لوگوی کاردون

ماشین ظرفشویی بوش خشک نمیکند

ماشین ظرفشویی بوش خشک نمیکند
فهرست محتوا

یکی از لوازمی که در آشپزخانه بسیار محبوب برای خانم ها می باشد ماشین ظرفشویی است. البته که در سال های اخیر هم به دلیل محبوبیت بالای این وسیله می توان گفت یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی شناخته شده است. با توجه به اینکه مشغله های امروزی فرصت انجام برخی از کارها را از ما گرفته است و ترجیح می دهیم در سریعترین زمان آن ها را انجام دهیم با کمک برخی لوازم خانگی این فرصت مهیا گشته است اما مشکل اینجاست چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمیکند؟ و یا چرا باید در پایان کار ماشین ظرفشویی با ظرف هایی خیس روبرو شویم؟ در این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم. پس با ما همراه شوید.

چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمیکند؟

Why does the Bosch dishwasher not dry

طبق تحقیقات انجام شده گفته می شود در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی طول عمر این دستگاه کاهش می یابد پس بهتر است از این وسیله در خانه خود استفاده کنید. البته با وجود دغدغه ها و روزمرگی های زندگی فرصت برخی از کار ها از شما گرفته شده است و می خواهید این وقت و انرژی را صرف کارهای دیگری بکنید. ماشین ظرفشویی و اختراع آن یکی از این فرصت هاست که به شما اجازه می دهد زمان و انرژی خود را صرف کارهای دیگری بکنید.

اما یکی از مشکلات اینجاست که چرا ماشین ظرفشویی بوش خشک نمیکند؟ یکی از سوالاتی که بیشتر کاربران و مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی بوش از ما داشته اند همین است. گاهی اوقات به دلیل ایجاد اختلال در سیستم خشک کن ماشین ظرفشویی در پایان عملیات شست و شو شاهد خیس بود ظروف هستیم. در این شرایط فقط به دنبال علت و راهحل آن هستیم کاردون سعی دارد در این مطلب شما را به طور کامل راهنمایی نماید.

دلایل مختلفی می تواند منجر به خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد اما برخی از مهم ترین دلایل را برایتان در این مطلب بازگو می نماییم. همان طور که می دانید استفاده از مایع جلا دهند در ماشین ظرفشویی علاوه بر شفافیت ظروف به خشک شدن ظرف ها نیز کمک می کند بنابراین ممکن است کافی نبودن مقدار مایع جلادهنده در برخی مدل های ماشین ظرفشویی منجر به خشک نشدن ظروف شود و اگر بخواهیم بدبینانه ترین حالت را در نظر بگیریم نرسیدن مایع جلا دهنده به بخش های مورد نظر منجبر به این اتفاق شده است بنابراین بهتر است در صورت امکان برای برطرف شدن این مورد از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

اگر ساکن تهران هستید و قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران کاردون استفاده نمایید.

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

طبق توضیحات پاراگراف پیشین با برخی از دلایل و علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش آشنا شدیم. در اینجا می خواهیم خیلی کلی و کامل تر به این موارد اشاره داشته باشیم.

 با رفع برخی از اشتباهات رایج که کاربران در هنگام استفاده از ظرفشویی دارند، می توان اختلال ایجاد شده را برطرف نموده و دیگر به تعمیر کار هم نیازی نباشد. پس بهتر است همچنان ما را در ادامه این مطلب همراهی نمایید! از رایج ترین علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش موارد زیر می باشد.

 • قرار دادن ظروف بیش از ظرفیت دستگاه
 • عملیات تخلیه نامناسب
 • فقدان مایع جلا در مخزن دستگاه
 • تنظیمات خشک ماشین ظرفشویی
 • قرارگیری و جمع شدگی اب در میان ظروف
 • خارج کردن ظروف از دستگاه با سرعت زیاد
 • قرار دادن مواد شوینده اشتباه در مخزن
 • خرابی سنسور تنظیم دما
 • فعال نشدن خشک کن دستگاه
 • خرابی موتور فن هواکش ظرفشویی بوش
 • خرابی المنت حرارتی دستگاه
 • خرابی و فرسودگی و اختلال در اتصالات

پر کردن بیش از اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی بوش

همان طور که اشاره شد، از علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش، پر کردن بیش از اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی بوش است.

شلوغی زیاد و بیش از اندازه در ماشین لباسشویی، باعث می شود که، خشک کن ظرفشویی بوش، خوب کار نکند. اگر لیوان ها و بشقاب ها و یا قاشق ها و جنگال ها، بیش از اندازه به هم نزدیک باشند، فضایی برای هوای گرم وجود ندارد و ظرف ها در دستگاه، خیس می مانند. برای بارگیری بهتر دستگاه، ظروف را طبق دفترچه راهنما در ظرفشویی قرار دهید.

استفاده نادرست از دکمه خشک کن ظرفشویی بوش

اگر استفاده درست از خشک کن ظرفشویی بوش را ندانید، ظرف ها به خوبی در دستگاه، خشک نمی شوند.

بعضی از دستگاه های خشک کن ظرفشویی با برند بوش، دارای فرایند خشک کن متراکم هستند و دارای المنت گرمایشی نمی باشند. به جای استفاده از المنت در دستگاه از ای داغ در مرحله آخر استفاده می شود تا اب متراکم شود و به بخار تبدیل گردد. این روش، روش بسیار خوبی برای خشک کردن ظروف در ظرفشویی است.

دقت داشته باشید که اگر دستگاه شما ظروف را به خوبی خشک نمی کنند، حتما به گزینه بهتر و با قدرت بیشتر نیاز دارید تا ظرف ها خشک شوند.

برای بهتر خشک شدن ظروف، بهتر است،طرز استفاده از دکمه خشک کن ظرفشویی بوش در سری 4، 6، 8 را بدانید.

عدم وجود مایع جلا دهنده در ظرفشویی

در استفاده از ظرفشویی بوش و هر برند دیگر از این دستگاه، روشن شدن چراغ نمک و جلادهنده ظرفشویی را در نظر داشته باشید. این مواد باعث می شوند تا قطرات آب خیلی راحت و با سرعت بیشتری از ظروف چکانده شدند و در نتیجه، خشک شدن بهتری را هم شاهد خواهید بود.

کارشناسان در این زمینه توصیه می کنند که پس از هر بار استفاده از ظرفشویی بوش و روشن کردن آن، از جلادهنده استفاده نمایید. برای استفاده از مایع جلادهنده، درباره طرز استفاده درست مطالعه دفترچه راهنما، لازم است.

خرابی سنسور دمای ظرفشویی بوش

از علت کار نکردن خوب خشک کن ظرفشویی بوش، خرابی سنسور دمای ظرفشویی بوش است. وظیفه سنسور در این دستگاه این است که، مقدار ذرات غذا را در آب که در دستگاه در حال گردش است را برای تعیین زمان شستشو را تعیین نماید. سنسور با ترمیستور، دما را تعیین می کند. اگر سنسور دچار خرابی و اختلال شود، دستگاه وارد چرخه خشک کن نخواهد شد. برای تعمیر سنسور ظرفشویی بوش با کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای کاردون در ارتباط باشید.

آیا خشک نکردن ظروف فقط برای ماشین ظرفشویی بوش اتفاق می افتد؟

Does not drying the dishes happen only for Bosch dishwashers

همان طور که می دانید قطعا پاسخ این سوال منفی خواهد بود زیرا این اتفاق می تواند برای تمامی برند ها باشد زیرا دلایل آن اصلا به برند ماشین ظرفشویی ارتباطی ندارد. به عنوان مثال گاهی اوقات دلیل خشک نشدن ظروف چیدن نامناسب آن ها در ماشین ظرفشویی می باشد و این موضوع هیچ ارتباطی به برند ماشین ظرفشویی نخواهد داشت.

البته در برخی مواقع تنظیمات نادرست برنامه شستشو هم می تواند منجر به خشک نشدن ظروف شود. بنابراین بهتر است قبل از هر چیز این موارد را بررسی نمایید و در صورت اطمینان از خرابی فنی دستگاه از کاردون کمک بخواهید. اگر تنظیمات ماشین ظرفشویی شما بر روی Quick و یا Prewash باشد ظرف ها به صورت کامل خشک نمی شود.

اگر بخواهیم به صورت فنی مشکل را بررسی نماییم باید بگوییم خرابی المنت که یکی از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی است دلیل خشک نکردن ماشین ظرفشویی بوش می باشد. البته گاهی اوقات خرابی ترموستات می تواند دلیل خشک نکردن ظروف باشد زیرا همان طور که می دانید وظیفه ترموستات در ماشین ظرفشویی تامین ایمنی دستگاه در مقابل افزایش دمای آب می باشد حال تصور کنید این قطعه خراب شود دیگر دستوری به المنت برای خشک کردن ظروف صادر نخواهد شد. بهتر است مشکلات فنی را به یک فرد متخصص و کاردون بسپارید تا از خراب شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری نمایید.

استفاده از مایع جلا دهند در ماشین ظرفشویی علاوه بر شفافیت ظروف به خشک شدن ظرف ها نیز کمک می کند بنابراین ممکن است کافی نبودن مقدار مایع جلادهنده در برخی مدل های ماشین ظرفشویی منجر به خشک نشدن ظروف شود.

 اگر تنظیمات ماشین ظرفشویی شما بر روی Quick و یا Prewash باشد ظرف ها به صورت کامل خشک نمی شود.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها