لوگوی کاردون

علت بوی سوختگی کولر آبی

علت بوی سوختگی کولر آبی
فهرست محتوا

یکی از شرایط سخت و طاقت فرسا در تابستان خرابی و یا سوختن کولر آبی است شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در تابستان به دنبال علت بوی سوختگی کولر آبی باشید. سوال اینجاست چرا باید یک کولر آبی دچار سوختگی یا بوی بد شود ؟ کولر آبی با حرکت آب در پوشال ها به خنک سازی محیط کمک می کند. گاهی اوقات بوی سوختگی کولر آبی می تواند نشان از سوختن موتور باشد بنابراین در این مطلب قصد داریم به بیان دلایل سوختن موتور اشاره کنیم.

علت بوی سوختگی کولر آبی چیست ؟

یکی از قطعات مهم در کولر آبی واتر پمپ یا پمپ آب است که وظیفه پمپاژ کردن آب به تمام قسمت های کولر و پوشال ها را دارد. اگر بنا به هر دلیل این پروسه به خوبی اجرا نشود و آب به پوشال ها و قسمت های مختلف کولر آبی منتقل نشود باید به عملکرد واتر پمپ مشکوک شوید. بهتر است بدانید با خنک شدن فضای داخل کولر آبی سرما به محیط بیرونی منتقل می شود در صورتی که این روند ادامه پیدا کند گرما داخل کولر به موتور آسیب زده و منجر به سوختن موتور کولر آبی خواهد شد. بنابراین شما بوی سوختگی احساس خواهید کرد. جالب است بدانید موارد مانند شوره بستن در کف کولر و پمپ آب می تواند منجر به کار نکردن کولر آبی شود.

گاهی اوقات با انجام بررسی های لازم به این نتیجه می رسیم که پمپ آب کاملا سالم است اما باز هم با بوی سوختگی و خرابی و یا سوختن موتور کولر مواجه خواهیم شد. در این حالت باید بگوییم عدم وجود آب در کولر آبی دلیل اصلی بوی سوختگی می باشد. گاهی اوقات قطع شدن آب و یا پارگی شلنگ ورودی آب و یا گرفتگی آن باعث می شود آب وارد کولر نشود. سفت یا شل بودن تسمه که در اکثر مواقع با صدای جیر جیر همراه است مانع خنک شدن محیط خواهد شد و در صورت عدم توجه به این موضوع به موتور فشار وارد شده در نتیجه منجر به سوختن موتور می شود. برای برطرف کردن این موضوع بهتر است از یک فرد متخصص کمک بخواهید.

دلایل سوختن موتور کولر آبی را می دانید ؟

خرابی شناور یکی دیگر از دلایل سوختن موتور و ایجاد بوی سوختگی در کولر آبی است همانطور که می دانید این قطعه میزان آب ورودی به داخل کولر را تنظیم می کند و خرابی آن می تواند منجر به نرسیدن آب به پوشال ها شود که نتیجه آن فشار آمدن به موتور و سوختن آن می باشد.

اگر به تازگی کولر آبی تهیه کرده اید و می خواهید آن را در پشت بام منزل نصب کنید بهتر است از مکانی که سایه بیشتری دارد استفاده کنید در غیر اینصورت از سایبان برای کولر آبی استفاده شود زیرا تابش مستقیم آفتاب یکی از دلایل سوختن موتور کولر آبی می باشد. گرمای بیش از حد هوا می تواند به موتور آسیب بزند برای جلوگیری از این مشکل بهتر است حتما از یک سایبان استفاده کنید.

یکی از توصیه های کاردون به شما این است که حداقل سالی یکبار پوشال ها را تعویض کنید زیرا فرسودگی پوشال ها یکی از علل سوختن موتور می باشد. متخصصان بر این باورند که فرسودگی و شوره های موجود در پوشال ها مانع از مرطوب شدن آن ها می شود و در صورتی که این پروسه به طور صحیح اجرا نشود به موتور کولر فشار وارد می شود. یکی دیگر از دلایلی که شاید هیچ از ما به آن توجه نکنیم روغن کاری کردن قطعات کولر آبی است با روشن کردن کولر آبی قطعات به طور دائمی در حال فعالیت می باشند و باید حداقل سالی یکبار روغن کاری شوند تا به موتور کولر آبی فشار زیادی وارد نشود.

در صورت نیاز به تعمیر کولر آبی خود می توانید از سرویس تعمیرات کولر آبی کاردون استفاده کنید.

یکی از قطعات مهم در کولر آبی واتر پمپ یا پمپ آب است که وظیفه پمپاژ کردن آب به تمام قسمت های کولر و پوشال ها را دارد.

بله، تابش مستقیم آفتاب یکی از دلایل سوختن موتور کولر آبی می باشد. گرمای بیش از حد هوا می تواند به موتور آسیب بزند برای جلوگیری از این مشکل بهتر است حتما از یک سایبان استفاده کنید.

حداقل سالی یکبار پوشال ها را تعویض کنید زیرا فرسودگی پوشال ها یکی از علل سوختن موتور می باشد.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
داودعصمت زاده
3 ماه قبل

خیلی ممنون ازاین همه راهنمایتان. چون تعمیرکارهادوست ندارندحتی یک جواب سوالی روکه شاید ساده هم بیادنمی دهند.همه چیزرودرمنفعت میدانندونفرروبخاطریک راهنمایی کوچک مجبورمیکنند که برود پیشش.بسیارسپاسگزارم ازراهنمایی هایتان.چون بنده خودمم تکنسین فنی هستم همیشه مشتاق راهنمایی کردن بوده وهستم. بیائیم انسانیت راهرجایی بپول نفروشیم.داودعصمتی ازتهران. قیامدشت.

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  داودعصمت زاده
3 ماه قبل

ممنون از همراهی و لطف شما
موفق باشید