لوگوی کاردون

3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی

3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

ماشین لباسشویی وسیله ای است که ما اکثر روزها با آن کار می کنیم و کاملاً به آن وابستگی داریم. ماشین لباسشویی کار تمیز کردن لباس های ما ، از شلوار جین کثیف ، لباس های رنگ آمیزی شده با گل ، ملافه تخت گرفته تا حوله های مرطوب و لباس های ظریف را بر عهده دارد. گاهی اوقات تمیز نشدن لباس ها برایتان بزرگترین چالش را به وجود می آورد به همین دلیل کاردون 3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی را برایتان با تولید یک ویدئو به تصویر کشیده است.

3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی

یکی از سوالاتی که می توان به جرات جزو پرتکرار ترین سوالات مطرح شده توسط شما بیان کرد این است که چرا ماشین لباسشویی لباس ها را تمیز نمی شوید؟ ما امروز در این ویدئو سه تا از مهم ترین و اصلی ترین دلایل کثیف بودن لباس ها را بیان می کنیم. ممکن است به اشتباه باور داشته باشید که ماشین لباسشویی شما باید تمیز باشد زیرا آب به طور مداوم از آن عبور می کند. اما این مورد وجود ندارد زیرا همه چیز مانند شوینده ، جرم و باکتری می توانند در دستگاه جمع شوند.

شستشو در دمای پایین می تواند سهم عمده ای در تمیزی ماشین لباسشویی داشته باشد ، شستشو در دمای پایین باعث از بین رفتن باکتری ها نمی شود بنابراین باکتری های زنده نیز می توانند در داخل دستگاه جمع شوند. اگر در دمای زیر 60 درجه برنامه شستشو را اجرا می کنید باکتری از بین نرفته و می تواند در دستگاه شما باقی بماند تا بعداً سایر لباس ها را در شستشوی بعدی آلوده کند. باکتری ها را روی لباس ، ملافه و حوله می ماند و ممکن است باعث بیماری شود ، به ویژه در گروه های سنی آسیب پذیر مانند سالخوردگان و کودکان خردسال که سیستم ایمنی بدن آنها چندان قوی نیست. اگر این مشکل حل نشد بهتر است به تعمیرگاه لباسشویی و تکنسین مجرب اعتماد کنید.

بله اگر شما بیش از اندازه تحمل وزن دیگ ماشین لباسشویی در آن لباس قرار دهید، لباسشویی قادر به چرخش به صورت صحیح نخواهد بود و در نتیجه لباس ها کثیف شسته می شوند.

بله اگر شلنگ ماشین لباسشویی گرفتگی یا پارگی داشته باشد و آب به درستی وارد ماشین لباسشویی نشود، باعث کثیف شسته شدن لباس ها خواهد شد.

شستشو در دمای پایین می تواند سهم عمده ای در تمیزی ماشین لباسشویی داشته باشد، شستشو در دمای پایین باعث از بین رفتن باکتری ها نمی شود بنابراین باکتری های زنده نیز می توانند در داخل دستگاه جمع شوند.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مینا
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید
ببخشید ماشین لباسشویی من هربار که از نرم کننده استفاده می کنم لباس ها رو کثیف میشوره و کفی هستن همش
پیشنهادی ندارید؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  مینا
4 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
به احتمال زیاد شما بیش از اندازه از مایع نرم کننده استفاده می کنید، از پیمانه خود ماشین لباسشویی برای اندازه گیری استفاده کنید.