خرید تلویزیون

راهنمای خرید تلویزیون تا 10 میلیون

16 خرداد, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

اگر به دنبال خرید تلویزیون هستید و بودجه شما محدود است حتما این مطلب را مطالعه نمایید. شاید در گذشته خرید تلویزیون یکی از ساده ترین کارها بود ولی این روزها خرید تلویزیون با پیشرفت علم و تکنولوژی و تولید مدل های مختلف کاره ساده ای نیست ! البته که حقه ها و ترفند های بازاریابی هم چاشنی آن شده است و شما را در یک دنیای بی سر و ته رها کرده است. می دانیم تصمیم گیری و انتخاب کلار دشواری است از طرفی هم با توجه به افزایش قیمت ها به شما حق می دهیم که نگران کیفیت تلویزیون خریداری شده باشید. اما باید بدانید خرید یک تلویزیون با کیفیت و اقتصادی نیاز به تحقیق و بررسی دارد و نمی توانید بدون داشتن آگاهی اقدام به خرید نمایید.

کاردون در این مطلب قصد دارد راهنمای خرید تلویزیون را به صورت مرحله به مرحله برایتان توضیح دهد تا براساس بودجه در نظر گرفته شده شما اقدام به خرید نمایید و پارامتر هایی که می تواند در قیمت تلویزیون تاثیر گذار باشد را مطرح نماید.

تلویزیون سامسونگ

خرید تلویزیون براساس اندازه صفحه نمایش

به جرات می توان گفت هر ساله تلویزیون پیشرفته تر با ابعاد و اندازه ای مختلف وارد بازار می شود و انتخاب و خرید تلویزیون را به کار دشوار مبدل نموده است. همیشه هنگام خرید تلویزیون از خود می پرسیم تلویزیون چند اینچی بخریم ؟ شاید برخی از شما ندانید که اندازه گیری صفحه نمایش به صورت مورب می باشد و از 20 تا 80 اینچ متغییر می باشد. باید بگوییم هنگام خرید دقت کنید از تلویزیون برای کجا می خواهید استفاده کنید معولا خانواده های ایرانی از تلویزیون های 50 اینچ به بالا برای خانه های خود استفاده می کنند.

آیا این تفکر که بزرگترین سایز تلویزیون را بخریم تفکر درستی است ؟ باید بگوییم سایز صفحه نمایش تلویزیون ارتباط مستقیمی با قیمت تلویزیون دارد اگر شما از نظر بودجه تامین هستید و قدرت خرید تلویزیون با هر قیمتی را دارید می توانید بزرگترین سایز تلویزیون را خریداری نمایید. ولی اگر محدودیت بودجه دارید باید بگوییم یکی از مهم ترین پارامتر های تعیین کننده قیمت تلویزیون اندازه صفحه نمایش تلویزیون است.

وضوح صفحه نمایش برای انتخاب تلویزیون

همیشه یکی از نکات مهم هنگام خرید تلویزیون رزولوشن واقعی و یا دقت تصویر می باشد. با توجه به پیشرفت علم این روزها HD پایین ترین دقت و وضوح در صفحه نمایش است و می توان گفت بازار تلویزیون های Full HD و 4K داغ است. اگر می خواهید هنگام تماشای تلویزیون از تصاویر لذت ببرید هنگام خرید به وضوح صفحه نمایش دقت نمایید. باید بگوییم همیشه سایز بزرگتر برای خرید تلویزیون مطرح نیست گاهی اوقات به دلیل انتخاب صفحه نمایش بزرگتر و نداشتن بودجه کافی به رزولوشن HD بسنده خواهید کرد و باید بگوییم در آینده متوجه خواهید شد که این کار دست نیست و می تواند شما را به مرز پشیمانی برساند.

