تصویر هدر
علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی

19 تیر, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

ماشین های لباسشویی روند مشابهی دارند و در ابتدای کار شروع به آبگیری می کنند تا لباس ها به اندازه کافی خیس شود و سپس اقدام به شستن و حل کردن مایع یا پودر می کنند ، اما گاهی اوقات پیش می آید که زمانیکه این وسیله در حال آبگیری است این روند طولانی شده بیشتر از حد آب دریافت می کند و قطع نمی شود در این حالت چه باید کرد؟ علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟ آیا با کشیدن دستگاه از پریز این روند قطع می گردد ؟ گاهی اوقات پیش می آید که حتی با قطع کردن اتصالات برقی نیز این روند قطع نمی شود در چنین حالتی امکان  سر ریز شدن آب نیز وجود دارد ، اما برای جلوگیری از بروز این اتفاق و یا پیدا کردن علت آن چه باید کرد؟ در ادامه متن به توضیحات مختصری در رابطه با علل این امر میپردازیم.

ماشین لباسشویی بوش

علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟

این روند میتواند علتهای مختلفی داشته باشد که:

1.شیر ورود آب

این شیر محل ورود آب گرم و سرد به داخل ماشین لباسشویی می باشد ودر صورتیکه این بخش از ماشین دچار مشکل شود روند آب گیری به مشکل میخورد و باعث میشود که پس از تکمیل آب گیری این فرایند متوقف نشده و ماشین پر از آب شود ؛ برای برطرف کردن این مشکل به راحتی میتوانید شیر ورودی آب را عوض کرده و از نشتی جلوگیری نمائید اما قبل از این کار در زمان آبگیری ، ماشین لباسشویی را از برق بکشید اگر روند ابگیری متوقف شد مشکل میتواند از تایمر باشد اما اگر ادامه پیدا کرد قطعا شیر مشکل دارد .

2. معیوب بودن برد الکترونیکی

اگر این مورد دچار مشکل شود به این معنی است که دستورهای اشتباه به شیر یا بخش های دیگر می دهد و روند فعالیت ماشین لباسشویی تغییر میکند و اختلال در تغییر برنامه این وسیله  نقلیه بوجود می آید ، اما اگر قصد به تغییر برد دارید بهتر است ابتدا تمامی موارد دیگر را بررسی کنید زیرا مبلغ این کار بالا است و در صورتیکه مشکل برطرف نشود شما متحمل پرداخت هزینه بالایی شدید .

موتور ماشین لباسشویی

علت های دیگر قطع نشدن آب

3. سنسور تشخیص میزان آب

وظیفه این بخش تنظیم میزان آب موجود در ماشین لباسشویی می باشد و در صورتیکه این سنسور دچار مشکل شود امکان ورود آب بیش از حد وجود دارد زیرا اگر معیوب شود امکان ارسال دستور اشتباه وجود دارد و همین امر میتواند یکی از دلایل نشتی آب می باشد و می تواند علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی باشد.

4. پمپ تخلیه آب

خرابی در پمپ تخلیه آب نیز علت قطع نشدن آب ماشین لباسشویی می باشد در صورتیکه تخلیه باز باشد اما پمپ صورت گرفته نشود در این صورت روند تخلیه دچار مشکل می شود و ممکن است مجدد آب گیری صورت گیرد.

5. مشکل در ارتفاع شلنگ تخلیه

مسیر خروج آب از ماشین لباسشویی ابتدا توسط شلنگی است که به فاضلاب خانه متصل میشود به همین علت است که مشکل در مسیر تخلیه و یا طول شلنگ میتواند باعث بروز مشکلاتی برای تخلیه آب شود ، ای شلنگ در حالت معمول باید بین 45 – 70 سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد و در ادامه باید چاه فاضلاب نسبت به زمین در مسیر پایین تری قرار گرفته باشد که طبق روند طبیعی این آب اضافه به داخل فاضلاب کشیده شود به همین علت است که در زمان نصب لباسشویی حتما به اتصالات و شلنگ آن دقت نمائید

چگونه مشکل را حل کنید؟

در آخر باید بدانید که روند برطرف شدن مشکل بهتر است توسط افراد انجام شود که اطلاعات کاملی در این زمینه دارند در ابتدا حتما از گارانتی وسیله برقی استفاده نمائید و از تعمیرکارهای خود شرکت بخواهید تا این اصلاحات را انجام دهند ،  با این حال اگر گارانتی نیز به اتمام رسیده بود با سرچ بر روی گوگل میتوانید مراکزی را پیدا کنید که متخصصین وسیله شما با مارک مربوطه را داشته باشند و با مهارت بیشتری اقدام به اصلاح و برطرف سازی مشکل کنند و در اخرین رتبه می توانید به تعمیرکارهای محلی و عادی مراجعه نمائید .


6 دیدگاه

hamian
مرداد 27, 1399

سلام خسته نباشید خدمت شما لباسشویی پاکشوما دارم محفظه بو میدهد دلیل چی است

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
باید جرم گیری بشه. پودر یا مایع جرمگیر مخصوص لباسشویی خریداری کنید و بریزید داخل دستگاه در یه برنامه طولانی مدت مثل کتان یا اگه خود دستگاه برنامه مخصوص داره روشن کنید تا جرم گیری انجام بشه.
موفق باشید

نیلوفر
مرداد 27, 1399

سلام لباسشوییم بعضی مواقع از حالت شستشو به حالت خشک کن نمیره ودر این حالت آب یکسره داخل محفظه پودری ریخته میشه دلیلش چیه ممنون

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
برنامه ای که انتخاب کردید خشک کن داره؟ گزینه Rinse hold رو انتخاب نکردید؟ چون در این صورت خشک کن رو به تاخیر میندازه برای غوطه ور کردن لباسها در نرم کننده.
موفق باشید

ahmadreza
مرداد 27, 1399

سلام خدمت شما سوالم درباره لباسشویی است وقتی لباسشویی شروع به کار می کند با لرزش فراوان و صدا همراه است چه کار باید انجام داد

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه دستگاه تراز نباشه. لطفا سفارش ثبت کنید تا برای بررسی مراجعه بشه.
موفق باشید


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.