لوگوی کاردون

چرا کولر آبی دم میکند

چرا کولر آبی دم میکند
فهرست محتوا

شاید این سوال که چرا کولر آبی دم میکند به گوشتان خورده باشد و یا خودتان با این مشکل روبرو شده اید و به دنبال علت دم کردن کولرآبی هستید. برای پیدا کردن علت لازم است بدانید چه زمانی این اتفاق رخ میدهد و برای برطرف کردن این مشکل به دنبال راه حل باشید. در فصل تابستان شاید شما هم احساس کرده اید که فضای داخل خانه تا شرجی شده است این مشکل می تواند بسیار آزاردهنده باشد در اصطلاح می گوییم کولر آبی دم کرده است اما چرا این اتفاق می افتد ؟ اگر به دنبال پاسخ هستید تا انتهای مطلب با کاردون همراه شوید.

چرا کولر آبی دم میکند ؟

یکی از مشکلات شایع در کولر آبی دم کردن است. اگر بخواهیم به طور کلی به بررسی این مشکل بپردازیم باید بگوییم گرم شدن بیش از حد بدنه کولر می تواند منجر به داغ شدن و یا تبخیر آب داخل کولر شود بنابراین شما از اصطلاح دم کردن استفاده خواهید کرد. به طور کلی محل نصب کولر آبی بر روی پشت بام خانه ها و یا بالکن می باشد که در هر دو مورد تابش آفتاب می تواند منجر به داغ شدن بدنه کولر شود.

بنابراین یکی از اصلی ترین دلایل مشخص شد اگر دقت کرده باشید هنگامی که دمای هوا بیش از 35 درجه سانتی گراد می شود شما بیشتر این موضوع را احساس می کنید زیرا دمای بیرون می تواند در عملکرد کولر آبی تاثیر گذار باشد. یکی از توصیه ها این است که اگر به تازگی کولر آبی تهیه کرده اید برای محل نصب آن وسواس به خرج دهید تا در آینده با این مشکل روبرو نشوید.

اگر باد کولر در خانه جریان نداشته باشد ممکن است فضا دم کند بنابراین بهتر است برای جلوگیری از این مشکل یک راه خروج ایجاد کنید که معولا با باز کردن یک پنجره این مشکل برطرف خواهد شد. بهتر است هر سال قبل از راه اندازی کولر آبی آن را بررسی کنید تا از تمیز بودن پوشال ها و سالم بودن آن ها مطمئن شوید چرا که کثیف بودن و ایجاد رسوبات بر روی پوشال ها مانع از ورود هوای تازه و خنک به داخل دستگاه خواهد شد. بهتر است در صورت کثیف بودن حتما پوشال ها را تعویض کنید تا علاوه بر برطرف کردن مشکل دم کردن کولرآبی از بروز مشکلات تنفسی برای خود و خانواده تان نجات پیدا کنید.

چرا کولر آبی باد گرم میزند ؟

اگر کولر آبی شما باد گرم میزند حتما به دنبال دلیل آن باشید تا آن را برطرف نمایید در صورت نادیده گرفتن می توانید به خودتان ضرر برسانید زیرا باید هزینه بیشتری برای تعمیرات پرداخت کنید. همان طور که در مطالب قبلی هم به این موضوع اشاره کردیم استفاده از کولر آبی برای مناطقی با آب و هوای خشک توصیه می شود زیرا عملکرد کولر آبی طوری است که رطوب محیط را جذب نمی کند بلکه با دریافت هوای خنک تولید رطوبت هم میکند. بنابراین مکانیزم کولر آبی و کولر گازی کاملا متفاوت می باشد.

بنابراین اگر از کولر آبی در مناطق مرطوب استفاده کرده اید باید بگوییم یکی از اصلی ترین دلایل دم کردن کولر آبی استفاده از این دستگاه در این مناطق است و تنها راهکار برای شما این است که دستگاه خود را با یک کولر گازی تعویض نمایید تا بتوانید از باد خنک بهره مند شوید.

گاهی اوقات ممکن است فقط کلید روشن کولر آبی را به همراه کلیه سرعت فشار دهید در این حالت شما از کولر آبی خود مانند پنکه بهره خواهید برد و در این صورت به جای باد خنک باد گرم خواهید داشت البته در برخی مواقع شاهد دم کردن کولر آبی هم خواهید بود بنابراین همیشه کلید پمپ آب را بزنید.

برای انجام تعمیرات کولر آبی در تهران می توانید از تعمیرکاران با تجربه کاردون کمک بگیرید.

گرم شدن بیش از حد بدنه کولر می تواند منجر به داغ شدن و یا تبخیر آب داخل کولر شود بنابراین شما از اصطلاح دم کردن استفاده خواهید کرد.

 برای مناطقی با آب و هوای خشک توصیه می شود.

 زیرا عملکرد کولر آبی طوری است که رطوب محیط را جذب نمی کند بلکه با دریافت هوای خنک تولید رطوبت هم میکند.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمیدرضا
4 ماه قبل

ببخشید باد گرم کولر آبی میتونه به خاطر خرابی شناور هم باشه؟ من شناورم انگار قطع کنش به موقع کار نمیکنه

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  حمیدرضا
3 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
بله یکی از دلایل اصلی باد گرم کولر آبی خرابی شناور یا درست آب پاشی نشدن پوشال ها هست که باید بررسی بشه.