لوگوی کاردون

پمپ آب کولر بدون آب میسوزد

پمپ آب کولر بدون آب میسوزد
فهرست محتوا

همیشه هر دستگاهی یک قطعه اصلی و مهم دارد که در صورت نبود آن قطعه می توان گفت دستگاه بلا استفاده خواهد بود. همان طور که می دانید پمپ آب در کولر آبی یکی از قطعات مهم و کاربردی می باشد و همیشه یکی از سوالاتی که کاربران از کاردون می پرسند این است که پمپ آب کولر بدون آب میسوزد ؟ باید بگوییم دلیل اصلی سوختن پمپ آب نبود آب کافی در کولر است بنابراین اگر کولر آبی شما آب نداشته باشد پمپ آب میسوزد.

پمپ آب کولر بدون آب میسوزد ­؟

یکی از مواردی که در تابستان می تواند منجر به سوختن پمپ آب در کولر آبی شود نبود آب کافی در کولر می باشد. در صورتی که قبل از راه اندازی کولر آبی به انجام سرویس دوره ای اهمیت دهید می توانید تا 70 درصد از سوختن پمپ آب جلوگیری نمایید. البته لازم است بدانید این قطعه به دلیل ارزان بودن ارزش تعمیر کردن ندارد و در صورت خرابی یا سوختن پمپ آب باید این قطعه را تعویض کنید.

یکی از توصیه های کاردون به شما این است که همیشه مقداری آب در کف کولر ذخیره داشته باشید تا به پمپ آب آسیبی وارد نشود. پمپ آب در تولید هوای خنک نقش پررنگی دارد بنابراین در صورتی که متوجه باد گرم از کولر آبی خود شدید به آن اهمیت دهید و بی توجه از این موضوع عبور نکنید زیرا خطر سوختن پمپ آب در کمین خواهد بود.

در حقیقت پمپ آب وظیفه انتقال آب به پوشال ها را بر عهده دارد و با خیس شدن پوشال ها به تولید باد خنک کمک می کند زیرا با برخورد هوای گرم به پوشال های خیس هوای خنک تولید می شود. شاید بهتر است بدانید در صورتی که پمپ آب را از کولر آبی حذف کنیم کولر آبی مانند پنکه عمل خواهد کرد و فقط باد تولید می کند دیگر نباید انتظاری از باد خنک داشته باشید.

علت سوختن پمپ آب کولر آبی را می دانید ؟

یکی از فرضیه هایی که به اشتباه رایج گشته است این است که با قطع شدن پمپ آب موتور کولر آبی نیز میسوزد. اما نکته مهم اینجاست که موتور کولر آبی به دلیل قطع بودن پمپ آب نمی سوزد به دلیل حجم بالای گرمای موتور این اتفاق می افتد و عدم وجود آب برای خنک شدن موتور !

بهتر است همیشه به باد گرم کولر آبی حساس باشید و به محض متوجه شدن آن دست به کار شوید و به بررسی پمپ آب کولر آبی بپردازید زیرا ممکن است نبود آب کافی در کولر منجر به سوختن این قطعه شود. البته سوختن پمپ آب می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما یکی از دلایل اصلی عدم وجود آب کافی خواهد بود.

در صورتی که به سرویس دوره ای کولر آبی اهمیت نمی دهید باید هر سال قبل از راه اندازی کولر آبی به روغن کاری پمپ آب کولر آبی بپردازید زیرا در صورتی که این کار را انجام ندهید موتور پمپ در حالت خشک کار می کند و همین موضوع می تواند دلیل اصلی سوختن این قطعه باشد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کثیف بودن پوشال ها می تواند منجر به سوختن پمپ آب شود گاهی اوقات کثیفی های روی پوشال ها به داخل کفی آب منتقل می شود و دلیل اصلی سوختن پمپ آب می شود و همان طور که می دانید پمپ آب مجدد آب درون کفی را بر روی پوشال ها پمپاژ می کند، در صورتی که این رسوبات منجر به مسدود شدن پروانه پمپ آب شود عملیات به درستس انجام نخواهد شد و عملکرد کولر آبی با اختلال مواجه می شود و نتیجه آن سوختن پمپ آب کولر می باشد.

در صورتی که کولر آبی شما دچار مشکل شده و قصد تعمیر آن دارید، می توانید از سرویس تعمیر کولر آبی کاردون استفاده کنید.

یکی از مواردی که در تابستان می تواند منجر به سوختن پمپ آب در کولر آبی شود نبود آب کافی در کولر می باشد.

در حقیقت پمپ آب وظیفه انتقال آب به پوشال ها را بر عهده دارد و با خیس شدن پوشال ها به تولید باد خنک کمک می کند.

بله، کثیف بودن پوشال ها می تواند منجر به سوختن پمپ آب شود گاهی اوقات کثیفی های روی پوشال ها به داخل کفی آب منتقل می شود و دلیل اصلی سوختن پمپ آب می شود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
2 ماه قبل

با سلام
ببخشید اگر تسمه کولر شل باشه میتونه باعث سوختن دینام بشه؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  رضا
2 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
بله باعث لگد زدن موتور کولر و در نتیجه سوختگی آن می شود.