لوگوی کاردون

چگونه کولر گازی گرم میکند

چگونه کولر گازی گرم میکند
فهرست محتوا

همه ما از کولر گازی به عنوان یک وسیله سرمایشی یاد می کنیم و از آن در تابستان به منظور خنک سازی محیط استفاده می نماییم اما غافل از اینکه برخی از مدل های کولر گازی دارای حالت گرمایش هستند و می توان از آن ها در زمستان نیز استفاده نمود. حال سوال اینجاست که چگونه کولر گازی گرم میکند اگر می خواهید با سازوکار کولر گازی در حالت گرمایش بیشتر آشنا شوید تا انتهای این مطلب با کاردون همراه شوید. بهتر است بدانید کولر گازی می تواند با استفاده از کمپرسور خود هوای گرم تولید نماید.

آیا کولر گازی رطوبت هوا را میگیرد

چگونه کولر گازی گرم میکند

شاید برایتان جالب باشد که بدانید گازی که در کولر قرار گرفته است می توانید در تولید باد گرم نقش بسزایی داشته باشد حال تصور کنید این گاز به پایان برسد دیگر خبری از باد گرم نخواهد بود. کولر های گازی دو منظوره با استفاده از یک چرخه معکوس می توانند در تولید باد سرد و گرم فعالیت کنند. خوشبختانه این روزها با طراحی و تولید وسایل گرمایشی این چنینی می توان گفت بخاری ها کمتر قابل استفاده هستند زیرا کولر های گازی انرژی بیشتری نسبت به بخاری ها دارند و دسترسی و استفاده از آن ها آسان تر می باشد.

با استفاده از سیستم های تهویه مطبوع که به آن های کولر گازی دو زمانه هم گفته می شود می توانید هم از سرما و هم از گرمای دستگاه استفاده نمایید اما ابتدا لازم است از دارا بودن حالت گرمایش در کولر گازی خود مطمئن شوید برای این کار راه های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین و مطمئن ترین روشها برای کسب اطمینان از دارا بودن حالت گرمایش مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه می باشد زیرا درون دفترچه راهنما دوزمانه بودن دستگاه قید شده است. اما ممکن است بنا به هر دلیل به دفترچه راهنمای دستگاه دسترسی نداشته باشید در این شرایط چه کنیم؟

در این شرایط می توانید به خود دستگاه رجوع کنید تا با مشاهده اطلاعاتی که بر روی یک پلاک با عنوان مشخصات دستگاه نصب شده است به دو زمانه بودن دستگاه پی ببرید اما ممکن است باز هم نتوانید این موضوع را تشخیص دهید به عنوان آخرین راه حل می توانید از ریموت کنترل کولر گازی استفاده نمایید و با تغییر تنظمات دستگاه از دارا بودن حالت گرمایش مطمئن شوید.

گرمایش کولر گازی کار نمیکند

نکاتی درباره استفاده از حالت گرمایش کولر گازی

یکی از بیشترین نگرانی ها در استفاده از کولر گازی مصرف برق این دستگاه می باشد خوشبختانه با تولید دستگاه های اینورتر بخشی از این هزینه های بالای برق مدیریت شده است اما باز هم نمی توانیم از مصرف پایین برق در مورد کولر گازی صحبت نکنیم اما باید بدانید در حالت سرمایش و گرمایش مصرف برق یکسان می باشد و راهکارهایی برای کاهش مصرف وجود دارد که با رعایت برخی نکات می توان این هزینه را کاهش داد.

بهتر است هنگام استفاده از کولر گازی از باز نبودن درب و پنجره ها مطمئن شوید زیرا با بستن درب و پنجره ها از کارکرد بیش از حد دستگاه جلوگیری خواهد شد بنابراین می توانید در مصرف انرزی با این کار صرفه جویی نمایید. بهتر است تنظیمات دمایی دستگاه را براساس فصول تنظیم کنید برای این کار بهتر است دمای ایده آل 24 الی 26 درجه سانتی گراد را برای تابستان و دمای 18 الی 20 درجه سانتی گراد را برای زمستان در نظر بگیرید و ریموت دستگاه را بر این اساس تنظیم نمایید.

شاید لازم است یکی از تفاوت های حالت سرمایش و گرمایش را بدانید در تابستان هنگامی که کولر گازی در حالت سرمایش فعالیت می کند با رسیدن دمای اتاق به دمانی تنظیم شده کمپرسور خاموش می شود و یا در دستگاه های اینورتر دستگاه به دور کند منتقل می شود اما در حالت گرمایش با رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیم شده دستگاه عمل دیفراست پنل خارجی را شروع می کند که این حالت طبیعی است و برای جلوگیری از یخ زدگی پنل بیرونی کولر می باشد.

برای تعمیر کولر گازی خود می توانید از تعمیرکاران باتجربه کاردون کمک بگیرید.

 کولر های گازی دو منظوره با استفاده از یک چرخه معکوس می توانند در تولید باد سرد و گرم فعالیت کنند.

هنگام استفاده از کولر گازی از باز نبودن درب و پنجره ها مطمئن شوید زیرا با بستن درب و پنجره ها از کارکرد بیش از حد دستگاه جلوگیری خواهد شد بنابراین می توانید در مصرف انرزی با این کار صرفه جویی نمایید. 

 در تابستان هنگامی که کولر گازی در حالت سرمایش فعالیت می کند با رسیدن دمای اتاق به دمانی تنظیم شده کمپرسور خاموش می شود و یا در دستگاه های اینورتر دستگاه به دور کند منتقل می شود اما در حالت گرمایش با رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیم شده دستگاه عمل دیفراست پنل خارجی را شروع می کند که این حالت طبیعی است و برای جلوگیری از یخ زدگی پنل بیرونی کولر می باشد.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها