لوگوی کاردون

بهترین زمان باز کردن درب ماشین ظرفشویی

درب ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

ماشین ظرفشویی یکی از کارآمدترین وسایل برقی است که این روزها در منزل همه وجود دارد و استفاده از آن بسیار رایج شده است. اما استفاده از ماشین ظرفشویی نیازمند رعایت کردن نکاتی است که از این طریق می‌توان عمر آن را بیشتر کرد. هر وسیله برقی دارای دفترچه راهنمایی است که برای استفاده بهتر آن تعبیه شده و باعث طولانی شدن عمر آن می‌گردد. این دفترچه شامل سوالاتی ایست که در ذهن مخاطبین بوجود آمده است. برای مثال بهتر است از چه مواد شوینده‌ای استفاده شود و یا زمان باز کردن درب ماشین ظرفشویی چه موقع است؟ این‌ها مجموعه سوالاتی هستند که قبل از خرید هر وسیله‌ای به ذهن افراد می‌رسد. اما برای دستیابی به پاسخ آن‌ها چه باید کرد؟ می‌توانید اطلاعات لازم را برای این موضوع با مطالعه ادامه متن کسب کنید .

 

چه زمانی درب ماشین ظرفشویی را باز کنیم؟

درب ماشین ظرفشویی بهتر است هنگام کار کردن باز نشود. همچنین اجازه دهید برنامه شستشو به صورت کامل انجام گیرد. پس از اتمام آن می‌توانید 2 -3 ساعت به ماشین زمان داده و سپس درب آن را باز کنید و ظروف را خارج نمایید. البته بهتر است بعد از اتمام کار برای بخار شدن و از بین رفتن رطوبت دستگاه، درب آن باز شود. اما اقدام به خروج ظروف نکنید؛ باید بدانید درب ماشین ظرفشویی را هنگامی که هنوز آب یا کف درون دستگاه وجود دارد نباید باز کنید. ابتدا برنامه مجددی برای تخلیه این مواد داشته باشید و در صورتی که مواد شوینده و کف به صورت کامل از دستگاه پاک شد، می‌توانید درب ماشین ظرفشویی را باز کرده و اقدام به خروج ظروف نمائید. همچنین شما می‌توانید پس از اتمام کار ماشین به آن فرصت استراحت داده و جهت استفاده مجدد برای 5 ساعت بعد اقدام به تکمیل حجم آن نمائید.

 

درب ماشین ظرفشویی

 

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

دلایل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی

اینکه گاهی درب ماشین ظرفشویی بسته نمی‌شود دلایلی دارد از جمله:
– معیوب شدن قفل درب
از دلایل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی، خراب شدن قفل درب است. شما باید همه‌ی قفل‌های ماشین ظرفشویی را بررسی کنید و اگر قفل درب ماشین ظرفشویی سالم نبود آن را تعویض کنید. این را اضافه کنیم که قفل درب قابل تعمیر نیست بنابراین برای تعمیر آن وقت صرف نکنید.

– خرابی چفت درب ماشین ظرفشویی
وظیفه‌ی چفت درب ماشین ظرفشویی این است که درب را محکم بکشد و آن را بسته نگه دارد. علاوه بر آن، کلید را به سمت قفل ایمن می‌کشد تا درب ماشین ظرفشویی به شکل مطمئن بسته شود. اگر چفت قفل ماشینتان هماهنگ نیست، باید چفت را جابه جا کنید تا موفق به بسته شدن درب ماشین ظرفشویی شوید. اگر چفت درب شکسته شده یا دچار ایراد است، باید آن را تعویض نمود.

– لولای درب ماشین ظرفشویی
لولاهای درب ماشین ظرفشویی بر روی چهارچوب پایینی ماشین می‌چرخند. این لولاها باعث باز بودن درب ماشین ظرفشویی و همچنین باز و بسته کردن آن می‌شوند. خمیده بودن یا شل بودن لولاها مانع از بسته شدن درب ماشین ظرفشویی می‌شود و باید آن‌ها را تعویض کرد.

– بست درب ظرفشویی
بست درب ماشین ظرفشویی بر روی چهارچوب دستگاه قرار گرفته است. اگر بست درب هماهنگ نباشد، چفت درب نمی‌تواند به شکل صحیح در آن قرار بگیرد و در نتیجه درب ماشین ظرفشویی قفل نمی‌شود. اگر بست درب مشکلی دارد، آن را عوض کنید.

– لاستیک دور درب
درزگیر درب ماشین ظرفشویی، قسمت لاستیکی کشیده شده دور درب است. این درزگیر بر روی درب ماشین ظرفشویی قرار گرفته تا هنگام کار کردن ماشین، مانع از نشت آب آن باشد. همچنین در صورت سالم نبودن، مانع از بسته شدن درب می‌شود. در نتیجه اگر پاره، فرسوده، جابه‌جا یا صدمه دیده است، نیاز به تعویض دارد.

– فنر درب ماشین ظرفشویی
فنرهای درب ماشین ظرفشویی، به بسته شدن آن کمک می‌کنند. در نتیجه اگر سالم نباشند، درب ماشین ظرفشویی قفل نخواهد شد. آن‌ها را بررسی کنید. اگر شل شده‌اند آن‌ها را در جای خود برگردانید و اگر شکسته شده‌اند، آ‌ن‌ها را تعویض کنید.

 

نکاتی برای مراقبت از ماشین ظرفشویی

برای استفاده بیشتر و بهتر از هر وسیله برقی بهتر است که از نکاتی پیروی کنید و بهتر بدانید که چطور می‌توانید از آن استفاده کنید برای مثال :

  1. تعداد مناسب ظرف: حتما به تعداد مناسبی ظرف در ماشین قرار دهید زیرا تعداد کمتر باعث مصرف کمتر ماشین ظرفشویی نمی‌شود و همان میزان انرژی و برق را مصرف می‌کند. همچنین از قرار دادن تعداد زیادی ظرف هم جلوگیری نمائید زیرا مانع گردش آب درون ماشین می‌گردد و امکان چرب ماندن ظروف یا باقی ماندن مواد شوینده بر روی آن وجود دارد.
  2. تمیز بودن ظروف: به خاطر داشته باشید که حتما ظروفی که درون ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید باید از هر گونه زباله و مواد غذایی پاک باشد و بقایایی بر روی آن نمانده باشد.
  3. برنامه کامل شستشو :حتما اجازه دهید دستگاه شما برای شستشو برنامه کاملی داشته باشد و طی هیچ شرایطی بین کار درب ماشین ظرفشویی را باز نکنید و یا روند شستشو را متوقف نکنید؛ حتما اجازه دهید این برنامه به صورت کامل انجام گیرد.

 

در نهایت نکاتی که باید برای ماشین ظرفشویی خود مورد نظر قراردهید این است که مواد شوینده مخصوص به این ظروف را استفاده نمائید و تا تمام نشدن شستشو، درب ماشین ظرفشویی را باز نکنید. برای رسوب گیری از نمک مخصوص ماشین استفاده کنید و در ابتدا قبل از شروع فعالیت، برق و دیگر اتصالات را بررسی کنید. به نحوه قرار گرفتن ظروف در ماشین دقت کنید. توجه داشته باشید طوری قرار نگیرند که روبروی محفظه‌ها از جمله آب یا مواد شوینده یا جای قرص را بپوشانند.
همچنین برای شستشو لازم است از قرص‌هایی استفاده کنید که سالم باشد و تاریخ انقضای آن‌ها نگذشته باشد. این قرص‌ها نباید نرم شده باشند و لازم است به درستی در جایگاه خود قرار داده شوند. در طول شستشو هم میزان آبی که وارد دستگاه می‌شود را بررسی کنید که به مقدار مورد نیاز دستگاه بوده باشد و خللی در شستشو بوجود نیاید. اگر مجبور به باز کردن درب ماشین ظرفشویی شدید، ابتدا دکمه توقف فعالیت را بزنید اما در زمان آبگیری و شستشو این کار را انجام ندهید و اجازه دهید تا این مرحله به پایان برسد سپس اقدام کنید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیلک یا یک تماس