لوگوی کاردون

علت سرریز شدن آب کولر آبی

علت سرریز شدن آب کولر آبی
فهرست محتوا

کولر آبی یکی از وسایل سرمایشی محبوب در فصل تابستان است که در روند خنک کردن محیط نقش مهمی دارد اما گاهی اوقات خرابی کولر آبی به دلایل مختلف می تواند موجبات نگرانی شما را ایجاد نماید. یکی از  مواردی که شاید اصلا به ذهن شما خطور نکند نشتی و سرریز شدن آب کولر آبی است شاید در اینترنت به دنبال علت سرریز شدن آب کولر آبی هستید و با این مطلب کاردون روبرو شوید بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه شوید تا پاسخ سوالتان را بیابید.

علت سرریز شدن آب کولر آبی چیست ؟

یکی از رایج ترین و شایع ترین دلایل سرریز شدن آب کولر آبی خرابی شناور است همان طور که می دانید وظیفه شناور کنترل کردن سطح آب است در صورتی که شناور کولر آبی خراب یا معیوب شود دیگر وظیفه خود را به خوبی انجام نداده و عملکرد کولر آبی با مشکل مواجه می شود بنابراین شما شاهد سرریز شدن آب کولر آبی خواهید بود. البته ممکن است در برخی مواقع تنظیم نبودن شناور باعث چکه کردن آب از کولر ابی شود که در این شرایط به راحتی می توانید مشکل را برطرف نمایید.

همان طور که می دانید آبی که داخل کولر آبی جمع می شود از طریق آب لوله کشی تامین می شود این پروسه از طریق یک شلنگ باریک به شناور کولر آبی متصل می شود تا در صورت جمع شدن آب تا حد معیین شناور دستور توقف را صادر نماید. گاهی اوقات ممکن است در این حین متوجه چکه کردن آب از کولر یا سرریز شدن آب شوید در این حالت باید بگوییم به دنبال پوسیدگی یا ترک خوردگی شلنگ باشید اگر این مشکل در بلند مدت اتفاق افتد و شما با بی توجهی از آن عبور کنید متوجه کارکرد و بازدهی نامناسب کولر آبی خواهید شد.

بهتر است برای برطرف کردن این مشکل اقدام نمایید تا از نم زدگی محل نصب کولر هم جلوگیری نمایید ابتدا اتصالات را چک کنید تا در صورت شل شدن و یا نصب نادرست مجدد اقدام به نصب شلنگ کنید اما در صورتی که شلنگ دچار پارگی شده است با تعویض آن مشکل را برطرف نمایید.

چرا از کولر آبی آب چکه می کند ؟

تا بحال شیر سرریز کولر آبی را دیده اید ؟ قطعه ای که بر روی سوراخ کف کولر آبی قرار گرفته است تا در صورت بروز مشکل با باز کردن آن از حجم آب جمع شده در کف کولر کم کرد. در واقع به کمک این قطعه که از واشر و مهره تشکیل شده است از چکه کردن آب جمع شده جلوگیری می شود. اما ممکن است سال ها بگذرد و شما از این قطعه و انجام سرویس های دوره ای کولر آبی غافل شوید در این صورت با ایجاد رسوب و خرابی واشر تخلیه به مرور زمان شاهد چکه کردن آب خواهید بود. در این حالت باید شیر تخلیه و یا واشر آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

جنس بدنه و سینی کف کولر آبی از فلز است که با استفاده از رنگ های ضد زنگ به مقاومت آن در برابر پوسیدگی می افزایند اما با این حال ممکن اسن به مرور زمان و استفاده طولانی مدت از دستگاه به دلیل تماس بیش از حد آن با آب شاهد سوراخ شدن و خوردگی سینی کف کولر آبی باشیم. در این شرایط کولر ابی شما همیشه چکه می کند و می تواند خسارت های دیگری را برایتان به بار آورد.

توصیه کاردونی ها به شما این است که در صورت بروز این مشکل سریعا برای برطرف کردن آن اقدام نمایید زیرا ممکن است مجبور شوید کل بدنه کولر آبی را تعویض کنید. البته گاهی اوقات دیده شده است به ترمیم سوراخ ایجاد شده می پردازند تا از پرداخت هزینه های بیشتر در امان باشند اما این را بدانید در صورتی که سوراخ ایجاد شده قابل ترمیم نباشد و شما اقدام به تعمیر آن نمایید در آیند باز هم با چکه کردن آب از کولر آبی مواجه خواهید شد.

برای تعمیر کولر آبی خود می توانید از تعمیرکاران باتجربه کاردون کمک بگیرید.

یکی از رایج ترین و شایع ترین دلایل سرریز شدن آب کولر آبی خرابی شناور است.

جنس بدنه و سینی کف کولر آبی از فلز است که با استفاده از رنگ های ضد زنگ به مقاومت آن در برابر پوسیدگی می افزایند.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید کیوان
1 سال قبل

چرا وقتی اب کولر بسته ست باز هم اب در کولر ابی جمع میشود منظورم شیر اصلی ورودی اب به کوار که به شلنگ وصله

a.nazari
مدیر
پاسخ به  حمید کیوان
1 سال قبل

سلام. احتمالا شیر آب اصلی هرز شده و درست آب رو نمی‌بنده. شیلنگ رو جدا کنین و شیر رو چک کنین.