تصویر هدر
جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال

جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال

21 مهر, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از مشکلات نگران کننده برای بسیاری از کاربران جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال است شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با باز کردن درب یخچال با این صحنه روبرو شده باشید. در این مطلب سعی داریم به بررسی این موضوع بپردازیم زیرا می دانیم که یکی از اتفاقات ناخوشایند در یخچال جمع شدن آب در جامیوه ای خواهد بود. هر چند که این اتفاق شایع را می توان با دانستن علت آن حل نمود اما باید بدانید جمع شدن آب در کف یخچال اصلا نشانه خوبی نیست.

چرا زیر یخچال اب میدهد

علت جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال چیست ؟

گاهی اوقات ممکن است مسدود شدن لوله تخلیه علت جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال باشد همان طور که می دانید لوله تخلیه در داخل و انتهای یخچال تعبیه شده است. مواد غذایی و آشغال می تواند دلیل اصلی مسدود شدن این لوله باشد در صورت مشاهده هر گونه گرفتگی لازم است به سرعت مسیر لوله را بررسی کنید تا آشغال و کثیفی را از بین ببرید.

رطوبت از دیگر دلایل ایجاد قطرات آب و در نتیجه جمع شدن آن در جامیوه ای خواهد بود در برخی از فصول سال که رطوبت هوا بالاست با باز گذاشتن بیش از حد درب یخچال و یا باز و بسته کردن مداوم دستگاه شاهد این اتفاق خواهیم بود. بنابراین لازم است از باز و بسته کردن درب یخچال در مواقع غیر ضروری خودداری نمایید تا با این مشکل مواجه نشوید.

گاهی اوقات ممکن است در دیواره داخلی یخچال وجود رطوبت و نم شما را از بروز مشکلات بزرگتر نجات دهد بنابراین لازم است اتفاقاتی از این دست را جدی بگیرید و به دنبال علت آن باشید لازم است از سالم بودن لاستیک درب یخچال مطمئن شوید زیرا خرابی و فرسودگی لاستیک دور درب یخچال می تواند برایتان دردسر ساز شود. ورود هوای گرم به داخل یخچال می تواند منجر به ایجاد رطوبت و قطرات آب شود که نتیجه آن جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال خواهد بود با تعویض لاستیک می توانید این مشکل را برطرف نمایید و دیگر نگران نباشید.

علت بوق زدن یخچال ساید سامسونگ

چرا پایین یخچال آب جمع می شود ؟

قطعات داخلی به کار رفته درون یخچال به منظور خروج آب حاصل از برفک ممکن است در اثر گرفتگی و یا نشتی دچار اختلال شود در این صورت ممکن است شما شاهد تجمع آب در زیر جامیوه ای یخچال باشید در این صورت لازم است مشکل را شناسایی کنید و برای برطرف کردن آن از کاردون کمک بخواهید. گاهی اوقات می توانید مشکل را خودتان بیابید اما در برخی مواقع تشخیص مشکل دشوار خواهد بود و باید کار را به یک فرد متخصص بسپارید در این صورت می توانید با ثبت سفارش در وب سایت و یا اپلیکیشن کاردون منتظر اعزام متخصص به محل خود باشید.

بیشتر بدانید : تست سالم بودن موتور یخچال

اگر یخچال فریزر و یا ساید بای ساید شما دارای سیستم آبسردکن باشد باید احتمال دهید نشتی آب از مخزن آبسردکن می تواند دلیل جمع شدن آب باشد بنابراین لازم است تمامی موارد مربوط به لوله ها  و قطعات داخلی یخچال که با آب سر و کار دارند بررسی شود تا در صورت نشتی و یا گرفتگی مشکل را برطرف نمایید. البته لازم است تمامی اتصالات و شلنگ ها که به شیر آب متصل هستند بررسی شوند اگر اتصالات به درستی انجام نشود آب نشت می کند و با گذشت زمان شاهد جمع شدن آب در زیر یخچال خواهیم بود.

دقت داشته باشید گاهی اوقات ممکن است با قرار دادن میوه و یا سبزیجات خیس درون یخچال باعث جمع شدن آب زیر جامیوه ای شوید بنابراین حتما توجه داشته باشید تا با خطاهایی از این دست موجبات نگرانی را برای خودتان فراهم نکنید برای جلوگیری از این مشکل لازم است بعد از شستن میوه ها بلافاصله آن ها را درون یخچال قرار ندهید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.