لوگوی کاردون

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی محبوب می باشد زیرا زمانی را که برای شستن لباس های کثیف با دست صرف می کردید را می توانید به کارهای دیگر اختصاص دهید زیرا ماشین لباسشویی جایگزین بسیار خوبی است. حال اگر بنا به هر دلیل عملکرد دستگاه دچار اختلال شود دیگر نمی توانید مانند گذشته از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید بنابراین کاردون سعی دارد با انتشار مطالب و مقالات آموزشی درباره نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی راهکار یکی از این مشکلات را برایتان بازگو نماید.

صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

نحوه تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

قبل از هر چیزی باید این نکته را به شما گوشزد نماییم در صورتی که دانش فنی و تخصص لازم در زمینه تعمیرات ندارید بهتر است دست به آچار نشوید و کار را به کاردون بسپارید زیرا ممکن است هزینه های بالاتری برای تعمیرات به سراغتان بیاید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از اتمام فرآیند شستشو در ماشین لباسشویی درب دستگاه باز نشود و نتوانید لباس های شسته شده را از ماشین لباسشویی خارج کنید.

همان طور که می دانید باز نشدن درب ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد اگر زبانه درب دستگاه خراب شود و یا ضربه ای به درب دستگاه وارد شود امکان خراب شدن آن وجود دارد البته گاهی اوقات پارگی و یا شل شدن لاستیک دور درب مانع از باز شدن درب دستگاه می شود. از قفل درب ماشین لباسشویی به منظور امنیت دستگاه استفاده شده است شاید در بسیاری از مواقع این موضوع برایتان آزار دهنده باشد اما باید بگوییم در صورتی که استفاده درست و عملکرد آن را بدانید استفاده از این قابلیت بسیار هم رضایت بخش خواهد بود.

در بیشتر مدل های ماشین لباسشویی شما می توانید به صورت دستی بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی درب دستگاه را باز نمایید که معمولا با مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی به سادگی می توانید این کار را انجام دهید. لازم است بدانید در مدل های امروزی ماشین لباسشویی اگر مشکلی در باز شدن درب ماشین لباسشویی وجود داشته باشد با نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی می توانید متوجه آن شوید و برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

علائم خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی

شاید لازم است بدانید که هر گاه با مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی برخورد کردید باید بدانید زمان آن رسیده که قفل درب دستگاه را تعویض کنید. هر گاه بعد از اتمام فرآیند شستشو درب ماشین لباسشویی شما باز نشد نشان از خرابی قفل دارد در این شرایط بهتر است بعد از باز شدن درب لباسشویی به سرا قفل دستگاه بروید و با بررسی مجموعه قفل ها اقدام به تعویض قفل معیوب نمایید. زیرا گاهی اوقات خرابی و یا سوختگی یکی از اجزای داخلی می تواند منجر به باز نشدن درب دستگاه شود که با تعویض آن می توانید مجدد از ماشین لباسشویی خود مانند سابق استفاده نمایید.

در برخی مواقع یکی از نگران کننده ترین اتفاقات این است که بعد از اتمام فعالیت شستشو هر کاری می کنید نمی توانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید تا لباس های شسته شده را از داخل ماشین لباسشویی خارج نمایید در این شرایط بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید و این را بدانید که دستگاه شما مجهز به خلاص کننده دستی می باشد و می توانید به راحتی درب دستگاه را باز نمایید.

معمولا در کنار فیلتر تخلیه و یا قفل درب لباسشویی اهرم خلاص کننده قرار دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این اهرم می توانید دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی را مطالعه نمایید. خوشبختانه این روزها در ماشین های لباسشویی سیستم عیب یابی هوشمند تعبیه شده است که در صورت بروز مشکل در قفل دستگاه با نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش به راحتی می توانید مشکل را شناسایی نمایید.

برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی خود می توانید از تعمیرکاران باتجربه کاردون کمک بگیرید.

اگر زبانه درب دستگاه خراب شود و یا ضربه ای به درب دستگاه وارد شود امکان خراب شدن آن وجود دارد البته گاهی اوقات پارگی و یا شل شدن لاستیک دور درب مانع از باز شدن درب دستگاه می شود.

خوشبختانه این روزها در ماشین های لباسشویی سیستم عیب یابی هوشمند تعبیه شده است که در صورت بروز مشکل در قفل دستگاه با نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش به راحتی می توانید مشکل را شناسایی نمایید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها