تميز كردن پاركت چوبي

10 اردیبهشت, 1399سبک زندگی , نظافت و پاکیزگی

این روزها استفاده از کفپوش چوبی یا همان پارکت بسیار رایج گشته است زیرا پارکت حس گرما و صمیمیت خاصی به خانه شما می دهد بنابراین طرفداران بسیاری به خود جذب نموده است. لازم است بگوییم این کفپوش ماندگار و با اصالت یکی از کالاهای لوکس در خانه به حساب می آید بنابراین باید در نگهداری و نظافت از آن بسیار دقت کنید.

ما کاردونی ها در این مطلب می خواهیم اصول و روش تمیز کردن پارکت و یا بهترین را برای تمیزکرن پارکت چوبی را با شما به اشتراک بگذاریم. البته لازم است بگوییم که یافتن پاسخ برای این سوال کار ساده ای نیست چرا که کفپوش پارکت بسیار حساس می باشد و باید بهترین گزینه را برای تمیز کردن آن به کار ببرید.

تميز كردن پاركت با سركه

یکی از روش های سنتی و قدیمی برای نظافت منزل به خصوص کفپوش ها استفاده از سرکه سفید می باشد در اینجا باید بگوییم سرکه خاصیت پاک کنندگی بالایی دارد و یک شوینده طبیعی برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها می باشد. علاوه بر همه ی این ها سرکه ارزان قیمت است و در هر سوپر مارکتی یافت می شود بنابراین هم مقرون به صرفه است و هم قابل دسترس می باشد.

ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که سرکه برای همه سطوح مناسب نمی باشد زیرا ممکن است رنگ سطوح را از بین ببرد بنابراین قبل از استفاده از این ماده بر روی کفپوش چوبی از رنگ کفپوش هایتان اطمینان پیدا کنید. اگر رنگ کفپوش شما از جنس موم باشد در صورت تمیز کردن پارکت با سرکه، رنگ کفپوش شما از بین می رود. در مقابل پارکتی که رنگ آن از جنس پلی یورتن باشد تمیز کردن آن با سرکه بلامانع است.

تمیز كردن رنگ از روي پاركت

یکی از ساده ترین و آسان ترین راه ها برای پاک کردن رنگ لاتکس از روی پارکت، شست و شو به وسیله پارچه نمدار و آب می باشد. در صورتی که لکه رنگ تازه باشد می توانید با استفاده از آب لکه رنگ را از بین ببرید در صورتی که به نتیجه دلخواه نرسیدید می توانید از الکل اتیلیک استفاده نماید. برای این کار یک پارچه را به الکل آغشته کنید و بر روی سطحی از پارکت که رنگ وجود دارد بکشید این کار را تا جایی ادامه دهید که رنگ پاک شود سپس با استفاده از یک دستمال خشک سطح پارکت را تمیز نمایید.

فقط به این نکته توجه داشته باشید که برای تمیز کردن رنگ لاتکس از روی پارکت می توانید از الکل اتیلیک استفاده نمایید.

برای پاک کردن رنگ از روی پارکت راه حل های زیادی وجود دارد که در مقالات آینده به آن ها می پردازیم.

پاك كردن چسب از روي پاركت

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام نصب پارکت به دلیل استفاده زیاد چسب پارکت های شما آسیب دیده باشند و برای تمیز کردن آن به مشکل برخورده باشید. کار را به کاردون بسپارید و با ما باشید تا راه حل این مشکل را بیابید.

یکی از راه حل های ابتدایی در هنگام نصب پارکت می باشد که باید رعایت شود به هنگام نصب یک پارچه در دست داشته باشید و چسب اضافه را پاک نمایید و اما اگر به هر دلیلی از انجام این کار جا مانده اید و در همان لحظه این کار را انجام ندادید و چسب سفت شد می توانید با استفاده از یک شی نوک تیز مانند کاردک چسب را به آرامی از روی پارکت جدا نمایید باید دقت کنید که به رنگ پارکت ها آسیب نرسد.

سعی کنید در هنگام نصب پارکت دقت کنید تا چسب بر روی پارکت باقی نماند و یا در همان ابتدا با استفاده از پارچه چسب را از روی پارکت تمیز نمایید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.