تصویر هدر
تلویزیون باید چند ساعت روشن باشد

تلویزیون باید چند ساعت روشن باشد

10 فروردین, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یک تلویزیون چقدر می تواند روشن بماند؟ اگر بخواهیم سال ها از تلویزیون بدون هیچ کونه مشکلی استفاده نماییم تلویزیون باید چند ساعت روشن باشد ؟ یک تلویزیون LED چه مدت باید دوام بیاورد؟ اینها سوالاتی است که شاید شما هم از خود پرسیده اید و به دنبالی پاسخی برای آن هستید با کاردون همراه شوید تا برای تمام سوالات بی پاسخ خود جواب مناسب بیابید. به طور متوسط ، طول عمر تلویزیون های صفحه تخت 100000 ساعت است. طول عمر تلویزیون با صفحه نمایش کریستال مایع بیشتر از تلویزیون با نمایشگر کریستال مایع است. قابل درک است که بدانید یک تلویزیون چه مدت دوام دارد یا باید دوام بیاورد. همه ما داستان هایی از CRT جعبه زنیت در زیرزمین مادربزرگ شنیده ایم که بعد از 20 سال هنوز قادر به ایجاد یک تصویر دانه ای است.

تنظیمات صدای تلویزیون ایکس ویژن

تلویزیون LED چه مدت باید دوام بیاورد؟

اما آیا یک تلویزیون LED که در سال 2019 خریداری کرده اید اینقدر دوام خواهد داشت؟ یا OLED؟ فرض می کنیم شما یکی از تلویزیون های ارزان قیمت سری 55 اینچی TCL 55 اینچ را خریداری کرده اید. این تلویزیون دارای قسمتهای متحرک زیادی از نقطه نظر مولفه هاست ، اما به طور کلی ، “LED ها” در نور پس زمینه، اولین چیزی هستند که خراب می شوند. طول عمر متوسط یک تلویزیون LED در حداکثر یا نزدیک به حداکثر روشنایی 40000 تا 60،000 ساعت بین 4.5 تا 6.5 سال است. برای سهولت ، بگذارید بگوییم 5 تا 7 سال است. البته با این درک که 24 ساعت شبانه روز تلویزیون نمی بینید. گرچه همه اینها متوسط هستند ، اما می توان برای هر تلویزیونی که دارای نور پس زمینه LED است صادق باشد.

می توانید انتظار داشته باشید که نور پس زمینه تلویزیون LED با حداکثر روشنایی از 5 تا 7 سال به طول بیانجامد. اما آیا این مدت کافی است؟ این به هزینه تلویزیون و اینکه چقدر مشتاقانه می خواهید با تکنولوژی همراه باشید بستگی دارد. در مورد فناوری تلویزیون ، 5-7 سال اساساً یک عمر است. خوشبختانه ، اگر می خواهید از ماندگاری تلویزیون خود اطمینان حاصل کنید (به خصوص اگر فکر می کنید ممکن است روزی آن را به دوست ، فرزندان خود هدیه دهید یا در اتاق خواب قرار دهید) ، یک راه آسان برای اطمینان از دوام تلویزیون وجود دارد. این واقعاً ساده است. وقتی LED ها حداکثر روشنایی را داشته باشند 5-7 سال دوام می آورند. بنابراین اگر می خواهید این طول عمر را افزایش دهید ، فقط نور پس زمینه را کم کنید!

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

تلویزیون باید چند ساعت روشن باشد

می توانید تلویزیون پلاسما را به مدت 24 ساعت در روز و هفت روز در هفته روشن بگذارید. در واقع ، بسیاری از فرودگاه ها از تلویزیون های پلاسما برای نمایش اطلاعات پرواز استفاده می کنند و بندرت خاموش می شوند. با این اوصاف ، اگر نمی خواهید طول عمر تلویزیون خود را کوتاه کنید یا هزینه های زیادی را برای دریافت انرژی دریافت کنید ، در صورت عدم استفاده ، آن را خاموش کنید.

بیشتر بدانید : چرا تلویزیون سیگنال ندارد

از سال 2011 ، متوسط طول عمر تلویزیون های پلاسما 100000 ساعت تا نیمه عمر است ، اگرچه طول عمر بسیاری از مارک های با ارزش بسیار کمتر است. نیمه عمر به نقطه ای گفته می شود که تلویزیون پلاسما 50 درصد روشنایی خود را از دست داده باشد. بعد از نیمه عمر ، صفحه تلویزیون تاریک تر به نظر می رسد ، تصاویر به نظر می رسد شسته شده و سطح کنتراست به طور قابل توجهی کاهش می یابد. از آنجا که هر ساعت تلویزیون شما روشن است ، یک ساعت از عمر خود می کاهد ، بهترین کار این است که وقتی کسی آن را تماشا نمی کند ، تلویزیون را خاموش کنید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.