لوگوی کاردون

علت بوی ماهی کولر آبی

علت بوی ماهی کولر آبی
فهرست محتوا

شاید برای شما هم پیش آمده که در تابستان هنگامی که از کولر آبی به منظور خنک سازی فضا استفاده می کنید از بوی بد آن شکایت کنید گاهی اوقات به دنبال علت بوی ماهی کولر آبی هستیم و شاید حتی در اینترنت هم برای یافتن دلیل آن جستجو نمایید. همان طور که می دانید در کولر آبی از آب استفاده می شود تا پوشال ها مرطوب شده و عملیات خنک سازی محیط از این طریق ممکن خواهد شد. گاهی اوقات رطوبت موجود همراه با بوی ماهی همراه است که می تواند آزار دهنده و غیر قابل تحمل باشد.

شاید یکی از سوالاتی که بسیار در گوگل سرچ می شود علت بوی ماهی در کولر آبی باشد. شاید برخی از کاربران از کولر آبی پرتابل استفاده می کنند و باز هم با این مشکل مواجه شده باشند در ادامه به طور کامل متوجه علت بوی بد کولر آبی خواهید شد و راهکار آن را نیز در اختیارتان قرار خواهیم داد اگر می خواهید از مزایا و معایب کولر آبی پرتابل مطلع شوید بهتر از مطالب کاردون را دنبال کنید.

علت بوی ماهی کولر آبی چیست ؟

اگر بخواهیم در یک کلمه علت بوی ماهی کولر آبی را بیان کنیم باید بگوییم باکتری ها یکی از دلایل اصلی و شایع برای ایجاد بوی بد هستند. به دلیل وجود نم و رطوبت باکتری ها می توانند با سرعت بیشتری رشد کنند بنابراین باید برای تعویض پوشال ها وقت بگذارید زیرا یکی از مناسب ترین فضا ها برای رشد باکتری ها پوشال ها هستند.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که به محض روشن کردن کولر آبی از بوی بد آن احساس نارضایتی داشته باشید و به دنبال راه چاره برای از بین بردن این بوی بد باشید. همان طور که می دانید باید به صورت دوره ای و منظم حداقل سالی یکبار برای تعویض پوشال های کولر آبی وقت بگذارید.

اگر از کولر آبی در پشت بام خانه استفاده می کنید می توانید کثیف شدن پوشال ها و خراب شدن آن ها را بیشتر احساس کنید. همان طور که قبلا هم گفتیم پوشال ها بر اثر فرسودگی و خرابی بیش از حد می توانند فضای مناسبی برای رشد باکتری ها و کپک ها باشند که نتیجه آن بوی ماهی می باشد که به محض روشن کردن کولر استشمام می کنیم.

اگر برای تعویض پوشال ها اقدام کرده اید بهتر است با تمیز کردن دریچه ها و اطراف کولر آبی با سرکه، آب و یا جوهر نمک کار خود را تکمیل نمایید و خیال خودتان را راحت کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که بوی بد می تواند هشدار خوبی باشد تا شما برای تعویض پوشال هایی که می تواند بیماری های تنفسی برایتان ایجاد نماید اقدام کنید.

دلیل بوی بد کولر آبی را می دانید ؟

یکی دیگر از دلایل ایجاد بوی بد کولر آبی آب درون مخزن می باشد بهتر است زمانی که برای نصب کولر آبی اقدام می کنید به این نکته توجه کنید که از شیر مستقیم به آب شرب استفاده نمایید تا مشکل تامین آب درون مخزن را نداشته باشید اما گاهی اوقات تابش مستقیم نور آفتاب به آب درون مخزن می تواند مشکل ساز باشد و یا ورود یک موجود درون مخزن آب می تواند شما را با بوی بد ایجاد شده آزار دهد. لازم است بدانید در صورتی که مشکل آب درون مخزن را برطرف نکنید با تعویض پوشال ها باز هم از شر بوی بد رها نخواهید شد.

اگر کولر آبی خود را در جایی نصب کنید که گردش هوا امکان پذیر نباشد باید همیشه بوی بد را تحمل کنید و راه چاره تغییر محل کولر آبی است. گاهی اوقات ورود هوای آلوده به کولر آبی به داخل خانه منتقل می شود در صورتی که کولر شما روشن باشد بنابراین هنگام نصب حتما به این موارد دقت کنید.

برای تعمیر کولر آبی خود می توانید از تعمیرکاران با تجربه کاردون استفاده کنید.

باکتری ها یکی از دلایل اصلی و شایع برای ایجاد بوی بد هستند.

اگر کولر آبی خود را در جایی نصب کنید که گردش هوا امکان پذیر نباشد باید همیشه بوی بد را تحمل کنید و راه چاره تغییر محل کولر آبی است.

بوی بد می تواند هشدار خوبی باشد تا شما برای تعویض پوشال هایی که می تواند بیماری های تنفسی برایتان ایجاد نماید اقدام کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

5 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جانپور
1 سال قبل

سلام پوشال کولر تازه تعویض شده پمپ کولر نو نصی شده کفی کولر تمیز شده سرویس کامل بعداز سه روز بوی ماهی گرفته قبل اینها کولر هیچ موردی نداشته .پس معلوم میشه که ایراد از پوشاله .پوشالها از چوبهای رنده شده ساخته میشه .نوع چوبش باعث بوی ماهی میگیره

محسن انباز
پاسخ به  جانپور
1 سال قبل

سلام دقیقا درسته .من کولر تازه خریدم بعد از یک ماه استفاده بوی ماهی گرفته بطور خیلی شدیدی .هرکاری کردم برطرف نشد فقط مونده تعویض پوشال .

بهار
پاسخ به  محسن انباز
1 سال قبل

تعویض پوشال نمیخواد که ربطی به پوشال نداره بوی بد از پشت بومه از داخل اون کلاهکا میاد

مسعود
پاسخ به  جانپور
4 ماه قبل

دوستان من دو سال هر ترفندی هرجایی بود انجام دادم، یه شب کار نکنه کولر، فردا از بوی ماهی نمیشه روشنش کرد. آخر سر 5 میلیون دادم یه کولر نو خریدم، بعد دو روز اونم بو گرفت!

نکته جالبی که پیدا کردم اینه که آب کولر رو بستم، با ظرف از آشپزخونه آب پر کنم دیگه بو نمیده! فکر کردم مشکل از اون لوله آبه، رفتم از تو آشپزخونه شلنگ کشیدم به کولر، همه چی نو ی نو! باز بعد دو روز بو گرفته! شمام امتحان کنید دستی آب بریزین ببینین درست می شه؟
واقعا عجیبه…

جوکار کتول آبادی اول
پاسخ به  مسعود
1 ماه قبل

به قول چیزای نشنیده و ندیده