لوگوی کاردون

براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم؟

فهرست محتوا

همیشه داشتن خانه ای تمیز و مرتب آرزوی هر خانم خانه داری است و همه اعضای خانواده می توانند از این نظم و تمیزی استفاده کنند و در محیطی آرام به انجام کارهای روزمره خود بپردازند. همیشه ما تلاش می کنیم تا در کمترین زمان خانه را مرتب و تمیز نماییم ولی همیشه یکی از بزرگترین معضلات این است که نمی دانیم از کجا باید شروع کنیم؟

برای تمیز کردن خانه سعی کنید کارها را الویت بندی کنید و یک جا را تمیز کرده سپس به سراغ کار بعدی بروید. اگر کارهایی که به صورت روتین مربوط به نظافت می باشد را روزانه انجام دهید کارها بر روی هم انباشته نمی شود و ظاهر خانه تان همیشه تمیز به نظر خواهد آمد.

  

چگونه خانه را تمیز کنیم ؟

برای تمیز کردن خانه باید اصول مربوط به تمیز کاری را رعایت کنید به عنوان مثال برای تمیز کردن خانه نمی توانید با لباس مهمانی این کار را انجام دهید بنابراین سعی کنید لباس مخصوص برای تمیز کاری در نظر بگیرید و سپس کارتان را شروع کنید.

برای ایجاد انگیزه در خودتان سعی کنید این کار را حتما انجام دهید. یکی از کاربران ما همیشه می گوید من با لباس راحتی و دمپایی بیشترین کاری که می توانم انجام دهم ریختن لباس های چرک در ماشین لباسشویی می باشد. بنا براین این را بدانید که لباس نقش مهمی زا در ایجاد انگیزه برای انجام کارها در زندگی ما بازی می کند.

برای انجام کارهای خانه سعی کنید زمان بندی را رعایت نمایید و برای کارهایی که ارزش زیادی ندارد زمان زیادی صرف نکنید زیرا می توانید آن زمان را برای کارهای دیگر صرف کنید بنابراین روی کارهایی تمرکز کنید که باید برای آن ها وقت گذاشت.

گاهی اوقات وقتی مشغول به انجام کاری می شوید زمان از دست شما خارج شده و متوجه می شوید که زمان زیادی را از دست داده اید و دیگر نمی توانید به کارهای دیگری بپردازید پس در تمیز کردن خانه همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که زمان یکی از دوست های شماست که به کمک شما آمده تا خانه تان را تمیز کنید.

برای نظافت خانه چه وسایلی لازم است ؟

یکی از نکاتی که باید هنگام تمیزکاری خانه به آن دقت داشته باشید این است که همه وسایل مورد نیاز را تهیه کنید و هنگام تمیز کردن یک اتاق یا مکانی که در نظر گرفته اید آن ها را استفاده نمایید و به صورت یکجا از آن ها نگه داری کنید.

در برخی مواقع هنگامی که شما یک اتاق یا فضای دیگری را برای تمیز کاری انتخاب می کنید در صورتی که تمامی وسایل نظافت را با خود به محل نظافت نیاورید مجبور هستید کار را متوقف کنید و همین موضوع باعث می شود تمرکز شما از روی کار برداشته شود.

همیشه سعی کنید برای انجام کار های خانه یک الویت بندی منطقی داشته باشید تا بتوانید به دقت کارهایتان را انجام دهید و مجبور به دوباره کاری نشوید.

 یک مثال ساده که می توانیم برایتان بگوییم این است که همیشه قبل از اینکه خانه را گرد گیری کنید جاروبرقی بکشید زیرا هنگامی که جاروبرقی می کشید گرد و خاک بر روی سطوح قرار می گیرد و شما باید همه سطوح را تمیز نمایید.

همیشه داشتن وسیله کم تر به شما کمک خواهد کرد تا سریع تر و با زمان کم تر به نتیجه برسید وقتی تمام کشو ها و کم های شما پر از وسیله باشد تمیز کردن آن ها به زمان زیادی نیاز دارد پس سعی کنید از شر وسایل اضافی خلاص شوید و از خرید وسایلی که کاربردی برایتان ندارد خودداری کنید و یک نکته مهم تر اینکه اگر وسیله ای جدید می خرید آن را جایگزین وسایل قدیمی تان کنید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها