لوگوی کاردون

جلوگیری از برفک زدن یخچال

جلوگیری از برفک زدن یخچال
فهرست محتوا

یکی از معضلاتی که برای یخچال ممکن است رخ دهد ایجاد برفک می باشد که همیشه شنیده اید که می گویند اگر یخچال شما بیش از حد تولید برفک می کند برای عیب یابی آن حتما از تعمیرکار یخچال کمک بخواهید اما سوال این است که برای جلوگیری از برفک زدن یخچال چه کنیم؟ آیا راهکاری برای این مسئله وجود دارد؟ همان طور که می دانید هوای سرد درون یخچال و در قسمت های مختلف در گردش می باشد اگر در این چرخه اختلالی ایجاد شود یخچال شما برفک می زند و هشدار خرابی را به شما اعلام می کند اما باید در این باره بیشتر بدانید و اطلاعات خود را افزایش دهید بناباین با کاردون همراه شوید.

در صورتی که قصد تعمیر یخچال خود در منزل را دارید، کافیست از سرویس تعمیر یخچال کاردون استفاده کنید.

علت برفک زدن یخچال را می دانید؟

Do you know the reason for frosting on the refrigerator

شاید لازم است ابتدا بدانید علت برفک زدن یخچال چیست تا بتوانید از برفک زدن یخچال جلوگیری نمایید به همین منظور لازم است برخی موارد را بررسی نمایید. اگر محیط اطراف یخچال شما رطوبت بالایی دارد دلیل برفک زدن یخچال شما مشخص است زیرا با باز و بسته کردن درب یخچال هوای گرم و مرطوب محیط به داخل یخچال نفوذ می کند که نتیجه آن تداخل هوای سرد و گرم درون یخچال می باشد و ایجاد برفک در این شرایط کاملا طبیعی است.

حالا کاملا مشخص است که چرا در گذشته بر باز و بسته شدن بی مورد درب یخچال حساس بوده اند. اگر سال هاست از یخچال خود استفاده می کنید و تا به امروز برای سرویس آن هزینه ای پرداخت نکرده اید لازم است اقدام نمایید و برای انجام سرویس با کاردون همراه شوید زیرا ممکن است لاستیک دور درب یخچال شما در اثر ساییدگی و فرسودگی نیاز به تعویض داشته باشد و همین موضوع دلیل اصلی ایجاد برفک در یخچال باشد. همین طور لازم است در این شرایط ترموستات یخچال هم بررسی شود زیرا سلامت ترموستات برای جلوگیری از ایجاد برفک الزامی می باشد.

همان طور که می دانید در یخچال های امروزی قطعه ای به نام هیتر تعبیه شده است که وظیفه آب شدن برفک ها را بر عهده دارد بنابراین ایجاد برفک درون یخچال تا حدودی طبیعی است و توسط هیتر قابل ذوب شدن است اما اگر یخچال شما بیش از حد طبیعی برفک ایجاد می کند لازم است برای برطرف کردن این مشکل از یک متخصص در زمینه تعمیرات یخچال کمک بخواهید.

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال چه کنیم؟

What can we do to prevent the refrigerator from frosting

برای جلوگیری از برفک زدن یخچال ابتدا لازم است نواحی که برفک در آن قسمت ها ایجاد می شود را بررسی کنید تا بتوانید مشکل را تشخیص دهید اگر دور درب فریزر برفک ایجاد می شود نشان دهنده آن است که گردش هوا درون فریزر به خوبی صورت می گیرد اما مشکل از بسته نشدن کامل درب فریزر است که این مشکل می تواند در اثر چیدن نامناسب مواد غذایی درون فریزر هم ایجاد شود گاهی اوقات ممکن است پر شدن بیش از حد فریزر مانع از بسته شدن کامل درب شود و همین موضوع می تواند دلیل اصلی ایجاد برفک باشد.

بنابراین توصیه می کنیم از بسته شدن کامل درب یخچال و فریزر خود مطمئن شوید. همین طور اگر تا به امروز از سالم بودن لاستیک درب یخچال مطمئن نشده اید برای این کار اقدام کنید تا در صورت نیاز لاستیک را تعویض نمایید و از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری نمایید.

اگر دمای فریزر شما کاهش پیدا کند برفک ها به طور یکنواخت در همه قسمت ها ایجاد می شود بنابراین لازم است برای تنظیم صحیح دمای یخچال و فریزر از یک متخصص راهنمایی بخواهید زیرا درجه تنظیم دما در یخچال ها متفاوت می باشد و لازم است از دفترچه راهنما و یا یک متخصص بخواهید در این مورد شما را راهنمایی نمایید.

اگر محیط اطراف یخچال شما رطوبت بالایی دارد دلیل برفک زدن یخچال شما مشخص است زیرا با باز و بسته کردن درب یخچال هوای گرم و مرطوب محیط به داخل یخچال نفوذ می کند که نتیجه آن تداخل هوای سرد و گرم درون یخچال می باشد و ایجاد برفک در این شرایط کاملا طبیعی است.

در یخچال های امروزی قطعه ای به نام هیتر تعبیه شده است که وظیفه آب شدن برفک ها را بر عهده دارد.

بله،سلامت ترموستات برای جلوگیری از ایجاد برفک الزامی می باشد.

اگر از یخچال برند پارس استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیرات یخچال پارس کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها