تصویر هدر
چرا کولر گازی یخ میزند

چرا کولر گازی یخ میزند

30 شهریور, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در حین استفاده از کولر گازی متوجه یخ زدگی کولر شوید حق دارید که نگران شوید زیرا این اتفاق خیلی ناگهانی رخ می دهد و شما نمی توانید حدس بزنید چه زمانی کولر گازی یخ میزند تا از این اتفاق جلوگیری کنید. اما اگر می خواهید بدانید چرا کولر گازی یخ میزند ؟ و یا چه زمانی این اتفا می افتد بهتر است با کاردون همراه شوید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان و زمستان می تواند اتفاق بیافتد بنابراین هر زمان خود را برای این موضوع آماده کنید. البته لازم است راهکارهایی برای جلوگیری از بروز این اتفاق را بدانید.

اصول تعمیر و نگهداری کولر گازی

چرا کولر گازی یخ میزند ؟

گاهی اوقات ممکن است در گرمای تابستان در حین استفاده از کولر گازی متوجه یخ زدگی کولر گازی شوید و یا در سرمای زمستان از خودتان سوال کنید چرا کولر گازی یخ میزند ؟ اگر در فصل تابستان با این مشکل روبرو شده اید باید از شارژ گاز کولر اطمینان حاصل نمایید همان طور که می دانید کولر گازی با استفاده از گاز فریون به فرآیند خنک سازی کمک می کند حال تصور کنید مقدار این گاز در اثر نشتی و یا استفاده طولانی مدت کاهش یابد در این صورت سیکل سرمایش با مشکل روبرو خواهد شد و نتیجه آن یخ زدگی قطعات پنل داخلی کولر گازی خواهد بود.

برای اینکه از این موضوع در امان باشید بهتر است سرویس سالیانه کولر گازی را انجام دهید زیرا با این کار شما از اتفاقات ناگهانی مانند یخ زدن کولر گازی در امان خواهید بود.

از دیگر دلایل یخ زدن کولر گازی می توان به مسدود شدن لوله ها در کولر گازی اشاره کرد. یکی از توصیه های مهم برای جلوگیری از بروز این اتفاق این است که قبل از راه اندازی سیستم سرمایش حتما این موارد را بررسی کنید و یا از یک تکنسین و یا تعمیرکار کولر گازی بخواهید تا دستگاهتان را بررسی کند.

اگر در فصل تابستان متوجه یخ زدگی کولر گازی شدید بهتر است قبل از هر اقدامی یکسره کار کردن کمپرسور را بررسی کنید در صورتی که کمپرسور کولر گازی به طور یکسره کار کند دلیل یخ زدن کولر گازی مشخص است اما اگر این طور نباشد باید از یک فرد متخصص برای تشخیص مشکل بخواهید تا به محل شما مراجعه کند.

تنظیم باد گرم کولر گازی

آیا کولر گازی در زمستان یخ میزند ؟

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم کولر گازی در فصل تابستان و زمستان می تواند با یخ زدگی قطعات داخلی شما را غافلگیر نماید اما تشخیص علت یخ زدگی در فصل تابستان و زمستان با یکدیگر تفاوت دارد و بهتر است در این باره اطلاعات کافی داشته باشید. همان طور که می دانید در فصل زمستان از کولر گازی به منظور گرم کردن محیط استفاده می شود در صورتی که سنسور بیرونی دستگاه خراب شود نمی تواند نمی تواند دستور گرم کردن را صادر نماید و به احتمال زیاد شما شاهد یخ زدن کولر گازی خواهید بود که این اتفاق می تواند یک هشدار برای خرابی سنسور یا برد فرمان باشد.

بیشتر بدانید : کولر گازی چند ساعت روشن باشد ؟

از دیگر دلایل یخ زدن کولر گازی در فصل زمستان خرابی شیر برقی است همان طور که می دانید این قطعه وظیفه تعویض جهت شارش جریان را برعهده دارد در صورتی که این قطعه با خرابی مواجه شود سیکل حرکتی برعکس نخواهد شد در نتیجه هوای سرد به داخل کولر وارد می شود و شما شاهد یخ بستن کولر گازی خواهید بود. پیشنهاد کاردون به شما کاربران کولر گازی این است که اگر از دستگاه خود دو منظوره استفاده می کنید هر سال قبل از راه اندازی سیستم سرمایش و گرمایش از یک متخصص برای سرویس کمک بخواهید تا از بروز مشکلاتی از این دست جلوگیری نمایید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.