لوگوی کاردون

علت کار نکردن پمپ کولر آبی

علت کار نکردن پمپ کولر آبی
فهرست محتوا

کولر آبی یکی از ضروری ترین لوازمی است که در فصل تابستان در هر خانه ای لازم است البته این روزها کولر گازی نیز جایگزین مناسبی برای این نوع وسایل منزل شده است امابسیاری از استفاده از کولر گازی سرباز میزنند و ترجیح میدهند از کولر های سنتی و آبی استفاده کنند ، این کولر ها دارای اجزای مختلفی هستند که هر بهار لازم است به تمیزکردن و تعویض آن پرداخت همچنین بخش های مختلفی از آنرا نیز باید بررسی کرد تا به درستی فعالیت خود را انجام دهند ، اما چرا گاهی از اوقات یکسری از بخش ها کار نمیکنند؟ علت کار نکردن پمپ کولر آبی چیست ؟ و آیا ضروریست که هر فصل پوشالهای کولر تعویض شود؟ اینها سوالهایی است که برای بهتر نگه داشتن کولر آبی بوجود می آید و پاسخ آنها باعث میشود تا بهتر بتوان از این وسیله ضروری استفاده کرد.

چرا پمپ کولر آبی کار نمی کند؟

این معیوب بودن میتواند علت متفاوتی داشته باشد اما علت اصلی آنکه چرا پمپ کولر آبی کار نمیکند را میتوان در ادامه متن متوجه شد ، گاهی اوقات پیش می آید که این وسیله برقی مانند سایر وسایل الکترونیکی از کار می افتد و این موضوع  به علت آن است که در فصل گرم سال از آن بسیار استفاده شده است زیرا پمپ آب وسیله ایست که بصورت مستقیم برای فعالیت یک کولر نیاز است و همیشه در حال کار کردن است به همین دلیل پس از اتمام فصل گرم سال لازم است که آنرا باز کرده به به بررسی سیم پیچی و موتور آن بپردازید. برای عیب یابی پمپ کولر ابی با کاردون همراه شوید.

این وسیله اغلب دارای یک موتور می باشد که انرژی لازم برای چرخیدن پره ها را فراهم می کند. باید بدانید در صورتیکه پمپ را روشن نکنید مشکلی برای موتور بوجود نمی آید و باعث سوختن آن نمی شود اما باعث داغ شدن و آسیب به موتور کولر می گردد ؛ در ادامه مطلب به توضیح موردی ، علت کار نکردن پمپ کولر آبی می پردازیم:

1)بی آب شدن پمپ کولر آبی :

گاهی اوقات کولر روشن است اما هوای خانه خنک نمی شود در این حالت است که شما به سراغ پمپ کولر می روید باید بررسی کنید که حتما آب کافی به پمپ میرسد و این وسیله به درستی کار کرده و هوای خنک را انتقال میدهد. در صورتیکه این عمل صورت گرفته نشد امکان نشتی و سوراخ شدن پمپ نیز وجود دارد که لازم است به بررسی آن نیز بپردازید.

علت کار نکردن پمپ کولر آبی چیست ؟

2) قرار گرفتن آب در موتور پمپ :

بوجود آمدن شوره در پمپ آب نیز گاهی اوقات باعث بروز مشکل و جلوگیری از انجام درست  کار پمپ می گردد این موارد گاهی اوقات در مسیر ورود و  خروج دستگاه قرار گرفته و مانع فعالیت آن می شود باید به یاد داشته باشد که همین موضوع گاهی اوقات باعث سوختن موتور پمپ نیز می گردد به همین دلیل است که حتما باید آنرا مورد بررسی قرار داد به آن رسیدگی کرد.

3)عدم رسیدگی به آن :

لازم است که به پمپ آب رسیدگی شود و قبل از شروع فصل گرما و همچنین بعد از اتمام کار فصلی این پمپ روغن کاری صورت گرفته شود زیرا خشکی این وسیله الکترونیکی باعث فرسوده شدن آن می شود.

4)ورود رسوبات:

ورود رسوبات و مواد دیگر آلوده به داخل پروانه پمپ باعث میشود که بین پره ها گیر کرده و باعث از کار افتادن آن شود ، برای همین مشکلات است که اغلب اوقات توصیه میگردد قبل از راه اندازی کولر حتما به تمیز کاری آن بپردازید و چک کنید که جسمی وارد پره ها نشود و موتور سالم باشد.

5)تعویض پوشال :

در صورتیکه قصد دارید کولر شما سالم بماند و باد خنکی داشته باشد هر سال پوشال های انرا تعویض کنید و یا در صورتیکه سالم و تمیز هستند حتما آنها را بشویید؛ بوجود آمدن رسوبات و کثیفی بر روی پوشال و انتقال آن به داخل کولر باعث بروز مشکلاتی در موتور می گردد و می تواند علت کار نکردن پمپ کولر آبی باشد.

سرویس کولر آبی

روشهای جلوگیری از سوختن پمپ

1)حتما روغن کاری انجام دهید.

2)پوشال ها را به موقع تعویض کنید.

3) به تمیز کردن کولر بپردازید.

4)مسیر های انتقال دهنده آب را بررسی کنید.

اگر کولر آبی شما دچار مشکل شده و قصد تعمیر آن را دارید می توانید از سرویس تعمیرات کولر آبی کاردون استفاده کنید.

ورود رسوبات و مواد دیگر آلوده به داخل پروانه پمپ باعث میشود که بین پره ها گیر کرده و باعث از کار افتادن آن شود.

زیرا خشکی این وسیله الکترونیکی باعث فرسوده شدن آن می شود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرهاد
3 ماه قبل

ببخشید اگر رد سیاه بیوفته روی پوشال ها نشانه چیه؟ موتور خراب شده؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  فرهاد
3 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
برای جلوگیری از سوختن موتور کولر آبی باید شلنگ های آب رو چک کنید چون این به دلیل چکه کردن آب بر روی تسمه کولر هست که باعث ایجاد رد سیاه بر روی پوشال های شما میشه.