لوگوی کاردون

جلوگیری از برفک زدن یخچال

جلوگیری از برفک زدن یخچال
فهرست محتوا

یکی از معضلاتی که برای یخچال ممکن است رخ دهد ایجاد برفک می باشد که همیشه شنیده اید که می گویند اگر یخچال شما بیش از حد تولید برفک می کند برای عیب یابی آن حتما از تعمیرکار یخچال کمک بخواهید اما سوال این است که برای جلوگیری از برفک زدن یخچال چه کنیم ؟ آیا راهکاری برای این مسئله وجود دارد ؟ همان طور که می دانید هوای سرد درون یخچال و در قسمت های مختلف در گردش می باشد اگر در این چرخه اختلالی ایجاد شود یخچال شما برفک می زند و هشدار خرابی را به شما اعلام می کند اما باید در این باره بیشتر بدانید و اطلاعات خود را افزایش دهید بناباین با کاردون همراه شوید.

علت برفک زدن یخچال را می دانید ؟

شاید لازم است ابتدا بدانید علت برفک زدن یخچال چیست تا بتوانید از برفک زدن یخچال جلوگیری نمایید به همین منظور لازم است برخی موارد را بررسی نمایید. اگر محیط اطراف یخچال شما رطوبت بالایی دارد دلیل برفک زدن یخچال شما مشخص است زیرا با باز و بسته کردن درب یخچال هوای گرم و مرطوب محیط به داخل یخچال نفوذ می کند که نتیجه آن تداخل هوای سرد و گرم درون یخچال می باشد و ایجاد برفک در این شرایط کاملا طبیعی است.

حالا کاملا مشخص است که چرا در گذشته بر باز و بسته شدن بی مورد درب یخچال حساس بوده اند. اگر سال هاست از یخچال خود استفاده می کنید و تا به امروز برای سرویس آن هزینه ای پرداخت نکرده اید لازم است اقدام نمایید و برای انجام سرویس با کاردون همراه شوید زیرا ممکن است لاستیک دور درب یخچال شما در اثر ساییدگی و فرسودگی نیاز به تعویض داشته باشد و همین موضوع دلیل اصلی ایجاد برفک در یخچال باشد. همین طور لازم است در این شرایط ترموستات یخچال هم بررسی شود زیرا سلامت ترموستات برای جلوگیری از ایجاد برفک الزامی می باشد.

همان طور که می دانید در یخچال های امروزی قطعه ای به نام هیتر تعبیه شده است که وظیفه آب شدن برفک ها را بر عهده دارد بنابراین ایجاد برفک درون یخچال تا حدودی طبیعی است و توسط هیتر قابل ذوب شدن است اما اگر یخچال شما بیش از حد طبیعی برفک ایجاد می کند لازم است برای برطرف کردن این مشکل از یک متخصص در زمینه تعمیرات یخچال کمک بخواهید.

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال چه کنیم ؟

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال ابتدا لازم است نواحی که برفک در آن قسمت ها ایجاد می شود را بررسی کنید تا بتوانید مشکل را تشخیص دهید اگر دور درب فریزر برفک ایجاد می شود نشان دهنده آن است که گردش هوا درون فریزر به خوبی صورت می گیرد اما مشکل از بسته نشدن کامل درب فریزر است که این مشکل می تواند در اثر چیدن نامناسب مواد غذایی درون فریزر هم ایجاد شود گاهی اوقات ممکن است پر شدن بیش از حد فریزر مانع از بسته شدن کامل درب شود و همین موضوع می تواند دلیل اصلی ایجاد برفک باشد.

بنابراین توصیه می کنیم از بسته شدن کامل درب یخچال و فریزر خود مطمئن شوید. همین طور اگر تا به امروز از سالم بودن لاستیک درب یخچال مطمئن نشده اید برای این کار اقدام کنید تا در صورت نیاز لاستیک را تعویض نمایید و از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری نمایید.

اگر دمای فریزر شما کاهش پیدا کند برفک ها به طور یکنواخت در همه قسمت ها ایجاد می شود بنابراین لازم است برای تنظیم صحیح دمای یخچال و فریزر از یک متخصص راهنمایی بخواهید زیرا درجه تنظیم دما در یخچال ها متفاوت می باشد و لازم است از دفترچه راهنما و یا یک متخصص بخواهید در این مورد شما را راهنمایی نماید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها