لوگوی کاردون
روش تعمیر سولاردام ال جی

روش تعمیر سولاردام ال جی

فرض کنید که امشب مهمان دارید و برای آماده سازی غذا فرصت ندارید. از محل کار خود با عجله به سمت خانه روانه می‌شوید تا با کمک سولاردام غذای دلخواه خود را در زمان کوتاه آماده کنید. اکنون ممکن است دستگاه سولاردام شما دیر گرم کند یا نحوه کارکرد آن مانند سابق نباشد. بهترین کار این است که خون‌ سردی خود را حفظ کنید. بعد باید دستگاه شما بررسی و چک شود. در ادامه کمی با مشکلات احتمالی سولاردام آشنا خواهید شد. با ما تا پایان مطالب همراه شوید.

سولاردام چیست؟

ابتدا بهتر است که با سولاردام آشنا شویم. سولاردام دستگاه پرکاربردی در آشپزخانه است که از فناوری مایکروویو پیروی می‌کند. امواج سولاردام نوری است. تنها شباهت سولاردام با مایکروویو در المنت نوری آن بوده که در هر دو به کار رفته است. برخی بر این باوراند که سولاردام نوع پیشرفته مایکروویو است که با دارا بودن المنت نوری، غذا را از زیر و رو گرم خواهد کرد. همچنین به گریل شدن غذا کمک می‌کند. اگر به دنبال وسیله‌ای هستید که سرطان زا نباشد، باید بدانید که سولاردام از تکنولوژی مایکروویو تبعیت می‌کند. قابل ذکر است که در هیچ کجا از سرطان‌زا بودن مایکروویو و سولاردام سخنی گفته نشده است. بهتر است که به این شایعات دقت نکنید و از آشپزی با سولاردام لذت ببرید.
در این مطلب قصد داریم به بررسی سولادارم ال جی و مشکلاتی که ممکن است در آن به وجود بیاید بحث کنیم.

سولاردام ال جی

 

سولاردام ال جی گرم نمی‌کند

اگر گرما بیش از حد باشد باعث می‌شود که گرما محافظ برق را قطع کند، سولاردام شروع به کار نمی‌کند و گرما نیز تولید نمی‌کند. اجاق مایکروویو به منظور تامین انرژی آنتن مگنترون، ولتاژ بسیار زیادی را تولید می‌نماید. این ماده انرژی پخته شده مواد غذایی را پخش می‌کند. اگر یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا خراب شود در اکثر مواقع قوس الکتریکی خواهد داشت. اگر دیود از بین برود مگنترون ولتاژ کافی برای استفاده دریافت نخواهد کرد و از این رو دستگاه سولاردام شما گرم نخواهد شد.
در این مواقع دیود را بررسی کنید و در صورتی که سوخته بود آن را تعویض کنید. در صورتی که نتوانستید بفهمید دیود سوخته است یا خیر، آن را با مولتی متر بسنجید. باید دقت داشته باشید سولاردام می‌تواند ولتاژ زیادی را در خود نگه دارد بنابراین بهتر است در صورت وجود مشکل به کسی که تعمیر سولاردام ال جی را انجام می‌دهد مراجعه کنید.

 

صفحه نمایش سولاردام ال جی کار نمی‌کند

اگر صفحه نمایش سولاردام شما به صورت جزئی روشن شد، دستگاه شما دچار مشکل شده است. در این صورت متخصص تعمیر سولاردام ال جی قطعه را تعمیر می‌کند. در صورتی که صفحه نمایش کلا کار نکرد باید صفحه اصلی کنترل یا صفحه نمایش تعویض شود.

 

درب سولاردام ال جی باز نمی‌شود

اگر درب سولاردام شما باز نشد لازم است دکمه قفل یا اهرم درب را تعویض یا تعمیر کنید. ابتدا اهرم باز را برای آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر اهرم باز شکسته بود یا آسیب دیده بود باید تعویض شود. چشمه درب را بررسی کنید که آیا فنر درب خراب است یا خیر. مورد بعدی که باید بررسی شود قفل درب است. اگر قفل درب شکسته بود باید تعویض شود. بهتر است برای تعویض قطعات، دستگاه را به یک متخصص تعمیر سولاردام ال جی نشان دهید.

 

تورنت سولاردام ال جی قابل تنظیم نیست

برای تست کردن سلامت موتور از مولتی متر استفاده کنید. اگر موتور چرخاننده به درستی کار نمی‌کند، آن را تعویض کنید. اگر چرخش سینی سولاردام قابلیت چرخش ندارد در این صورت کوپلینگ را به آرامی از شافت موتور درایو بکشید تا از آسیب دیدگی اتصال کوپلینگ درایو اطلاع پیدا کنید و مشکل آن را برطرف کنید.

 

سولاردام ال جی به صورت ناگهانی روشن می‌شود

ابتدا از کارکرد تاچ پد مطلع شوید. اگر پد لمسی به درستی کار کند صفحه اصلی کنترل مشکلی ندارد. در صورتی که صفحه کنترل مشکل داشته باشد باید آن را تعویض کنید.
اگر سولاردام جرقه می‌زند یا قوس الکتریکی دارد ممکن است که پوشش موجبر آسیب دیده باشد و به زودی خاموش شود. پوشش موجبر را بردارید و مشکل آن را برطرف کنید. در صورتی که پوشش موجبر سوخته و در جای خود نبود، آن را تعویض کنید. ممکن است رنگ داخل سولاردام تراشیده شده باشد و فلز داخلی آن در معرض دید قرار گرفته باشد که همین امر باعث ایجاد جرقه و قوس الکتریکی خواهد شد. قسمت داخلی که فلز آن تراشیده شده است را بررسی کنید. در صورت وجود مشکل آن را با رنگ اجاق سولاردام رنگ کاری کنید.

سولاردام ال جی بعد از چند دقیقه خاموش می‌شود

ممکن است که سوئیچ درب به صورت متناوب دچار مشکل شده باشد. علائم خرابی (گرمای بیش از حد، قوس الکتریکی یا سوزش) سوئیچ درب را بررسی کنید. اگر موارد را بررسی کردید و مشکلی نبود با استفاده از مولتی متر هر سوئیچ را آزمایش کنید. در صورت وجود مشکل در هر سوئیچ، آن را تعویض کنید. قبل از تعویض صفحه کلید، ابتدا سوئیچ قسمت درب را بررسی کنید. در صورتی که همه اجزای سوئیچ قسمت درب به درستی کار می‌کند صفحه کلید را تعویض کنید. اگر نقص در صفحه کلید یا صفحه لمسی باشد باید تمام دکمه‌ها را بررسی کنید. اگر مقداری از آن‌ها کار کرد برخی کار نکرد می‌توانید صفحه کلید را تعویض کنید.

 

سولاردام ال جی پر سروصداست

همزن یک تیغه فلزی است که به آرامی درون سولاردام می‌چرخد. با چرخش همزن انرژی سولاردام به صورت تصادفی در سراسر آن پخش می‌شود. در صورتی که موتور همزن سرعتش کم شود شروع به ایجاد صدای سنگ زنی می‌کند. برای اینکه بفهمید موتور همزن خراب است باید بررسی کنید ولتاژ به موتور می‌رسد یا خیر.
در صورتی که موتور ولتاژ مناسبی دارد اما نمی‌چرخد و سروصدا دارد آن را تعویض کنید. بهتر است که تعویض موتور را به متخصص تعمیر سولاردام ال جی بسپارید.

 

فن اگزوز سولاردام ال جی کار نمی‌کند

برای بررسی نقص موتور فن باید موتور فن را از سولاردام ال جی خارج کنید و تیغه‌های فن را با دست بچرخانید. اگر پره به آرامی چرخید و خاموش نشد موتور فن را باید تعویض کنید. در صورتی که پره‌های فن به درستی می‌چرخند از مولتی متر برای آزمایش موتور استفاده کنید تا میزان قدرت ورودی و تداوم را مورد بررسی قرار دهید. اگر موتور قدرت لازم را دارد ولی بدرستی کار نمی‌کند آن را تعویض کنید. ترموستات دمای هوا را کنترل و در صورت لزوم فن را روشن می‌کند. در صورت وجود مشکل در ترموستات به هیچ وجه فن اگزوز روشن نمی‌شود. بهتر است که از مولتی متر برای آزمایش تداوم ترموستات استفاده کنید. در صورت وجود مشکل ترموستات را تعویض کنید.
ممکن است صفحه اصلی کنترل دچار مشکل شده باشد. قبل از تعویض صفحه کنترل ابتدا موتور و سیم کشی فن اگزوز مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که فن اگزوز کار نکرد، ممکن است صفحه اصلی کنترل مشکل داشته باشد که باید آن را برای بررسی نزد یک متخصص تعمیر سولاردام ال جی ببرید.

امیدواریم که از مطالب بالا بهره لازم را برده باشید. در صورت وجود هر گونه مشکل در سولاردام ال جی خود می‌توانید برای تعمیر سولاردام ال جی به متخصصین کاردون مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...