تصویر هدر
علت نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی

1 مرداد, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از دغدغه های همیشگی در هر خانه ای انباشته شدن لباس های کثیف می باشد که خوشبختانه با اختراع ماشین لباسشویی کمی از این دغدغه ها کاسته شد. زیرا ماشین لباسشویی در کمترین زمان ما را به خواسته هایمان نزدیک می کند اما یکی از نگرانی های بزرگ زمانی است که ماشین لباسشویی خراب شود ! یکی از سوالاتی که اکثرا به دنبال دلیل و پاسخ آن هستید علت نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی می باشد.کاردون در این مطلب سعی دارد دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی را بازگو نماید.

تایمر ماشین لباسشویی چیست ؟

اگر تا به حال دست به آچار نشده اید و برای کارهای فنی تا به امروز هیچ علاقه ای نشان نداده اید به شما حق می دهیم که اجزای اصلی ماشین لباسشویی را نشناسید برای بالا بردن سطح آگاهی شما ابتدا تصمیم داریم تایمر ماشین لباسشویی که یکی از اجزای اصلی و حیاتی می باشد را به شما معرفی نماییم.

تایمر ماشین لباسشویی مغز و یا کامپیوتر دستگاه می باشد زیرا وظیفه هماهنگی تمام برنامه و وظایف ماشین لباسشویی را بر عهده دارد. هنگامی که حسگر های ماشین لباسشویی اطلاعات را به تایمر می رسانند کار اصلی تایمر آغاز می شود و به طور برنامه ریزی شده و پشت سر هم تمامی عملیات و فرآیند شستشو انجام می گیرد. حال تصور کنید تایمر ماشین لباسشویی شما خراب شود و یا به درستی کار نکند. حتما به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال علت نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی باشید و برای برطرف کردن این مشکل از یک فرد متخصص کمک بخواهید.

ظاهر لباسشویی

علت نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی چیست؟

اگر می خواهید علت نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی را بدانید با کاردون همراه باشید زیرا راه حل آن نیز به دست ما می باشد. خرابی میکروسوئیچ قفل درب ماشین لباسشویی اولین و شاید شایع ترین علت نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی باشد زیرا همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم این قطعه وظیفه دارد خبر قفل بودن درب ماشین لباسشویی را به تایمر برساند تا عملیات شستشو آغاز گردد. اگر تایمر ماشین لباسشویی شما کار نمی کند ابتدا درب ماشین لباسشویی را چک کنید در صورتی که بسته نباشد باید از خرابی قفل درب ماشین لباسشویی مطمئن شوید و از تعمیر کار ماشین لباسشویی بخواهید تا برای تعویض این قطعه مراجعه نماید.

همه قطعات ماشین لباسشویی در نچرخیدن تایمر نقش دارند زیرا تایمر ماشین لباسشویی مغز دستگاه می باشد و با تمامی قطعات در ارتباط است بنابراین اختلال در هر یک از قطعات داخلی ماشین لباسشویی می تواند منجر به نچرخیدن تایمر ماشین لباسشویی شود. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که ماشین لباسشویی از آب پر شده باشد اما تایمر نچرخد و عملیات بعدی انجام نشود در این حالت خرابی کنترلگر سطح آب می تواند منجر به اختلال در روند عملیات شستشو شود در این شرایط پیشنهاد می کنیم برای تعمیر ماشین لباسشویی از کاردون کمک بخواهید زیرا مشکل فنی می باشد و باید توسط یک متخصص برطرف شود.

رده انرژی لباسشویی

چگونه تایمر ماشین لباسشویی را تعویض کنیم ؟

اگر از خرابی تایمر ماشین لباسشویی مطمئن هستید و راهی برای تعمیر آن نمانده است و می خواهید این قطعه را تعویض نمایید بهتر است قبل از هر کاری ابتدا ماشین لباسشویی را از برق جدا نمایید. سپس اقدام به باز کردن پنل جلویی ماشین لباسشویی نمایید. سیم های تایمر را جدا کرده و تایمر جدید را جایگزین نمایید و سیم های تایمر را مانند قبل متصل کنید بعد از بستن پنل جلویی، ماشین لباسشویی را به برق متصل نمایید و دستگاه را تست کنید تا از عملکرد آن مطمئن شوید.

یکی از توصیه های مهم کاردون این است که در صورت نداشتن دانش فنی اقدام به تعویض تایمر ماشین لباسشویی نکنید زیرا درست کار کردن ماشین لباسشویی به عملکرد تایمر بستگی دارد و ممکن است در صورت تعویض نادرست این قطعه مهم لباسشویی شما دیگر کار نکند.


1 دیدگاه

Giuseppe
مرداد 13, 1399

I delight in, cause I found just what I was taking a look for.
You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice
day. Bye

Also visit my blog – Buy CBD


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.