لوگوی کاردون

بهترین مواد شوینده برای مقابله با کرونا

فهرست محتوا

این روزها که کل دنیا درگیر کرونا شده اند هر یک از انسان ها به دنبال راه حلی برای نجات و یا پیشگیری از این بیماری هستند چه بهتر که این روزها قدر یکدیگر را بدانیم و نه تنها برای نجات جان خود بلکه برای نجات جان دیگران هم تلاش کنیم و با رعایت نکات بهداشتی کمک هر چند کوچک به هم نوع خود کرده باشیم.

درست است هنوز راه حل درمانی برای کرونا یافت نشده است و تنها راه حل رعایت بهداشت فردی است اگر همه ما خود را به رعایت این نکات بهداشتی مسئول بدانیم تا حدی روند ابتلا به این بیماری کاهش می یابد و می توانیم دورباره در جهانی سالم نفس بکشیم و در این فرصت دوباره زندگی کنیم.

از چه شوینده هایی برای جلوگیری از کرونا استفاده کنیم ؟

سوالی که این روزها بسیار به گوشتان می خورد و ذهن همه ما را مشغول کرده است انتخاب بهترین شوینده برای ضدعفونی کردن سطوح و مواد غذایی می باشد ! نگرانی های مردم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا قابل درک است بنابراین کاردونی ها در این مطلب سعی دارند با گردآوری مطالبی مفید و کاربردی از نگرانی های شما بکاهند.

این روزها بازار خرید و فروش مواد شوینده و ضدعفونی کننده بسیار داغ است و مثل همیشه برخی افراد سودجو با تولید و پخش موادی ناسالم در بازار دچار سردرگمی و گمراهی مردم می شوند. همان طور که می دانید بهترین راه مقابله با ویروس کرونا شست و شوی دست و صورت با آب و صابون می باشد البته که این عمل باید به صورت مستمر باشد و روزانه چندین بار تکرار شود.

برای مقابله با کرونا چه کنیم ؟

در حال حاضر یکی از ساده ترین و در دسترس ترین راه ها برای رهایی از این بیماری شستن دست ها با آب و صابون می باشد باید بگوییم صابون قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و اگر این کار به صورت مداوم در روز انجام شود می تواند از نگرانی های شما بکاهد لازم است بگوییم شستن دست ها باید به دقت انجام شود و تا حد امکان این کار در مدت زمان بیشتری انجام گیرد.

از دیگر مواد شوینده مایع هم می توانید برای شست و شوی دستها استفاده کنید ولی برای شست و شوی صورت توصیه نمی شود.

یکی دیگر از مواردی که برای ضدعفونی کردن دست ها توصیه می شود ضدعفونی کردن دست ها با الکل است این راه حل برای مواقعی است که خارج از خانه هستید و دسترسی به آب و صابون ندارید سعی کنید تا حد امکان در خانه بمانید ولی اگر برای موارد ضروری از خانه خارج شدید توصیه می کنیم عمل ضدعفونی کردن دست ها با الکل را به طور منظم تکرار کنید.

بهترین مواد شوینده برای سطوح خانه

با توجه به اینکه ماندگاری ویروس کرونا در سطوح مختلف متفاوت می باشد محققان دریافته اند که این ویروس در سطوح مختلف از 2 ساعت تا 9 روز باقی می ماند بنابراین یکی دیگر از مواردی که باید به تمیزی و نظافت آن اهمیت ویژه ای بدهید خانه تان است زیرا در صورت آلودگی امکان ابتلا به ویروس کرونا بالا می رود پس سعی کنید نکات بهداشتی را در خانه نیز رعایت کنید. برای پاک کردن سطوح می توانید از مواد شوینده مختلف استفاده کنید ولی برای اطمینان بیشتر توصیه می کنیم از الکل طبی و یا سرکه برای از بین بردن آلودگی های سطوح خانه استفاده کنید.

لازم است این نکته را یادآوری کنیم که به هیچ عنوان از الکل صنعتی برای پاک کردن سطوح از آلودگی ها استفاده نکنید زیرا این ماده سمی می باشد و برای سلامت افراد بسیار مضر می باشد.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها