها برای خانم‌های شاغل کاربردی می‌باشد که بیشتر زمان خود را خارج از خانه هستند و زمان زیادی برای نظافت و تمیز کاری ندارند.

چگونه در ده دقیقه خانه را تمیز کنیم ؟

نکات اصلی برای تمیز کردن فوری خانه، جمع، پنهان، پاک و مرتب کردن است. یکی از کارهایی که باید در ابتدا انجام دهید این است که یک کیسه زباله بردارید و تمام وسایلی که دور ریختنی می‌باشند را داخل آن قرار دهید و کیسه زباله را دور بیاندازید. وسایلی که دور ریختنی نیستند ولی ظاهر خانه شما را نامرتب کرده اند را پنهان کنید. با یک دستمال تمیز سطوحی که گرد و غبار و کثیفی را نشان می‌دهد مانند آینه، میزها و شیشه‌ها را تمیز نمایید. حالا یک نگاه کلی به خانه بیاندازید و وسایلی که نامرتب هستند مانند کوسن‌ها و رومیزی را مرتب نمایید. برای ایجاد فضایی گرم پیشنهاد می‌کینم شمع روشن نمایید. به شما تبریک می‌گوییم در عرض ده دقیقه خانه خود را برای یک مهمانی آماده کرده‌اید.

چند نکته کاربردی برای تمیز کاری خانه

اگر می‌خواهید شیشه‌های خانه همیشه برق بزند از ترکیب زیر استفاده نمایید دو لیوان آب، یک چهارم لیوان سرکه سفید و یک قاشق مایع ظرفشویی.

برای تمیز کردن گرد و غبار از وسایلی که در هم تنیده هستند، مانند گل های مصنوعی از سشوار استفاده نمایید.

برای برق انداختن ظروف در ماشین ظرفشویی از جوش شیرین و پودر ماشین ظرفشویی به مقدار مساوی استفاده نمایید.

برای داشتن خانه‌ای مرتب، اگر هر یک از اعضای خانواده هر چیزی که از آن استفاده می‌کنند را سر جای خود بگذارند به این روش عادت می‌کنند و دیگر از نامرتبی منزل گله و شکایتی ندارید. راه حل‌های کوچ دیگر از این دست وجود دارد که شما را در داشتن خانه‌ای تمیز، یاری می‌کند. همیشه مشارکت اعضای خانواده در تمیز کاری خانه می‌تواند به این روند سرعت ببخشد. به عنوان مثال اگر برای تمیز کردن خانه هر یک از اعضا، عهده دار تمیز کردن یک قسمت از خانه شوند، خواهید دید که سریع‌تر به خانه‌ای تمیز و مرتب دست خواهید یافت.

برای تمیزکاری خانه چه کنیم؟

یکی از کارهایی که اکثرا به آن عادت کرده‌ایم، نگهداری وسایل بِلا استفاده می‌باشد که به گمان خود روزی به کار خواهد آمد. مطمئن باشید وسایلی که به انباری شما ارجاع داده می‌شود هیچ گاه به کارتان نمی‌آید. پس نترسید و وسایل بلا استفاده را دور بیندازید و این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه وسایل شما کمتر باشد زمان کمتری برای تمیز کردن و داشتن خانه‌ای مرتب صرف خواهید نمود.

برای تمیز کاری خانه خود سعی کنید از یک برنامه و اصول خاص پیروی کنید و کارها را الویت بندی کنید تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد و انرژی کمتری صرف کنید، همچنین در زمان صرفه جویی شود. پیشنهاد ما به خانم‌های شاغل این است که هر چند وقت یکبار از شرکت‌های خدماتی کمک بگیرند و در تمیز کاری خانه از آن‌ها کمک بخواهند. شرکت‌های خدماتی با ارسال کارگر نظافتچی خانم یا آقا که تجربه بالایی در زمینه نظافت منازل دارند با سرعت بالا و زمان کم خانه شما را تمیز نموده و کار را برایتان ساده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...