تصویر هدر
علت داغ شدن موتور کولر آبی

علت داغ شدن موتور کولر آبی

31 تیر, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

بسیاری از ما به دلیل فرار از گرمای طاقت فرسای تابستان با روشن گذاشتن کولر آبی به مدت طولانی به فکر ایجاد فضایی خنک و مطلبوع هستیم غافل از اینکه با این کار باعث داغ شدن موتور کولر آبی می شویم. حتی گاهی اوقات موجب خرابی و سوختگی موتور کولر آبی هم خواهد شد. یکی از مواردی که در این شرایط به دنبال آن هستیم علت داغ شدن موتور کولر آبی است ؟ همان طور که می دانید استفاده بی رویه و طولانی مدت کولر آبی می تواند یکی از این دلایل باشد و باید از این کار بپرهیزید زیرا در غیر این صورت باید خود را برای تعمیر کولر آبی آماده نماییم.

علت داغ شدن موتور کولر آبی چیست ؟

یکی از لوازم پرمصرف در تابستان کولر آبی می باشد. اما بی رحمی در مقابل این وسیله می تواند برایتان دردسر ساز باشد بهتر است از روشن گذاشتن کولر آبی در طول مدت شبانه روز خودداری نمایید زیرا با این کار موتور کولر آبی به شدت داغ می کند و دیگر خبری از هوای خنک نخواهد بود. کولر آبی از قطعات و اجزای پیچیده ای تشکیل شده است موتور کولر آبی می تواند مانند مغز دستگاه عمل کند و در صورت داغ شدن از کار بیافتد بهتر است قبل از وقوع چنین اتفاقی پیشگیری های لازم را انجام دهید.

یکی دیگر از دلایل اصلی داغ شدن کولر آبی نوسان برق می باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگر ولتاژ ورودی به اندازه 1 درصد بیشتر از حد مجاز باشد موتور کولر آبی شما داغ می کند. پیشنهاد کاردون به شما این است که قبل از راه اندازی و نصب کولر آبی این نوسانات را بررسی و برطرف نمایید تا در آینده با این مشکل روبرو نشوید.

اگر پره های کولر آبی در اثر گیر کردن جسم خارجی دچار اختلای شود و قفل شود به طوری که دیگر نتواند فعالیت کند به موتور کولر آبی فشار زیادی وارد خواهد شد که نتیجه آن داغ شدن موتور می باشد در بعضی مواقع به دلیل متوجه نشدن به موقع از قفل شدن پره های کولر احتمال سوختن موتور بالا می رود. در صورتی که متوجه باد گرم و یا علائم غیر طبیعی در کولر آبی شدید بهتر است حتما بررسی کنید و در صورت گیر کردن جسم خارجی به پره های کولر آبی اقدام به تمیز کردن آن نمایید.

آیا خرابی پمپ به داغ شدن موتور کولر آبی مربوط می شود ؟

یکی از سوالاتی که ذهن بیشتر افراد را درگیر نموده است ارتباط پمپ و موتور کولر آبی می باشد آیا خرابی پمپ می تواند در عملکرد کولر آبی نقش داشته باشد ؟ همان طور که در مقالات قبلی گفتیم و خودتان هم می دانید وظیفه اصلی پمپ آب انتقال آب به تمامی قسمت های کولر می باشد و ما باد خنک را مدیون همین انتقال آب به بخش های مختلف کولر هستیم در صورتی که این کار انجام نشود و یا پمپ کولر آبی دچار اختلال شود از باد خنک خبری نیست در نتیجه موتور کولر چند برابر گذشته فشار را تحمل می کند و این موضوع علت داغ شدن موتور کولر آبی می باشد.

البته لازم است بگوییم گاهی اوقات تنظیم نبودن شناور هم می تواند دردسر ایجاد نماید و باعث داغ شدن موتور شود بهتر است سطح شناور را پایین تر از حد تنظیم کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

گاهی اوقات پیش آمده بلافاصله بعد از روشن کردن کولر آبی موتور داغ می شودد و باعث نگرانی شما شده است در برخی مواقع در اثر اتصالی قطعات داخلی موتور کولر نیم سوز می شود و بلافاصله بعد از روشن شدن کولر آبی شما شاهد داغ شدن موتور خواهید بود. بهتر است در این شرایط از یک تعمیرکار کولر آبی برای تعمیر کولر کمک بخواهید.


2 دیدگاه

میلاد
مرداد 20, 1399

سلام
این امکان وجود داره که برای جلوگیری از باد زیاد کولر آبی کلید آب رو نزنیم ؟ من شنیدم میگن اگه کلید آب و نزنیم مثل پنکه عمل می کنه درسته ؟

Support
مرداد 20, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه کلید پمپ آب رو بزنید چون دستگاه نمیتونه تشخیص بده که مثل فن باید کار کنه و پمپ در مدار خواهد بود و پمپ آب میسوزه.
موفق باشید


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.