حال سوال اینجاست رزولوشن چه تاثیری در کیفیت تصویر دارد ؟ یکی از مهم ترین پارامتر ها در کیفیت تصویر می باشد. پیکسل ها، تصویر و رزولوشن را تشکیل می دهند. رزولوشن مجموع تعداد پیکسل هاست. افزایش تعداد پیکسل ها باعث ورود تلویزیون های Full HD به بازار شد. بنابراین تعداد پیکسل ها با وضوح تصویر رابطه مستقیمی دارد هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد وضوح تصویر بالاتر می رود. البته که عوامل دیگری در بالا رفتن کیفیت تصویر تاثیرگذار است.

خرید تلویزیون باکیفیت

خرید تلویزیون براساس نوع صفحه نمایش

برخی از شما با دیدن تلویزیون های مختلف وسوسه می شوید و در تصمیم گیری هنگام خرید تلویزیون مردد می شوید. قصد شما خرید چه نوع تلویزیونی است ؟ می خواهید صفحه نمایش تلویزیون شما خمیده باشد ؟ آیا اطلاعاتی درباره تلویزیون های خمیده دارید ؟ باید بگوییم امروزه بازار طرفداران تلویزیون خمیده داغ است و به سرع تعداد طرفداران آن رو به افزایش است اگر شما هم یکی از این طرفداران هستید ولی هیچ اطلاعاتی درباره این نوع تلویزیون ها ندارید با کاردون همراه باشید.

شعار کمپانی های تولید کننده تلویزیون های خمیده این است که مهم نیست از کجا می خواهید تلویزیون را نگاه کنید مهم این است که هر جا باشید می توانید تصویر تلویزیون را مشاهده نمایید و خوب این موضوع یکی از مزیت های اصلی و یا نکات مهم محبوبیت این نوع تلویزیون گشته است. البته باید بگوییم این نوع تلویزیون باعث می شود چشم ها کمتر خسته شود و نسبت به سایر تلویزیون ها کنتراست بهتری دارد.

حالا اگر می خواهید پیشنهاد ما را بدانید باید بگوییم تلویزیون های خمیده با توجه به تازگی شاید ظاهر گول زننده ای داشته باشند و شما را وسوسه کنند اما چیزی که مهم است بودجه و قیمت تلویزیون است. هر چه باشد تلویزیون های مسطح با توجه به قدمت طولانی شان جواب پس داده اند !

براساس کیفیت صدا، تلویزیون را انتخاب کنید

شما اگر بهترین تلویزیون را هم خریداری کنید باز هم از کیفیت صدای آن رضایت نخواهید داشت. زیرا با توجه به کمبود جا در تلویزیون های امروزی اکثر شرکت های تولید کننده با این ضعف سر و کله می زنند. اما راه حلی که برای این مشکل وجود دارد استفاده از لوازم جانبی نظیر سینمای خانگی و ساندبار است که می تواند به احیای صدای تلویزیون ها کمک نماید.

همان طور که در می دانید خرید تلویزیون در دنیای امروز تلویزیون ها کار ساده ای نخواهد بود. و این کار بدون آگاهی و داشتن اطلاعات کافی کار بسیار دشوار تری خواهد بود و حتی می تواند شما را در تصمیم گیری مردد نماید و معمولا انتخاب در چنین شرایطی باعث پشیمانی در آینده خواهد شد. نکته حائز اهمیت هنگام خرید تلویزیون توجه به استفاده تلویزیون و بودجه در نظر گرفته شده می باشد.

اگر می خواهید از تلویزیون در یک مکان اداری استفاده کنید که صرفا کاربری آن نمایش دوربین های مداربسته است توصیه می کنیم با حذف بسیاری از پارامتر ها انتخاب مقرون به صرفه ای را برای خود رقم بزنید. اما اگر از تلویزیون برای مصارف خانگی می خواهید استفاده کنید ابتدا الویت های خود را مطرح نمایید تا براساس بودجه ای که تعیین کرده اید به صورت مرحله بندی شده به انتخاب تلویزیون مناسب برسید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.