تعمیر تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی با کاردون

ال جی یکی از محبوب ترین برندهای لوازم خانگی در تولید تلویزیون می باشد که در بازار روزهای اخیر توانسته سهم زیادی را به خود اختصاص دهد. خوشبختانه کیفیت این برند از گذشته تا به امروز توانسته دلیل اصلی رضایت کاربران این برند باشد. اما همیشه کیفیت دلیل بر ماندگاری و افزایش طول عمر دستگاه نخواهد بود گاهی اوقات دلایل مختلف می تواند باعث خرابی تلویزیون شما شود بنابراین نمی توانید از برند ال جی نارارضی باشید زیرا نه تنها برند ال جی بلکه سایر برندها هم در تولیدات خود روزی به تعمیرات نیاز دارند. تنها توصیه ما به شما استفاده درست از وسایل می باشد.

یکی از دلایل خرابی اکثر تلویزیون ها به مرور زمان و استفاده طولانی مدت ایجاد اختلال در پنل تلویزیون است. یکی از سوالات پرتکرار کاربران تلویزیون ال جی پنل آن است. البته حق با شماست زیرا پنل تلویزیون یکی از قسمت های مهم و ضروری تلویزیون می باشد و در صورت خرابی ای قطعه باید بگوییم شما عملا نمی توانید از تلویزیون استفاده کنید. گاهی اوقات می توان پنل تلویزیون را تعمیر نمود اما در صورت شکستن پنل کاری نمی توانید بکنید جز تعویض و یا خرید مجدد تلویزیون!

آیا می توان پنل تلویزیون ال جی را تعمیر نمود ؟

یکی از سوالاتی که در فروم های مختلف پرسیده می شود و می توان گفت ذهن کاربران تلویزیون ال جی را مشغول کرده است امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی می باشد ؟! یکی از کاربران تلویزیون ال جی برای ما نوشته بود چند سال پیش با خرید ال سی دی، ال جی به این باور رسیده بودم که سال ها از خرید تلویزیون در امان مانده ام اما با جابه جایی های زیاد و اسباب کشی پنل تلویزیون آسیب دید و دچار شکستگی شد متاسفانه هیچ راه حلی برای تعمیر آن وجود نداشت به جز تعویض ال سی دی و یا خرید مجدد تلویزیون ! ایمدوارم از تجربیات این دوست عزیز متوجه شده باشید که در صورت شکستن پنل اس سی دی امکان تعمیر آن از بین می رود و تنها شانس شما برای بازیابی تلویزیون تعویض پنل آن است. لازم است بدانید در صورت شکستن پنل ال سی دی تلویزیون دست از کنجکاوی بردارید و به سرعت محل را پاکسازی نمایید زیرا درون ال سی دی ها از کریستال مایع استفاده می شود که بسیار سمی و خطرناک است و در صورت تماس با دهان و یا چشم می تواند آسیب های جدی به شما وارد نماید.

البته لازم است بگوییم بسیاری از اختلالات و مشکلات در پنل تلویزیون هم قابل تعمیر می باشد و لازم نیست پنل را تعویض نمایید. همان طور که می دانید این روزها تعمیرات هزینه کمتری نسبت به تعویض و یا خرید مجدد دستگاه دارد بنابراین بهتر است قبل از هر چیز از تعمیرات دستگاهتان مطمئن شوید.

تلویزیون شما نیاز به تعمیر دارد؟

همین الان سفارش خود را ثبت کنید !

برخی از مشکلات و سوالاتی که کاربران تلویزیون ال جی بسیار پرسیده اند را با شما در میان می گذاریم تا هنگام مواجه با این مشکلات ساده تر با آن ها برخورد نمایید و نهایتا بتوانید مشکل دستگاه را تشخیص دهید و از تعمیرکار تلویزیون برای رفع و برطرف کردن آن کمک بخواهید.

گاهی اوقات ممکن است تلویزیون ال جی صدا داشته باشد ولی تصویری نداشته باشید. معمولا نبود تصویر هشدار خرابی بک لایت را می دهد یکی از قسمت های مهم در تعمیرات تلویزیون بک لایت است که از حساسیت بالایی برخوردار است لازم است بدانید خرابی بک لایت مانع از وجود تصویر می شود در حالی صدا دارید. بهتر است برای تعمیر بک لایت از یک تعمیرکار باتجربه و آموزش دیده کمک بخواهید زیرا تعمیر غیر اصولی آن می تواند به قسمت های دیگر تلویزیون آسیب برساند.

خرابی تلویزیون های ال جی و نحوه تعمیر آن ها با هم تفاوت دارد ؟

آیا خرابی تمام مدل های تلویزیون ال جی یکسان است ؟ نحوه تعمیر سری ها و مدل های تلویزیون ال جی با هم تفوت دارند؟ پاسخ این سوالات بسیار واضح می باشد هیچ یک از مدل ها به یک صورت خراب نخواهند شد و نحوه تعمیر آن ها نیز یکسان نمی باشد بنابراین دلیل کمک گرفتن از یک تعمیرکار باتجربه و کارآزموده مشخص می شود اگر تلویزیون شما به هر دلیلی نیاز به تعمیر دارد از تعمیرکار با تجربه و آموزش دیده کمک بخواهید زیرا حساسیت این دستگاه بسیار بالا می باشد و در صورت خرابی یکی از قطعات هزینه های بالای تعمیرات برایتان دردسر ساز خواهد شد.

یکی از نکات مهم که باید هنگام تعمیر تلویزیون در نظر گرفته شود انتخاب تعمیرکار متخصص و آموزش دیده می باشد زیرا بیشتر افراد برای راحتی کار بدون حصول اطمینان از قابلیت تعمیر قطعه اقدام به تعویض آن می کنند که این کار می تواند مشمول هزینه های بالاتری برای شما باشد. البته ناگفته نماند تعمیر تلویزیون LCD و LED ال جی با هم تفاوت دارند بنابراین تعمیر هر یک از مدل ها نیاز به تخصص و آموزش ویژه ای دارد. توصیه می کنیم در انتخاب تعمیرکار تلویزیون دقت نمایید تا در نهایت از نتیجه کار راضی باشید.

در تلویزیون های LCD ال جی بیشترین اختلال در نمایش تصویر و رنگ تلویزیون می باشد که بیشتر مصرف کنندگان را مجبور به تعمیر تلویزیون نموده است گاهی اوقات به دلیل استفاده طولانی مدت و بیش از حد از تلویزیون متوجه ایجاد خطوط افقی یا عمودی سیاه رنگ بر روی تصویر تلویزیون می شوید و در نهایت از کیفیت تلویزیون خود شاکی هستید باید بگوییم این مورد قابل تعمیر می باشد و به کیفیت تلویزیون هیچ ارتباطی ندارد زیرا همه تلویزیون ها اگر بیش از حد استفاده شوند با این مشکل مواجه می شوند و این موضوع فقط برای تلویزیون های ال جی رخ نمی دهد. خوشبختانه بسیار از مشکلات نظیر پرش تصویر و ایجاد خطوط افقی و عمودی در تصویر به دلیل ایجاد مشکل در برد اصلی و یا مین برد LCD رخ می دهد که خوشبختانه قابل تعمیر می باشد.

توجه داشته باشید پنل یکی از قطعات گران قیمت در تلویزیون است که می تواند بر ارزش تلویزیون ها بیافزاید در صورت خرابی پنل تلویزیون شما می توانید این قطعه را تعمیر نمایید ولی این را بدانید که هزینه تعمیر این قطعه هم بالا می باشد بنابراین بهتر است به خوبی از تلویزیون خود نگهداری نمایید تا با این مشکل سر و کله نزنید. گاهی اوقات غفلت در تمیز کردن تلویزیون می تواند هزینه بالای تعمیر پنل را بر روی دست شما بگذارد.

رفته رفته به دلیل مصرف انرژی کمتر، کیفیت تصویر بالاتر، طول عمر بیشتر و کنتراست تصویر تلویزیون های LED وارد بازار شد و تلویزیون های قدیمی کمتر در بازار عرضه شد. با وجود تغییرات در دنیای تصویر باز هم به دلیل قیمت بالای تلویزیون ها تعمیر تلویزیون از خرید مجدد به صرفه تر می باشد بنابراین تقاضا برای تعمیر تلویزیون کماکان وجود دارد. یکی از مواردی که در عیب یابی تلویزیون بسیار حائز اهمیت می باشد یدا کردن ایرادات جزئی است زیرا با برطرف کردن این موارد می توانید از بروز آسیب های جدی تر جلوگیری نمایید.

یکی از مشکلات رایج در تعمیر تلویزیون ال جی مشکل آب خوردگی می باشد که بیشتر کاربران به طور کاملا غیر عمدی با آن برخورد کرده اند و همیشه باعث ایجاد نگرانی در آن ها شده است. یکی از توصیه های کاردون برای کسانی که با این مشکل مواجه می شوند خاموش کردن تلویزیون و جدا کردن دستگاه از برق است. به محض آنکه متوجه تغییر در تصویر تلویزیون و یا کار کردن نادرست تلویزیون شدید این کار را انجام دهید. اگر در جایی که تلویزیون هست آب وجود دارد تلویزیون را به یک مکان خشک منتقل کنید از قرار دادن تلویزیون بر روی سطح سنگ یا سرامیک خودداری نمایید. با یک دستمال تلویزیون را خشک نمایید. دقت کنید برای تعمیر تلویزیون آب خورده باید صبور باشید و به محض تغییر مکان فیزیک و از بین بردن آثار خیسی اقدام به روشن کردن تلویزیون نکنید زیرا در این صورت با یک تلویزیون سوخته مواجه خواهید شد و دیگر نمی توانید آن را تعمیر نمایید. بهتر است چند روز از تلویزیون آب خورده خود استفاده نکنید تا آثار خیسی به طور کامل از بین برود همین طور بهتر است از تعمیرکار تلویزیون کمک بخواهید تا برای باز کردن تلویزیون و خشک کردن قطعات داخلی شما را راهنمایی کنند.

تلویزیون ال جی آب خورده درست می شود ؟

یکی از سوالاتی که بیشتر کاربران تلویزیون ال جی از کاردون دارند قابلیت تعمیر تلویزیون آب خورده است بهتر است بگوییم در 70 درصد موارد می توان تلویزیون آب خورده را تعمیر نمود به شرط آنکه به محض بروز اتفاق تلویزیون را خاموش نموده و از برق جدا نمایید و از یک تعمیرکار تلویزیون کمک بخواهید. لازم است بگوییم آب خوردگی تلویزیون فقط ریختن آب بر روی تلویزیون نیست گاهی اوقات برای تمیز کردن بهتر تلویزیون از دستمال نم دار استفاده می کنیم که همین موضوع می تواند برای تلویزیون شما بسیار ضرر داشته باشد وجود رطوبت در دستگاه به هر میزان و هر شکلی می تواند خطرناک باشد. گاهی اوقات در مناطق شرجی مانند شمال ایران تلویزیون ها با مشکل مواجه شده و برد دستگاه به دلیل سولفاته شدن آسیب خواهد دید. یکی از نکات مهم و کلیدی که در آخر باید به آن اشاره کنیم برای تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی گاهی اوقات دیده شده از شسوار و یا دستگاه های انتقال دهنده حرارت برای خشک کردن تلویزیون استفاده می شود باید بدانید این کار هیچ فایده ای ندارد و می تواند آسیب های جدی تری به دستگاه شما وارد نماید بنابراین از راهکارهای خلاقانه استفاده نکنید.

پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تلویزیون ال جی رخ دهد پاک شدن حافظه تلویزیون است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با هر بار خاموش و روشن کردن تلویزیون تنظیمات به حالت کارخانه بازگردد و شما مجبور به تنظیم کردن برخی از اطلاعات باشید! شاید لازم است بدانید خرابی مین برد می تواند یکی از اصلی ترین دلایل پاک شدن حافظه تلویزیون ال جی باشد که با تعمیر و یا تعویض این قطعه می توان مشکل را برطرف نمود. البته لازم است بدانید گاهی اوقات ممکن است پاک شدن حافظه مربوط به آی سی حافظه باشد که در این صورت نیز باید آی سی را تعویض نمایید تا مشکل برطرف شود. دقت داشته باشید به هنگام تعمیر تلویزیون حتما دستگاه را از برق بکشید و تلویزیون را خاموش نمایید همین طور اگر دانش فنی در زمینه تعمیرات تلویزیون ندارید کار را به کاردون بسپارید.

خط افقی در تلویزیون ال جی

شاید تنها دلیلی که باعث خرید مجدد تلویزیون شود ایجاد خط افقی در تلویزیون باشد با پدیدار شدن خطوط افقی بر روی صفحه تلویزیون که گاهی اوقات ممکن است این خطوط رنگی و یا سیاه و سفید باشند اولین اقدام راه حلی برای تعمیر تلویزیون و رفع این خطوط است اما اگر راه حلی وجود نداشته باشد تنها کاری که می توانید انجام دهید خرید مجدد تلویزیون خواهد بود.

هنگامی که خطوط افقی بر روی تلویزیون ال جی ظاهر می شود ابتدا لازم است تست کنید این خطوط همیشگی است یا به صورت موقت ظاهر شده است برای اطمینان لازم است تست تصویر را انجام دهید. برای تست تصویر لازم است از طریق ریموت کنترل تلویزیون ال جی با فشردن دکمه home یا menu به بخش setting سپس Picture مراجعه کنید و گزینه picture test را بیابید اگر در تصویر نمایش داده شده خطوط افقی مشاهده می کنید لازم است از یک فرد متخصص برای بررسی و عیب یابی کمک بخواهید.