لوگوی کاردون

آموزش تصویری نصب شناور کولر آبی

آموزش تصویری نصب شناور کولر آبی
فهرست محتوا

اگر هنوز برای سرویس کولر آبی خود کاری انجام نداده اید باید بگوییم الان دیگه وقتشه و باید دست به کار شوید. یکی از کارهایی که در راه اندازه کولر آبی بسیار حیاتی می باشد نصب شناور کولر آبی است. همیشه برای راه اندازه مجدد کولر در فصل گرما اولین کاری که انجام می دهیم چک کردن شناور کولر است زیرا در صورتی که شناور کولر آبی خراب باشد و به درستی کار نکند کولر مانند حوضچه آب می شود. برای اینکه بتوانید خودتان شناور کولر آبی را نصب کنید ابتدا باید با عملکرد دستگاه آشنا باشید. آیا می دانید.

وظیفه شناور کولر آبی چیست ؟

یکی از قطعات ساده ولی حیاتی در کولر آبی، شناور می باشد که میزان آب ورودی به داخل کولر آبی را کنترل می کند. این قطعه پلاستیکی که توسط یک میله برنجی به بدنه کولر متصل می شود هنگام ورود آب به میزان کافی مانع از ورود آب به داخل کولر می شود. در صورت کم شدن آب داخل کولر مجدد این روند تکرار می شود تا جایی که شناور دستور قطع آب را بدهد. بیشتر افراد می خواهند طریقه نصب شناور را بدانند زیرا یکی از موارد لازم و ضروری برای راه اندازی کولر آبی می باشد.

کاردون در این مطلب سعی دارد نحوه نصب شناور کولر را به صورت تصویری به شما همراهان و مخاطبین همیشگی آموزش دهد بنابراین تا انتهای مطلب با ما باشید. برای نصب شناور کولر باید چه کنیم ؟ چطور می توانیم شناور کولر را نصب کنیم ؟ شما با جستجو کردن این موارد در اینترنت به دنبال را هلی برای نصب شناور کولر آبی هستید ؟

قبل از نصب شناور باید جریان آب ورودی که به کولر متصل می شود را قطع کنید. بهتر است پنل های کناری کولر را جدا کنید. شناور را به بدنه کولر متصل کنید و مهره و واشر به پشت بدنه متصل کنید مهره را تا جایی که امکان دارد سفت کنید فقط دقت کنید این کار را تا جایی ادامه دهید که پایه شناور آسیب نبیند.

سپس گوی شناور را طوری داخل کولر قرار دهید که با کف کولر برخورد نکند. تمامی اتصالات را چک کنید تا سوراخی باقی نمانده باشد زیرا کوچکترین سوراخی مشکلات زیادی به بار خواهد آورد. حال می توانید پنل های کناری کولر را متصل نمایید. اگر نمی خواهید از کولر استفاده کنید بهتر از شیر آب ورودی را باز نگذارید زیرا با تغییر فشار آب ممکن است اتفاقات ناخوشایندی رخ دهد!

چگونه از کارکرد شناور کولر مطمئن شویم ؟

برای آنکه از عملکرد کولر خود در فصل تابستان احساس رضایت داشته باشید بهتر است از سالم بودن سیستم شناور مطمئن شوید برای این کار باید شلنگ آب ورودی به داخل کولر آبی را متصل کنید. برای تست سالم بودن شناور باید هنگام ورود آب به داخل کولر تا جایی که آب درون کولر پر نشده شناور دستور قطع جریان آب را صادر نکند در این حالت بهتر است با دست شناور را به سمت بالا ببرید تا متوجه قطع جریان آب شوید در صورتی که جریان آب قطع شود نشان از این است که کولر و شناور آن سالم می باشد.

در صورتی که این عملیات به درستی انجام نشد از سالم بودن شناور اطمینان حاصل نمایید در صورتی که شناور سالم باشد باید در نحوه نصب آن دقت نمایید زیرا در این صورت مشکل از نصب شناور می باشد. اگر شناور کولر آبی شما کار نمی کند دلایل مختلفی دارد ممکن است عمر شناور شما به پایان رسیده باشد زیرا این قطعه مصرفی می باشد و هر چند سال یکبار باید تعویض شود البته گاهی اوقات هم اتصالات شناور فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. گاهی اوقات شل شدن اتصالات نیز دلیل کار نکردن شناور می باشد. اگر خودتان نتوانستید مشکل را تشخیص دهید بهتر از برای تعمیر کولر آبی از کاردون کمک بخواهید.

باید هنگام ورود آب به داخل کولر تا جایی که آب درون کولر پر نشده شناور دستور قطع جریان آب را صادر نکند در این حالت با دست شناور را به سمت بالا ببرید تا متوجه قطع جریان آب شوید در صورتی که جریان آب قطع شود نشان از این است که شناور سالم می باشد.

 گاهی اوقات شل شدن اتصالات نیز دلیل کار نکردن شناور می باشد.

قبل از نصب شناور باید جریان آب ورودی که به کولر متصل می شود را قطع کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
5 ماه قبل

ببخشید چه زمان باید شناور کولر آبی رو عوض کرد؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  حسین
5 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
اگر پوشال های کولر خشک هستن و به درستی فرآیند آبرسانی به اون ها انجام نمیشه باید شناور کولر رو عوض کنید.