لوگوی کاردون

عیب یابی پمپ کولر ابی

عیب یابی پمپ کولر ابی
فهرست محتوا

کولر آبی یکی از لوازم کاربردی در فصل تابستان است که نبود و یا خرابی آن بسیار شرایط را طاقت فرسا و غیر قابل تحمل می کند. یکی از مواردی که برای تمامی دارندگان کولر آبی اتفاق افتاده است خرابی پمپ کولر ابی است. کولر ابی هم مانند تمام لوازم الکتریکی در صورت استفاده مداوم دچار خرابی و مشکل می شود. همان طور که می دانید پمپ کولر ابی در مدت زمان طولانی کار زیادی انجام می دهد بنابراین یکی از مواردی است که سریع تر خراب می شود.

جالب است بدانید در صورت استفاده درست و انجام سرویس سالیانه در ابتدا و انتهای فصل گرما می توانید از کولر آبی سال ها استفاده کنید. اما منظور از سرویس سالیانه چیست ؟ باید هر سال قبل از شروع فصل گرما پمپ کولر را سرویس نمایید. کاردون در این مطلب قصد دارد نحوه سرویس و عیب یابی پمپ کولر را برای شما مخاطبین همیشگی به اشتراک بگذارد. همچنین شما می توانید برای تعمیر کولر خود از کاردون کمک بخواهید زیرا در کوتاهترین زمان و فقط با یک تماس در محل شما حاضر می شوند.

تعمیر کولر ابی

عیب یابی پمپ کولر و نحوه تعمیر آن

یکی از رایج ترین اتفاقاتی که برای کولر ابی رخ می دهد سوختن و از کار افتادن پمپ کولر ابی است. یکی از راه های تشخیص خرابی پمپ کولر خنک نبودن باد کولر است شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که در خانه هستید و اصلا خبری از باد خنک نیست در صورتی که با خیال آسوده و اطمینان از راه اندازی کولر در انتظار باد خنک نشسته باشید ! اما باید بدانید فقط راه اندازی کولر آبی راه حل نجات یافتن از گرمای تابستان نیست باید برای راه اندازی کولر آن را سرویس نمایید تا از مشکلات آن مطلع شوید و آن ها را برطرف نمایید.

حال که متوجه خنک نبودن باد کولرتان شده اید باید بگوییم مشکل از پمپ کولر ابی است. پس دست به کار شوید و علت آن را جویا شوید. گاهی اوقات نرسیدن آب به پمپ علت اصلی خرابی آن است که این موضوع یکی از شایع ترین علل سوختن پمپ کولر می باشد. و راه حل جلوگیری از این اتفاق انجام سرویس سالیانه ابتدا و انتهای هر سال است. بهتر است به صورت سالیانه کف کولر آبی را از جرم و رسوبات انباشته شده تمیز نمایید زیرا رسوبات باعث گرفتگی لوله ها شده و عملکرد پمپ کولر را دچار اختلال خواهد نمود.

لازم است بگوییم در صورت سوختن و یا خرابی پمپ کولر ابی اقدام به تعویض این قطعه نمایید. زیرا پمپ کولرابی یکی از قطعات مصرفی در کولر می باشد که در صورت استفاده صحیح از آن می توانید سال ها از آن استفاده نمایید بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن سایر اجزای کولر برای اطمینان از انجام روند درست کار اقدام به تعویض پمپ کولر ابی نمایید.

چگونه پمپ کولر ابی را تعویض نماییم ؟

خوشبختانه کولر آبی یکی از وسایلی است که در فصل تابستان می تواند هوای خنک را برایتان فراهم نماید. پس در صورتی که پمپ کولر شما نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد بهتر است از یک تعمیر کار کولر بخواهید تا برایتان این کار را انجام دهد. البته در صورتی که با اجزای کولر آشنا هستید خودتان هم می توانید دست به کار شوید البته با رعایت نکات ایمنی این کار را انجام دهید.

برای تعویض پمپ کولر ابی ابتدا واتر پمپ قبلی را از کولر جدا نمایید سپس شلنگ پمپ کولر ابی را قسمت T شکل متصل نمایید و طرف دیگر را به توزیع کننده آب فن متصل نمایید. سایر قسمت های کولر را که جدا نموده اید سر جای خود قرار دهید و کولر را روشن نمایید.

یکی از رایج ترین اتفاقاتی که برای کولر ابی رخ می دهد سوختن و از کار افتادن پمپ کولر ابی است.

رسوبات باعث گرفتگی لوله ها شده و عملکرد پمپ کولر را دچار اختلال خواهد نمود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها