لوگوی کاردون

نحوه تشخیص کمبود گاز کولر گازی

نحوه تشخیص کمبود گاز کولر گازی
فهرست محتوا

شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده باشید که با وجود گرمای بیش از حد هوا در تابستان انتظاری که از کولر می رود برآورده نشود و خبری از باد خنک نباشد. همه ما به دنبال راه هایی برای تشخیص کمبود گاز کولر گازی هستیم زیرا یکی از دلایل خنک نبودن باد کولر گازی می باشد و باید بدانید که یکی از شایع ترین دلایل است زیرا برخی از ما به دلیل مشغله های کاری و دغدغه های روزانه فراموش می کنیم باید کولر گازی را سالیانه سرویس کنیم و برای نگهداری از این دستگاه باید استانداردهایی را رعایت کنیم.

 نحوه تشخیص کمبود گاز کولر گازی

برخی از ما به دلیل نداشتن آگاهی کافی پس از تشخیص مشکل کولر گازی اقدام به تعمیر آن می کنیم اما باید بدانید این کار بسیار خطرناک است به عنوان مثال اگر گاز کولر گازی شما تمام شده باشد و نیاز به شارژ مجدد داشته باشد این کار بسیار خطرناک است و نیاز به تخصص دارد بنابراین بهتر است خودتان اقدام نکنید و کار را به کاردون بسپارید.

اگر می خواهید خودتان برای شارژ کولر گازی اقدام کنید بهتر است از خطرات احتمالی آگاه باشید. همان طور که می دانید اگر کولر گازی شما نیاز به شارژ گاز دارد مشکل نشتی و یا تخلیه گاز در کولر وجود دارد که باید برطرف گردد بنابراین قبل از هر کاری بهتر است ابتدا به دنبال علت نشتی گاز کولر باشید زیرا در صورت شارژ مجدد امکان تخلیه وجود دارد زیرا نشتی برطرف نشده است. در مرحله آخر باید عملیات شارژ گاز در کمپرسور صورت گیرد که این کار باید با دقت بالا و رعایت نکات ایمنی صورت گیرد بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که کار را به تیم باتجربه کاردون بسپارید تا خیالتان راحت باشد.

تشخیص کمبود گاز کولر گازی

از کجا تشخیص دهیم گاز کولر گازی تمام شده است ؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند نحوه تشخیص گاز کولر می باشد باید بگوییم در صورت مشاهده یخ زدگی در لوله رفت یا شبکه های کندانسور باید متوجه کمبود گاز و یا اتمام گاز کولر گازی باشیم. البته گاهی اوقات خنک نکردن کولر گازی هم می تواند هشدار اتمام گاز باشد بنابراین برای تشخیص نیاز به تجربه و تخصص در این زمینه دارید.

اگر به تازگی کولر گازی خریداری کرده اید و می خواهید آن را نصب کنید بهتر است برای راه اندازی و نصب آن از یک فرد متخصص کمک بخواهید زیرا یکی از قواعد شارژ گاز کولر در لوله کندانسور قرار داده شده در آن کی باشد که به طور معمول 5 متر می باشد و به همان میزان داخل کولر گاز پر شده است بنابراین در صورتی که نیاز به لوله اضافی برای نصب باشد باید به همان میزان به گاز کولر اضافه شود. به ازای هر یک متر 20 گرم گاز لازم است.

خنک نکردن کولر گازی

انواع روش های شارژ گاز کولر گازی

راه های مختلفی برای شارژ گاز کولر وجود دارد که از مهم ترین و اصولی ترین راه ها برای شارژ به صورت وزنی می باشد. حال سوال اینجاست شارژ کولر گازی به صورت وزنی چگونه است ؟ در این روش گاز با ترازو وزن می شود ؟ همان طور که در بالا به آن اشاره شد مقدار لوله تعبیه شده در داخل کنداتسور 5 متر می باشد بنابراین بهتر است کولر را جایی نصب کنید که نیاز به اضافه کردن لوله نباشد زیرا در این صورت باید به ازای هر یک متر لوله اضافه 20 گرم گاز به کولر اضافه نمایید که این مقدار توسط ترازوی وزنی مشخص می شود. روش های دیگری هم برای شارژ کولر گازی وجود دارد مانند شارژ گاز آمپری و یا به وسیله گیج و جدول دمایی که باید به طور مفصل درباره هریک توضیح داد.

برای انجام سرویس و تعمیرات کولر گازی خود می توانید از تعمیرکاران باتجربه کاردون کمک بگیرید.

در صورت مشاهده یخ زدگی در لوله رفت یا شبکه های کندانسور باید متوجه کمبود گاز و یا اتمام گاز کولر گازی باشیم.

باید به ازای هر یک متر لوله اضافه 20 گرم گاز به کولر اضافه نمایید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سعید مردانی
3 سال قبل

سلام
شما گاز کولر هم شارژ می کنید ؟

Support
پاسخ به  سعید مردانی
3 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛؛
لطفا درخواست ثبت کنید. بله شارژ گاز انجام میشه.
موفق باشید

نادیا
4 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
شارژ کولر گازی باید هرسال انجام بشه؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  نادیا
4 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
معمولا باید هر سال سرویس انجام بشه تا از آسیب ها و خسارات احتمالی جلوگیری بشه.