تصویر هدر
تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد

تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد

30 آبان, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از مشکلات شایع در تلویزیون های سری LN ال جی قطع شدن تصویر می باشد در حالی که صدا پخش می شود شاید شما هم بارها در اینترنت به دنبال پاسخی برای این سوال بوده اید که چرا تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد ؟ کاردون این بار با انتشار این مطلب می خواهد شما را به پاسخ این سوال برساند و راه حل برطرف کردن آن را در اختیارتان قرار دهد. یکی از مهم ترین دلایل قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی بروز مشکل و خرابی در بک لایت ها می باشد و این موضوع می تواند یک ضعف برای تلویزیون محسوب شود!

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ

چرا تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد ؟

برای پاسخ به سوال ابتدا لازم است علت قطع شدن تصویری تلویزیون ال جی بررسی شود اگر تلویزیون ال جی دارید و با مشکل قطع شدن تصویر سو کله می زنید باید به دنبال خرابی و اختلال در قطعاتی باشید که در تولید تصویر نقش دارند. اگر تلویزیون ال ای دی دارید و به دنبال علت نداشتن تصویر در دستگاهتان هستید باید بگوییم نداشتن نور پس زمینه و ایجاد مشکل در نور پس زمینه می تواند اصلی ترین علت نداشتن تصویر باشد.

همان طور که می دانید در تلویزیون های ال ای دی نمایش تصویر بر روی صفحه نمایش با کمک نوری که از پشت به صفحه نمایش تابیده می شود ایجاد خواهد شد حال اگر تلویزیون شما با مشکل قطع شدن تصویر مواجه شده است اما صدا دارد باید بدانید لامپ های ال ای دی دچار خرابی و یا سوختگی شده است که شما دیگر قادر به تماشای تصویر نیستید. با این اوصاف می توان گفت قطع شدن تصویر تلویزیون در حالی که صدا از تلویزیون پخش می شود به دلیل خرابی بک لایت می باشد. اما لازم است بگوییم برای تشخیص خرابی لازم است از تعمیرکار تلویزیون کمک بخواهید.

شاید دانستن این آمار که بر طبق تجربه تعمیرکاران و متخصصین نشان داده می شود برایتان جالب باشد در بین تلویزیون های ال جی بیشترین خرابی و قطعی تصویر مربوط به مدل های LN, LB, LS,LY می باشد و علت خرابی هریک به طور جداگانه بررسی شده است که با شما به اشتراک میگذاریم.

علت صدای خش خش تلویزیون

علت خرابی تلویزیون های ال جی

علت خرابی و قطعی تلویزیون های سری LN اتصالی کوتاه لامپ است که منجر به سیاه شدن صفحه نمایش و قطع شدن تصویر خواهید شد در این مدل از تلویزیون ال جی با قطع شدن یک لامپ مدار به صورت سری عمل کرده و بک لایت قطع می شود در این شرایط شما دیگر قادر به تماشای تصویر نخواهید بود و باید مشکل بک لایت را برطرف نمایید و این مسئله یک نقطه ضعف در تلویزیون های سری LN ال جی می باشد.

بیشتر بدانید : چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سامسونگ

و اما علت خرابی و قطعی تصویر در تلویزیون های LB ال جی چه می باشد ؟ باید بگوییم این مدل هم شباهت زیادی به سری LN دارد با این تفاوت که در اتصالی کوتاه یکی از لامپ ها دچار خرابی و یا سوختگی خواهد شد و شما شاهد ایجاد یک لکه بر روی تلویزیون خواهید بود در این مدل تمامی صفحه نمایش درگیر نخواهید شد و فقط قسمتی از تصویر که لامپ خاموش شده است دچار تاریکی می شود.

بیشتر بدانید : چرا تلویزیون سیگنال ندارد ؟

تلویزیون های سری LY ال جی بسیار شبیه به سری LB می باشد با این تفاوت که خرابی های سری LY بسیار کمتر است. خرابی و قطعی تصویر در تلویزیون های LS به دلیل بک لایت به کار رفته در این مدل که از نوع یک طرفه است موقتی می باشد بدین معنی که بعد از چند دقیقه کار کردن با قطع شدن نور بک لایت شما قادر به تماشای تصویر نخواهید بود.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.