تصویر هدر
خط افقی روی تلویزیون led ال جی

خط افقی روی تلویزیون led ال جی

25 آبان, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

همان طور که می دانید یکی از وسیله های کاربردی و سرگرم کننده در هر خانه ای تلویزیون می باشد که نبود آن می تواند برای افراد خانه کسل کننده باشد. حتی شاید گاهی اوقات وجود یک مشکل کوچک در نمایش تصویر هم می تواند آزار دهنده باشد چه برسد به خطوط افقی در صفحه نمایش تلویزیون! اگر تلویزیون ال جی دارید و به تازگی متوجه پیدا شدن خطوط افقی بر روی تلویزیون خود شده اید حتما اولین نگرانی که در ذهن شما شکل می گیرد خرابی و یا تعویض پنل است. شاید لازم است از خود سوال کنید علت ایجاد خط افقی روی تلویزیون led ال جی چیست ؟ یا برای برطرف شدن این مشکل باید پنل تلویزیون ال جی را تعویض کنید ؟ اگر به دنبال پاسخ برای این سوالات هستید با کاردون همراه شوید.

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

علت ایجاد خط افقی روی تلویزیون led ال جی چیست ؟

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای تلویزیون led ال جی رخ می دهد ایجاد خط افقی روی تلویزیون است در این شرایط تشخیص خرابی پنل می باشد. همه ما می دانیم که تلویزیون ها در اثر استفاده نادرست میتوانند سریعتر از آنچه تصور می کنید خراب شوند همین طور یکی دیگر از مواردی که ممکن است منجر به خرابی پنل تلویزیون شما شود تمیز کردن نادرست تلویزیون می باشد. اگر روزی خط افقی بر روی تلویزیون خود مشاهده کردید ابتدا لازم است مقدار مصرف خود از تلویزیون را اعلام کنید همین طور اشاره به چگونگی و نحوه تمیز کردن تلویزیون داشته باشید.

بیشتر بدانید : علت پیدا شدن خطوط افقی روی تلویزیون

اگر جزو آن دسته کاربرانی هستید که برای تمیز کردن تلویزیون از دستمال خیس و یا نم دار استفاده می کنید باید بدانید که علت ایجاد خط افقی بر روی تلویزیون را یافته اید. بهتر است نحوه تمیز کردن صحیح تلویزیون را بدانید و از دستمال خیس برای این کار استفاده نکنید زیرا نفوذ آب از قسمت پایین پنل تلویزیون منجر به سوختن پیکسل ها می باشد.

گاهی اوقات لازم است با تست کردن تصویر تلویزیون از ایجاد خطوط افقی بر روی تلویزیون مطمئن شوید همین طور لازم است همه کانال ها را تست کنید و اطمینان حاصل نمایید که در همه کانال ها خطوط افقی مشاهده شود. اگر تست تصویر را انجام دادید و همه کانال ها را بررسی نمودید و خطوط افقی را مشاهده کردید باید بگوییم مشکل از خود تلویزیون می باشد و باید دلایل فنی آن بررسی شود.

علت صدای خش خش تلویزیون

خط افقی تلویزیون ال جی

صفحه نمایش تلویزیون برای نمایش تصویر تعبیه شده است که می توان گفت یکی از با ارزش ترین قسمت های تلویزیون می باشد و باید در نگهداری از آن وسواس به خرج دهید زیرا هر گونه آسیب و خرابی می تواند هزینه های بالای تعمیرات را به بار آورد. اگر از ایجاد خطوط افقی بر روی تلویزیون مطمئن هستید لازم است برای تعمیر تلویزیون از یک فرد متخصص کمک بخواهید اما قبل از آن می توانید تنظیمات تلویزیون را به حالت کارخانه بازگردانید و یا ریست فکتوری کنید تا از مشکل سخت افزاری و یا نرم افزاری تلویزیون مطلع شوید. برای ریست کردن تلویزیون ال جی باید وارد منو گزینه تنظیمات سپس گزینه عمومی یا general شوید و با زدن دکمه ریست  تنظیمات را به حالت کارخانه بازگردانید.

اگر با ریست کردن تلویزیون خطوط افقی را فقط در برخی از کانال ها مشاهده نمودید دیگر نیازی به تعمیر تلویزیون ندارید زیرا نه مشکل سخت افزاری است نه نرم افزاری مشکل از سیگنال برخی کانال ها می باشد که ضعیف شده است. اما اگر خطوط افقی در همه کانال ها و ورودی ها ظاهر شود بهتر است وارد اپلیکیشن کاردون و یا وب سایت ما شوید و ثبت سفارش نمایید تا متخصصین ما در کوتاه ترین زمان به محل شما اعزام شوند و مشکل را برایتان عیب یابی نمایند.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.