لوگوی کاردون
چگونه می توانم طول عمر تلویزیون LED را افزایش دهم؟

چگونه می توانم طول عمر تلویزیون LED را افزایش دهم؟

اگر به تازگی یک تلویزیون LED خریداری کرده اید و از خود سوال می کنید چگونه می توانم طول عمر تلویزیون LED را افزایش دهم؟ این مطلب کاردون را از دست ندهید چرا که در این مطلب نکاتی را که موجب افزایش طول عمر تلویزیون شما می شود را بیان کرده ایم تا از تعمیر تلویزیون در امان بمانید اما مانند همه وسایل برقی ، تلویزیون ها هم با افزایش سن دچار خرابی می شوند اما نکاتی وجود دارد که می توانید به افزایش عمر تلویزیون کمک کند.

طبق گفته سازندگان ، طول عمر تلویزیون LED بین 4 تا 10 سال (بین 40،000 تا 100،000 ساعت) متغیر است ، بسته به استفاده و نگهداری آن. البته ، عواملی مانند نوع ، مارک ، موقعیت مکانی و محیط نقشی اساسی دارند چرا که مارک های مشهور از اجزای سخت افزاری با کیفیت بالاتر استفاده می کنند که همین امر سبب طولانی تر شدن عمر تلویزیون خواهد شد.

تنظیمات صدای تلویزیون ایکس ویژن

چگونه می توانم طول عمر تلویزیون LED را افزایش دهم؟

تلویزیون های پلاسما هنگام استفاده مقدار قابل توجهی گرما تولید می کنند. اگرچه اکثر آنها شامل فن داخلی یا فرم دیگری از سیستم خنک کننده برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد هستند ، فشار بیش از حد بر روی سیستم خنک کننده پلاسما می تواند طول عمر آن را به طور قابل توجهی کاهش دهد و ممکن است به اجزای الکتریکی تلویزیون آسیب برساند. با داشتن حداقل فاصله هشت اینچ بین تلویزیون و سایر اشیا از گرم شدن بیش از حد خودداری کنید و درصورت استفاده نکردن تلویزیون ، دستگاه را خاموش کنید.

سوختن صفحه نمایش می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که یک تصویر ثابت در یک تلویزیون پلاسما برای مدت زمان طولانی نمایش داده شود و باعث شود که یک نسخه شبیه آن تصویر به طور دائمی در صفحه قرار گیرد. با بزرگنمایی تصویر تلویزیون یا تغییر کانال هنگام نمایش تصاویر ساکن ، به ویژه در 1000 ساعت اول استفاده ، می توان از سوختن صفحه نمایش جلوگیری کرد. توجه داشته باشید که تلویزیون را یک شب تا صبح روشن نگذارید یا وقتی کسی آن را تماشا نمی کند خاموش کنید.

اگرچه مصرف زیاد برق ارتباط مستقیمی با سلامت تلویزیون پلاسما ندارد ، در واقع ، تمام لوازم الکترونیکی حتی در صورت خاموش بودن ، برق مصرف می کنند. برای صرفه جویی در هزینه ، نه تنها باید هنگامی که از تلویزیون استفاده نمی کنید ، آن را خاموش کنید بلکه باید آن را از پریز برق نیز جدا کنید.

چگونه بلوتوث تلویزیون ال جی را روشن کنیم

چند راهکار برای افزایش عمر تلویزیون

وقتی کسی تلویزیون تماشا نمی کند آن را خاموش کنید – و برای صرفه جویی در هزینه انرژی ، آن را نیز از برق بکشید.

مکانی که تلویزیون ال ای دی خود را در آن قرار می دهید عامل مهمی است که سالها از عمر آن افزوده یا کم می کند. آن را نزدیک پنجره تنظیم نکنید زیرا خورشید به اجزای داخلی آسیب می رساند.

تلویزیون را نزدیک اجاق گاز و نزدیک به زمین نصب نکنید ، زیرا گرد و غبار چوب ، خاکستر و گرما واقعاً طول عمر آن را کوتاه می کند. برای داشتن بهترین نتیجه تلویزیون را روی دیوار نصب کنید.

سطح روشنایی را تنظیم کنید. به یاد داشته باشید، هنگامی که تصویر شروع به کم نور شدن می کند ، کیفیت تصویر تحت تأثیر قرار می گیرد تا در نهایت غیرقابل مشاهده شود. بنابراین تنظیمات نور تلویزیون را براساس اتاقی که در آن تلویزیون قرار دارد انجام دهید. سطح کنتراست را تنظیم کنید. هرچه کنتراست بیشتر باشد تلویزیون از قدرت بیشتری استفاده می کند که باعث کاهش طول عمر تلویزیون می شود. کنتراست را روی “استاندارد” تنظیم کنید.

در تنظیمات نور پس زمینه ، LED ها می توانند بیش از 10 سال دوام بیاورند. بنابراین حتی اگر نمی خواهید حالت تصویر را به حالت دقیق تری تغییر دهید (مانند فیلم) ، حداقل باید نور پس زمینه را به 75٪ یا کمتر کاهش دهید. تلویزیون در ابتدا کم نورتر و کمتر چشمگیر به نظر می رسد ، اما چشمان شما بعد از یک روز یا بیشتر به آن عادت می کند و در تنظیمات پایین نور پس زمینه ، LED ها می توانند تا 100000 ساعت یا بیش از 10 سال دوام داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...