تصویر هدر
علائم خرابی برد ماشین لباسشویی

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی

26 مهر, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

برای بالا بردن سطح آگاهی خود در زمینه تعمیرات لوازم خانگی باید با کاردون همراه شوید زیرا با انتشار مطالب و مقالات آموزشی همواره سعی دارد دلایل و آموزش تعمیرات لوازم خانگی را در اختیارتان قرار دهد. همان طور که می دانید تمامی لوازم برقی دارای قطعه ای به نام برد الکترونیکی هستند همین طور ماشین لباسشویی که از این قطعه برخوردار است. برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی مانند سایر لوازم برقی وظیفه کنترل اجزا و قطعات به کار رفته در دستگاه را برعهده دارد. حال لازم است علائم خرابی برد ماشین لباسشویی را بررسی کنیم تا بتوانیم برای برطرف کردن مشکلات احتمالی راهکارهایی ارائه دهیم.

علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ

علائم خرابی برد ماشین لباسشویی چیست ؟

شاید بهتر باشد اینگونه بگوییم برد ماشین لباسشویی یکی از قطعات اصلی به کار رفته در لباسشویی است که عملکرد دستگاه را بررسی می کند همین طور زمانی که دکمه استارت فرمان شروع را صادر می کند تمامی فرآیندها توسط برد الکترونیکی کنترل می شود. زمانی که برد الکترونیک ماشین لباسشویی دچار خرابی شود دیگر نمی توانید از ماشین لباسشویی برای شستن لباس ها استفاده کنید زیرا در صورت ایجاد اختلال در این قطعه دستگاه کاملا از کار افتاده و دیگر نمی توانید لباسشویی را روشن کنید.

شاید لازم باشد در این باره اطلاعات خود را افزایش دهید تا بتوانید به سادگی تشخیص دهید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شما دچار اختلال و خرابی شده است یا خیر ؟ در صورتی که فرآیند ها و برنامه های شستشو در ماشین لباسشویی به درستی انجام نشود بدون هیچ معطلی برای تعمیر برد الکترونیک ماشین لباسشویی از کاردون کمک بخواهید. اگر پنل جلویی ماشین لباسشویی شما از کار افتاده است و یا ماشین لباسشویی شما در حین کار ناگهان خاموش می شود لازم است برای تعمیر برد الکترونیکی اقدام نمایید زیرا این موارد علائم خرابی برد ماشین لباسشویی است.

برد ماشین لباسشویی تمامی فرمان هایی که بعد از شروع کار لباسشویی صادر می شوند را کنترل می کند بنابراین کاملا مشخص است که در صورت خرابی این قطعه ماشین لباسشویی به کلی از کار افتاده و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. قطعات به کار رفته در برد ماشین لباسشویی چندین خازن و فیوز می باشد که بسیار حساس و ظریف هستند در صورتی که یکی از این خازن هها دچار سوختگی یا خرابی شود این قطعه از کار خواهد افتاد بنابراین لازم است توسط یک متخصص در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی بررسی شود.

علت پر نشدن اب در لباسشویی

چرا برد لباسشویی از کار می افتد ؟

در صورت خرابی یکی از خازن ها و یا فیوزها امکان تعویض آن ها وجود دارد و نیاز به تعویض برد دستگاه نمی باشد بهتر است این تشخیص را به کاردون بسپارید تا از بروز مشکلات جدی تر پیشگیری نمایید. گاهی اوقات نوسانات برق می تواند موجب سوختن قطعات داخلی به کار رفته در برد شود همین طور در برخی مواقع برد دستگاه می سوزد. برای جلوگیری از بروز این مشکل لازم است از یک محافظ برق برای کنترل نوسانات برق استفاده شود.

لازم است بگوییم اگر آب به داخل ماشین لباسشویی نفوذ کند منجر به اتصالی سیم پیچی داخلی خواهد شد بنابراین نتیجه آن سوختن برد خواهد بود در این شرایط احتمال برق گرفتگی هم وجود دارد زیرا نفوذ آب به داخل دستگاه منجر به اتصالی برق به بدنه لباسشویی خواهد شد. اگر برد الکترونیک ماشین لباسشویی بسوز تنها راه حل تعویض این قطعه است تا دوباره بتوانید از ماشین لباسشویی استفاده کنید. برای تعمیر این قطعه کاربردی در ماشین لباسشویی لازم است کمی هزینه کنید اما برای آنکه بدانید تعویض و یا تعمیر برد الکترونیک کدام یک مقرون به صرفه تر می باشد لازم است با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید تا قطعه آسیب دیده را بررسی نماید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.