تصویر هدر
علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

4 آبان, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از دلایل اصلی از کار افتادن کولر گازی داغ شدن کمپرسور کولر گازی می باشد و شاید در اینترنت هم علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی را جستجو کرده اید. استفاده از کولر گازی در مناطق شرجی بسیار کاربردی و رایج می باشد زیرا استفاده از کولر آبی در مناطق شرجی رطوبت را بالا برده و مناسب نمی باشد. در این شرایط نمی توان یک روز هم بدون کولر گازی سر کرد. یکی از قطعات اصلی  در کولر گازی کمپرسور می باشد که در صورت خرابی این قطعه خسارت های زیادی به دستگاره وارد می شود و همین طور یکی از مشکلات شایعی که برای کمپرسور رخ می دهد داغ شدن آن است.

چگونه بفهمیم گاز کولر گازی کم شده

علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی چیست ؟

یکی از دلایل شایع سوختن کمپرسور کولر گازی داغ شدن این قطعه می باشد که البته دلایل مختلفی می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد کمپرسور شود. اگر به سرویس های دوره ای کولر گازی اهمیت ندهید کثیفی سیم ها منجر به داغ شدن بیش از حد کمپرسور می شود زیرا فشار زیادی به کمپرسور وارد می شود که نتیجه آن داغ شدن و در برخی مواقع سوختن کمپرسور خواهد بود. یکی دیگر از مواردی که هنگام نصب باید به ان دقت شود مکانی است که کمپرسور را نصب می کنید زیرا گرمای آفتاب اگر مستقیما به کولر گازی وارد شود دمای کولر بالا رفته در نتیجه داغ شدن را به همراه می آورد.

بنابراین از دلایل بالا می توان نتیجه گیری کرد که هر چه دمای کمپرسور بالاتر رود حرارت بیشتری تولید می شود و کمپرسور داغ تر می شود و این گرما و داغ بودن برای کمپرسور و سیم پیچ های داخلی مخرب است و منجر به سوختن کمپرسور خواهد شد. گاهی اوقات می توان داغ شدن کمپرسور را تشخیص داد و از اتفاقات مشکلاتی که ناشی از سوختن کمپرسور می شود جلوگیری نمود برای این کار ابتدا لازم است نحوه تشخیص داغ شدن کمپرسور کولر گازی را بدانیم.

سوال اصلی اینجاست که از کجا بدانیم کمپرسور کولر گازی داغ شده است ؟ چرا که کمپرسور در پنل خارجی کولر گازی قرار دارد و ممکن است از خرابی آن مطلع نشوید بنابراین لازم است برخی از نشانه هایی که به شما هشدار داغ شدن کمپرسور را می دهد بدانید تا در صورت روبرویی با این مشکلات آن ها را جدی بگیرید.

علت بخار دادن کولر گازی

نحوه تشخیص داغ شدن کمپرسور کولر گازی

اگر از کولر گازی استفاده می کنید و به طور ناگهانی خاموش می شود باید به داغ شدن کمپرسور مشکوک شوید و برای بررسی این مورد از تعمیرکار کولر گازی بخواهید تا مراجعه نماید. البته گاهی اوقات ممکن است باد کولر گازی شما هم به اندازه کافی خنک نباشد که در این صورت هم باید به داغ شدن کمپرسور مشکوک شوید. برای جلوگیری از این اتفاقات می توانید در وب سایت و یا اپلیکیشن کاردون ثبت سفارش نمایید تا متخصصین ما در زمینه تعمیرات کولر گازی به محل شما اعزام شوند. شاید بهتر است از امروز به بعد سرویس لوازم خانگی را جدی بگیریم تا از هزینه تعمیرات در امان بمانیم این روزها با افزایش قیمت لوازم خانگی باید در نگهداری آن ها به سرویسکولر گازی و یا هر وسیله برقی دیگر اهمیت دهیم تا از خرابی های بیشتر جلوگیری نماییم.

یکی از دلایل متداول که منجر به داغ شدن کمپرسور کولر گازی می شود کثیف بودن بیش از حد فیلترهای کولر گازی است زیرا هوا نمی تواند گردش داشته باشد و فشار زیادی به متور یا کمپرسور وارد می شود در نتیجه موتور داغ می کند و گاهی اوقات با خاموش شدن ناگهانی هشدار برای خرابی را اعلام می کند اما بهتر است هر چند وقت یکبار فیلتر ها را بررسی کنید تا در صورت کثیفی برای تمیز کردن آن ها اقدام نمایید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.