تصویر هدر
چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند

چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند

25 شهریور, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

این روزها کارهای مهم تر از شستن ظروف با دست وجود دارد که می توان با صرفه جویی کردن در زمان به آن پرداخت. جالب است بدانید ماشین ظرفشویی یکی از وسایل خانگی پرکاربرد شده است و خوشبختانه این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر علت سوال چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند نبود امکان خشک کن نخواهد بود. در صورتی که ماشین ظرفشویی شما ظروف را خشک نمی کند باید به دنبال علت آن باشید زیرا در ظرفشویی های امروزی از این قابلیت استفاده شده است.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد گاهی اوقات بعد از اتمام عملیات شستشو با باز کردن ماشین ظرفشویی شاهد لکه های آب بر روی ظروف باشید در این صورت باید به دنبال علت خشک نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی باشید. اگر همیشه این اتفاق می افتد و شما هر بار بعد از شستشو ظروف با یک دستمال اقدام به خشک کردن ظروف می کنید حتما با کاردون در ارتباط باشید تا بتوانید این مشکل را برطرف نمایید و یا می توانید با مراجعه به وب سایت و نصب اپلیکیشن کاردون با ثبت سفارش منتظر تماس همکاران ما باشید.

چرا ماشین ظرفشویی صدا میدهد

چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند ؟

همان طور که می دانید علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی می تواند براساس مدل دستگاه متفاوت باشد اما اگر بخواهیم به طور کلی به بررسی علت خشک نکردن ماشین ظرفشویی بپردازیم باید بگوییم خالی بودن مخزن جلادهنده و خرابی المنت از مرسوم ترین و شایع ترین دلایل خشک نکردن ظروف می باشد. البته گاهی اوقات خرابی دریچه هوا هم می تواند برایتان دردسر ایجاد نماید اما این را بدانید که برخی از مدل های ماشین ظرفشویی دارای دریچه هوا نیستند.

در ظرفشویی های امروزی به منظور خروج هوای گرم و رطوبت ایجاد شده در ماشین ظرفشویی از دریچه هوا استفاده می کنند حال اگر دریچه هوا خراب شود و یا به درستی باز نشود رطوبت و گرمای ایجاد شده در چرخه آبکشی خارج نخواهد شد و بعد از اتمام عملیات شستشو باز هم لکه های آب بر روی ظروف باقی می ماند.

نشت نمک در ماشین ظرفشویی

اگر بخواهیم عملکرد ماشین ظرفشویی را زمانی که به مرحله خشک کردن ظروف می رسد بررسی کنیم باید بگوییم به وسیله المنت های تعبیه شده در ماشین ظرفشویی که برق زیادی مصرف می کنند بعد از تخلیه آب ظروف گرم و سپس خشک می شوند. البته گاهی اوقات می توانید از این مرحله صرف نظر کنید و در مصرف برق صرفه جویی کنید اما زمانی که عجله دارید این امکان و قابلیت می تواند بسیار کاربردی باشد. اگر المنت هیتر سوخته باشد می توانید با استفاده از یک مولتی متر از سلامت آن مطمئن شوید و در صورتی که المنت هیتر دچار خرابی شده باشد و وظیفه اش را به درستی اجرا نکند بهتر است نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید.

علت خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را می دانید ؟

ترموستات در ماشین ظرفشویی مانند دماسنج رفتار می کند و از داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند و در برخی مواقع می توان گفت برای ایمنی دستگاه تعبیه شده است. اگر با انجام تست المنت هیتر از سالم بودن این قطعه مطمئن شدید باید علت خاموش شدن المنت را خرابی ترموستات بدانید زیرا در صورت خراب شدن ترموستات چرخه خشک کن با اختلال مواجه می شود و عملیات خشک کردن ظروف متوقف خواهد شد.

حتما بخوانید : استفاده از قرص ماشین ظرفشویی تاریخ مصرف گذشته

ترموستات در پایین ماشین ظرفشویی قرار گرفته است که برای تعمیر آن باید از یک فرد متخصص در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بخواهید. در بیشتر مواقع باید ترموستات را تعویض کنید تا بتوانید مانند گذشته از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید. البته که نیروهای متخصص کاردون سعی دارند برای کمتر شدن هزینه های شما تا حد امکان قطعه آسیب دیده را تعمیر کنند.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.