لوگوی کاردون

کاربردی ترین وسایل آشپزخانه

KITCHENAPP
فهرست محتوا

یکی از مهم‌ترین جاهایی که در محیط خانه بیشترین استفاده را دارد و برای خانم‌ها بسیار مهم می‌باشد، آشپزخانه است. می توان گفت اصلی‌ترین فعالیت‌های زندگی در طول روز در این بخش از خانه صورت می‌گیرد به همین دلیل بسیار مهم است. پس باید امکانات و تجهیزات به کار رفته در آن کامل و مجهز باشد.

ما در این مقاله قصد داریم کاربردی‌ترین وسایل آشپزخانه را برایتان بیان کنیم تا در هنگام خرید لوازم آشپزخانه به این موارد دقت کنید.

لوازم‌های برقی در آشپزخانه یکی از مهم‌ترین‌ها می‌باشند که معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند :

لوازم برقی بزرگ و لوازم برقی کوچک آشپزخانه

لوازم بزرگ در آشپزخانه مانند یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال و فریزر، مایکرووویو و …

لوازم برقی کوچک آشپزخانه هم مانند مخلوط کن، چایی ساز، خرد کن، همزن برقی، غذاساز، توستر و … می‌باشد که هر یک به نوبه خود بسیار کاربردی و پر مصرف هستند، بنابراین وجود همه این لوازم خانگی لازم است.

چرا وسایل آشپزخانه کاربردی هستند ؟

آشپزخانه‌ها معمولا انواع مختلفی دارند که با توجه به سایز و ابعاد آشپزخانه و طراحی آن‌ها می‌توان از لوازم خانگی برقی گران قیمت استفاده نمود و یا آشپزخانه‌ی خود را با لوازم برقی که کاربرد بیشتری دارند و اولویت بیشتری در مصرف برای خانم‌ها در خانه دارند تجهیز نمود.

ما می‌خواهیم پنج وسیله‌ی برقی پر کاربرد در آشپزخانه که برای درست کردن انواع غذاها می‌توانند به شما کمک کنند را نام ببریم. البته بنا به نوع استفاده می‌تواند جایگزین‌هایی را داشته باشد که با توجه به سایز آشپزخانه و طراحی آن می‌توان اولویت بندی کرد و با رعایت اولویت آن‌ها را خریداری نمود.

از نظر ما یکی از مهم‌ترین لوازم و کاربردی‌ترین لوازم خانگی در آشپزخانه غذا ساز می‌باشد. زیرا با غذا ساز می‌توان انواع غذاهایی که ما به طور روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم را در اندک زمان تهیه نمود و مقدمات اولیه برای درست کردن یک غذا را برایتان فراهم کند. این دستگاه مزیتی که دارد این است که قابلیت‌های چند وسیله کاربردی آشپزخانه را در یک دستگاه به شما ارائه می‌دهد و می‌توان به جرات گفت یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه همین امر است.

اگر آشپزخانه شما بزرگ نیست کاربردی ترین وسیله را خریدار کنید!

خانم‌هایی که آشپزخانه‌ی چندان بزرگی ندارند و نمی‌خواهند آشپزخانه‌ی خود را شلوغ کنند، تهیه‌ی یک غذاساز می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا از پرداخت هزینه‌های اضافی خودداری کنند. البته بسته به نوع کاربرد و بودجه شما، غذاسازها در مدل‌های متنوع با قابلیت‌های مختلف تولید می‌شوند و شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های معتبر از به روزترین مدل‌های موجود در بازار مطلع شوید.

یکی دیگر از مهم‌ترین لوازم آشپزخانه، سرویس‌های قابلمه و پخت و پز هستند که تقریبا هر روز چند بار با آنها سر و کار دارید. در انتخاب این لوازم خانه و آشپزخانه باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. انتخاب جنس این وسایل بسیار مهم است چون در ارتباط مستقیم با غذاهای هر روزه شما خواهند بود. بنابراین حتما از قابلمه‌هایی استفاده کنید که حاوی مواد و عناصر مضر برای غذاها نباشند، تا با خیال راحت به پخت و پز در آن‌ها بپردازید.

بهتر است در خرید این لوازم مهم و کاربردی میزان بودجه در نظر گرفته شده را افزایش دهید تا به زودی مجبور به تعویض آن نشوید. زیرا یکی از وسایل پرمصرف است که در صورت تعویض آن، شما باید هزینه‌های هنگفتی پرداخت کنید. بنابراین در هنگام خرید به این موارد دقت داشته باشید.

اگر  در وسایل برقی آشپزخانه دچار مشکل شدید، پیشنهاد می کنیم از سرویس تعمیر لوازم برقی کاردون استفاده کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها