تصویر هدر
چرا یخچال اسنوا چراغش قرمز میشه

چرا یخچال اسنوا چراغش قرمز میشه

26 شهریور, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یک مشکل کوچک در یخچال و یا سایر لوازم خانگی برقی ساعت ها زمان شما را بگیرد. این روزها که قیمت تمامی لوازم خانگی به شدت افزایش یافته است یخچال به کالایی سرمایه ای مبدل شده است و در صورت خرابی به سرعت به دنبال راه حل برای برطرف کردن آن هستیم. اگر یخچال اسنوا دارید و می خواهید بدانید چرا یخچال اسنوا چراغش قرمز میشه توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب با کاردون همراه شوید. تا بسیاری از مشکلات ایجاد شده در یخچال اسنوا را با یکدیگر عیب یابی نماییم.

خوشبختانه این روزها تمامی یخچال های ساید تولیدی مجهز به صفحه نمایش برای نمایش ارور و خطاها هستند با این اوصاف یافتن مشکل کار ساده ای خواهد بود زیرا با نمایش کد خطا و مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه به راحتی می توانید مشکل را تشخیص دهید و برای برطرف کردن آن از کاردون کمک بخواهید و یا با ثبت سفارش در اپلیکیشن کاردون منتظر اعزام متخصصین به محل خود باشید.

سنسور تنظیم دمای یخچال

چرا یخچال اسنوا چراغش قرمز میشه ؟

همیشه رنگ قرمز در چراغ ها نشان از اخطار و خرابی بوده است بنابراین با روشن شدن چراغ قرمز ممکن است کلافه شوید و احساس خوبی نداشته باشید. معمولا چشمک زدن و قرمز شدن چراغ در یخچال اسنوا مربوط به درجه و دمای یخچال است اما آیا این مشکل قابل حل است ؟ و می توان آن را برطرف نمود ؟ گاهی اوقات ممکن است بدون هیچ دلیل چراغ قرمز در یخچال اسنوا روشن شود و موجبات نگرانی شما را فراهم سازد. لازم است بدانید در برخی مدل های ساید بای ساید سه چراغ ال ای دی تعبیه شده است و در برخی دیگر که بیشتر در مدل های امروزی شاهد آن هستیم از صفحه نمایش استفاده شده است.

استفاده از صفحه نمایش برای نمایش هشدار ها به شما کمک می کند تا از این نگرانی ها رها شوید و به راحتی مشکل دستگاه را شناسایی کنید. در یخچال هایی که از چراغ استفاده شده است از سه رنگ سبز، زرد و قرمز استفاده کرده اند اگر یخچال شما چراغ سبز را نمایش دهد نشان از کار کردن دقیق و اتصال دستگاه به برق می باشد که نشان از عملکرد درست و صحیح دستگاه می باشد. چراغ زرد در مواقعی روشن می شود که شما از آپشن Fast Freeze استفاده کنید و در آخر چراغ قرمز به نشان از هشدار روشن خواهد شد که معمولا با بالا رفتن دمای یخچال این اتفاق رخ می دهد.

اگر به تازگی یخچال اسنوا خریداری کرده اید و برای تنظیم دما از دمای پایین استفاده کرده اید چشمک زدن و روشن شدن چراغ قرمز کاملا نرمال است بهتر است به دستگاه اجازه دهید تا به دمای تنظیم شده و دمای مطلوب برسد.

عیب یابی یخچال اسنوا

کاردون به شما پیشنهاد می کند اگر به تازگی یخچال اسنوا خریده اید و می خواهید آن را راه اندازی کنید به نکاتی که رعایت کردن آن ها الزامی است توجه کنید. بهتر است یخچال اسنوا را جایی قرار دهید که از وسایل گرمایشی دور باشد زیرا گرما باعث کم شدن عمر موتور یخچال اسنوا خواهد شد. اگر یخچال را راه اندازی کرده اید و دمای آن را تنظیم کرده اید اجازه دهید چند ساعت یخچال خالی از مواد غذایی بماند تا به درجه مطلوب برسد.

حتما بخوانید : یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند ؟

اگر برای قرار گیری یخچال از یک محفظه و یا کابینت استفاده کرده اید این کار اشتباه است زیرا شما با این کار مانع از گردش هوا در اطراف موتور یخچال شده اید و با این کار به موتور فشار زیادی وارد خواهد شد. بهتر است برای تمیز کردن یخچال آن را خاموش کنید و 24 ساعت آن را روشن نکنید. با رعایت نکات بالا می توانید به افزایش عمر دستگاهتان هم کمک نمایید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.