تصویر هدر
علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

20 شهریور, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از اشکالات نه چندان شایع در تلویزیون ال جی پرش تلویزیون است. البته این مشکل فقط مختص تلویزیون های ال جی نمی باشد و ممکن است برای سایر برند ها و مدل های تلویزیون هم رخ دهد. هنگامی که احساس کردید تصویر تلویزیون یکنواختی و شفافیت خود را از دست داده است و به هنگام تماشای تلویزیون تصویر پرش دارد در اولین اقدام به دنبال علت پرش تصویر تلویزیون ال جی هستید و کاملا هم منطقی می باشد. بنابراین ما در این مطلب از کاردون سعی داریم این دلایل را با شما به اشتراک بگذاریم تا در صورت جستجو کردن در اینترنت و یافتن مطلب کاردون بتوانیم به شما کمک کنیم.

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی چیست ؟

گاهی اوقات ممکن است برای یک بار با این مشکل روبرو شوید و دیگر با این مشکل برخورد نکنید در این شرایط جای هیچ نگرانی نخواهد بود و شما می توانید بدون هیچ اقدامی از تلویزیون خود استفاده کنید. اما اگر این اتفاق بارها تکرار شود و مدت زمان رخ دادن آن کوتاه باشد باید به دنبال علت پرش تصویر تلویزیون باشید. در بیشتر مواقع خراب شدن و یا ضعیف شدن آن می تواند دلیل ایجاد اختلال در تصویر تلویزیون باشد.

برای تشخیص درست، تست عملکرد و بررسی دقیق پنل دستگاه الزامی است. بنابراین اگر با مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی روبرو شده اید بهتر است از یک تعمیرکار تلویزیون بخواهید تا برای بررسی و تست عملکرد به محل شما مراجعه کند. تصویر تلویزیون با معیاری به نام IF سنجیده می شود هنگامی که متخصصین به تست عملکرد تلویزیون می پردازند با انجام محاسبات و کم و زیاد کردن نور می توان تشخیص داد تلویزیون شما پرش دارد یا خیر ؟

یکی از قطعات اصلی در تلویزیون پنل می باشد که قیمت نمی از تلویزیون را به خود اختصاص داده است. در حقیقت یکی از اصلی ترین قطعات تلویزیون می باشد زیرا نمایش تصویر با این قطعه ممکن خواهد شد حال اگر تصویر تلویزیون شما پرش دارد دلیل آن ضعیف شدن پنل می باشد. جالب است بدانید هر گونه اختلال در پنل تلویزیون می تواند شما را از داشتن تصویر تلویزیون محروم سازد.

چرا تلویزیون سونی سیگنال ندارد

راه حل و راهکار برای پرش تصویر در تلویزیون

لامپ تصویر قطعه ای است که باعث ایجاد تصویر در صفحه نمایش می شود در صورتی که لامپ تصویر دچار اختلال شود شما در نمایش تصویر با اختلال روبرو خواهید شد. در صورتی که به مدت طولانی از تلویزیون خود استفاده می کنید باید انتظار خراب شدن و یا حتی سوختن لامپ تصویر تلویزیون را داشته باشید. اگر می خواهید دلیل این اتفاق را بدانید باید بگوییم روشن بودن بیش از حد تلویزیون با تولید حرارت و گرما همراه است این گرما به قطعات داخلی تلویزیون آسیب می زند. لازم است بدانید این گرما بیشترین تاثیر را بر روی لامپ تصویر خواهد داشت و منجر به خرابی آن خواهد شد که نتیجه می تواند پرش تصویر و یا قطع شدن تصویر را به همراه داشته باشد.

بیشتر بدانید : خط افقی در تلویزیون سونی

مین برد در ارتباط مستقیم با صفحه نمایش است و در صورت خراب شدن این قطعه شما شاهد ایجاد اختلال در تصویر تلویزیون خواهید بود حال این اختلال می تواند پرش تصویر و یا قطع شدن کامل آن باشد. برای از بین بردن این مشکل باید قطعات که دچار خرابی یا سوختگی شده اند تعویض و یا تعمیر شود. یکی دیگر از مواردی که می تواند علت پرش تصویر تلویزیون ال جی باشد خراب شدن پاور یا منبع تغذیه است. بهتر است تشخیص خراب هر یک از قطعات را به افراد متخصص در زمینه تعمیرات تلویزیون بسپارید زیرا با نداشتن دانش و تجربه کافی می توانید به دستگاهتان خسارت های بیشتری وارد کنید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.