لوگوی کاردون
چگونه بوی بد ظرفشویی را از بین ببریم

چگونه بوی بد ظرفشویی را از بین ببریم

مسلماً فکر کردن در مورد چنین وسیله ای که برای تمیز کردن ظروف از آن استفاده می کنیم و بوی بسیار بد این دستگاه، مسخره است زیرا کار دستگاه شستن و تمیز کردن ظروف است. اما در واقعیت ، حتی لوازم خانگی درجه یک نیز می توانند قربانی ذرات مواد غذایی ولگرد شوند. با گذشت زمان ، این تکه های ریز در فیلتر ماشین ظرفشویی شما گیر می کنند و تجمع آن می تواند بوی نامطبوعی ایجاد کند که روز به روز تهاجمی تر می شود. خوشبختانه ، کاردون راه حل های زیادی برای چگونه بوی بد ظرفشویی را از بین ببریم برایتان به اشتراک خواهد گذاشت پس با تیم کاردون همراه شوید.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

چگونه بوی بد ظرفشویی را از بین ببریم

ماشین ظرفشویی که جزو کالاهای لوکس به حساب می آید و اکنون در اکثر خانه ها وجود دارد این دستگاه، پاکسازی در آشپزخانه را بسیار راحت تر می کند. اما هر از چندگاهی، ماشین های ظرفشویی بوی نسبتاً ناخوشایندی دارند و خلاص شدن از شر این بو همیشه به آسانی به نظر نمی رسد. ما برای مقابله با ریشه اصلی تمیز کردن عمیق را توصیه می کنیم. در اینجا نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی به طور کامل و موثر آورده شده است.

بیشتر بدانید : علامت نمک در ماشین ظرفشویی

قبل از رسیدن به دستورالعمل ها ، دلایل احتمالی ایجاد بو در ماشین ظرفشویی را در نظر بگیرید. آب راکد می تواند باعث رشد کپک در داخل ماشین ظرفشویی شود. اگر درب ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی بسته بماند، مثلا وقتی که در تعطیلات هستید، ممکن است داخل دستگاه بوی نامطبوعی ایجاد شود. ذرات غذا همچنین می توانند در فیلتر تخلیه ، شیلنگ تخلیه ، بازوی اسپری یا جاهای دیگر در ماشین ظرفشویی جمع شوند. اگر این ذرات از ماهی، تخم مرغ یا سایر غذاهای با بوی بد تشکیل شوند، بو می تواند به خصوص تند شود. خوشبختانه می توانید بوی بد ماشین ظرفشویی خود را طی چند مرحله آسان تمیز کنید.

چرا ماشین ظرفشویی سامسونگ تمیز نمیشوره

فیلتر تخلیه را تمیز کنید

شایع ترین علت ایجاد بوی ماشین ظرفشویی، گرفتگی فیلتر تخلیه است. فیلتر تخلیه در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد. فیلتر را برداشته و در سینک آشپزخانه خود با آب گرم و صابون تمیز کنید و با استفاده از برس به همه شکاف ها برسید. قبل از قرار دادن مجدد فیلتر ، بررسی کنید که فاضلاب فاقد ذرات غذا باشد.

بازوی اسپری را تمیز کنید

اگر سوراخ های بازوی اسپری بالا یا پایین مسدود شود ، ماشین ظرفشویی شما نیز کار نمی کند. مسدود شدن بازوی اسپری می تواند منبع بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی باشد. برای تمیز کردن آنها ، به راحتی بازوها را برداشته ، آنها را یکی یکی داخل سینک آشپزخانه نگه دارید و ذرات غذا را با یک خلال دندان بیرون بیاورید. برای اطمینان از شفاف بودن سوراخ ها ، آب را عبور داده و بازوها را در ماشین ظرفشویی دوباره نصب کنید.

علت مات شدن ظروف در ماشین ظرفشویی

داخل ماشین ظرفشویی را تمیز کنید

با گذشت زمان ، کف حاصل از مواد شوینده می تواند بر روی دیواره ها و درب ماشین ظرفشویی جمع شود. به سادگی با استفاده از آب گرم و صابون و یک پارچه یا برس آنها را تمیز کنید. همچنین قفسه ها و لاستیک درب ماشین ظرفشویی را پاک کنید زیرا  ممکن است محل تجمع کپک ها باشد.

چرخه های ماشین ظرفشویی خالی را با سرکه و جوش شیرین اجرا کنید

این پاک کننده های طبیعی و در عین حال قوی می توانند بر روی ماشین ظرفشویی بدبو معجزه کنند. به عنوان آخرین مرحله در فرآیند تمیز کردن بوی بد ماشین ظرفشویی، دو چرخه جداگانه را اجرا کنید یکی با سرکه و دیگری با جوش شیرین. برای چرخه اول ، یک کاسه پر از سرکه سفید را روی قفسه بالای ماشین ظرفشویی قرار دهید ، و یک چرخه عادی را اجرا کنید. سپس ، یک فنجان جوش شیرین را در کف ماشین ظرفشویی ریخته و چرخه دوم را اجرا کنید. حالا ماشین ظرفشویی شما باید بدون بو باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...