تصویر هدر
آیا کولر آبی باعث کرونا میشود

آیا کولر آبی باعث کرونا میشود

25 مهر, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

مدت زمانی است که دنیا درگیر ویروس همه گیر کرونا شده است و با توجه به ناشناخته بودن این بیماری متاسفانه اطلاعات دقیقی درباره نوع انتشار آن در اختیار نیست ! اما لازم است توصیه ها را جدی گرفته و برای از بین بردن این بیماری تلاش کنیم مدتی است بحث در این باره است که آیا کولر آبی باعث کرونا میشود ؟ با افزایش دما در فصل تابستان بسیاری تنها راه نجات او فرار از گرما را استفاده از کولر آبی می دانند و با توجه به همزمانی آن با ویروس کرونا نگرانی بسیاری از شهروندان را بیشتر از قبل نموده است.

تعمیر و نگهداری کولر آبی

آیا کولر آبی باعث کرونا میشود ؟

با توجه به تحقیقات انجام شده درباره انتقال بیماری کرونا باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا از ابتلا به این ویروس خطرناک در امان بمانیم. اگر از کولر آبی در خانه استفاده می کنید جای هیچ نگرانی نخواهد بود زیرا کولر آبی نمی تواند ویروس را از بیرون به داخل خانه انتقال دهد اما نکته مهم اینجاست که اگر از کولر آبی در فضاهای عمومی مانند اداره جات و شرکت ها استفاده می کنید باید از ماسک استفاده کنید.

همان طور که می دانید استفاده از ماسک تا حدی ابتلا و انتقال ویروس را کاهش می دهد بنابراین اگر در محیطی قرار دارید که از کولر آبی برای خنک کردن محیط استفاده می شود و در این مکان افراد زیادی هستند باید از ماسک استفاده شود زیرا کولر آبی انتقال ویروس را سرعت می بخشد.

بیشتر بدانید : کولر آبی چند آمپر مصرف میکند ؟

در شرایطی که فرد بیمار در محیطی مشترک که افراد دیگری هم در آنجا حضور دارند باشد و از کولر آبی به منظور خنک سازی فضا استفاده شود انتقال ویروس به سرعت انجام خواهد شد. بنابراین لازم است در این شرایط برای استفاده از کولر ابی یا سایر وسایل خنک کننده در فضاهای عمومی از ماسک استفاده کنید.

برای استفاده از کولر آبی به این نکات توجه کنید

اگر در گرمای تابستان از کولر آبی استفاده می کنید و نگران انتقال ویروس کرونا هستید لازم است به این موارد اهمیت دهید. همان طور که می دانید کولر آبی از هوای محیط بیرون برای خنک سازی استفاده می کند بنابراین لازم است از این موضوع مطمئن شوید تا هوایی که به داخل خانه منتقل می شود آلوده نباشد.

بهتر است در خانه از سیستم تهویه هوا استفاده کنید و از قرار گیری در فضاهای عمومی شلوغ که از کولر آبی برای خنک سازی استفاده می شود دوری کنید زیرا ممکن است فردی مبتلا به ویروس کرونا در آن محیط باشد که با قرار گیری شما در این شرایط ویروس به سرعت منتقل می شود.

علت سرریز شدن آب کولر آبی

زمان استفاده از کولر آبی در فضاهای عمومی بسیار حائز اهمیت است بهتر است یک ساعت قبل از شروع ساعت کاری کولر را روشن کنید و یک ساعت قبل از اتمام ساعت کاری کولر را خاموش کنید تا محیط اطاف پاکسازی شود. برای برقرار و عبور هوا بهتر است چند پنجره را باز بگذارید و دریچه ها را طوری تنظیم کنید که باد به طور مستقیم به افراد برخورد نکند.

باز هم تکرار می کنیم در محیط های عمومی که از کولر آبی استفاده شده است حتما از ماسک استفاده کنید تا در امان بمانید. همین طور دقت داشته باشید سالیانه اقدام به تعویض پوشال ها نمایید زیرا با این کار می توانید از مشکلات تنفسی ناشی از آلودگی پوشال ها نیز جلوگیری نمایید. با توجه به اینکه پوشال همیشه نم دار و مرطوب هستند می توانند محیط مناسبی برای رشد قارچ و کپک ها باشند بنابراین لازم است هر سال قبل از راه اندازی کولر آبی برای تعویض پوشال ها اقدام نمایید. برای اینکار می توانید از کاردون کمک بخواهید تا با سرویس کولر آبی از مشکلات احتمالی هم باخبر شوید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.