لوگوی کاردون

تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

فهرست مطالب

تعمیرات ماشین ظرفشویی در محل فوری

اگر در اسرع وقت به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید، با کاردون تماس بگیرید! برای دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی می‌توانید در سایت درخواست خدمات تعمیرات را ثبت کنید یا تماس تلفنی بگیرید. تکنسین در سریع‌ترین زمان ممکن در محل شما حاضر می‌شود و ماشین ظرفشویی شما را عیب‌یابی می‌کند و مشکل آن را برطرف می‌کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل

پیدا کردن تعمیرگاه لوازم خانگی و انتقال ماشین ظرفشویی به آنجا برای تعمیرات کاری مشکل و دردسر ساز است. برای همین تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل انتخاب منطقی‌تری است. برای تعمیرات ماشین ظرفشویی در منزل کافیست در کاردون درخواست تعمیرات خود را ثبت کنید. سرویسکار کاردون در اسرع وقت در منزل شما حاضر می‌شود و خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی را با کیفیت بالا برای شما انجام می‌دهد.

تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران

کاردون از برترین ارائه دهندگان خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران است. تعمیرات ماشین ظرفشویی کاردون در تهران در اسرع وقت انجام می‌شود. برای دریافت خدمات تعمیرات در تهران از کاردون می‌توانید در سایت کاردون درخواست ثبت کنید یا با شماره تلفن 1604 تماس بگیرید.

مراحل تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون

برای تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱- در وب اپلیکیشن کاردون درخواست و مشکل خود را ثبت کنید.

۲- کارشناسان کاردون به صورت تلفنی به شما برای برطرف کردن مشکل مشاوره می‌دهند.

۳- در صورت لزوم، هماهنگی‌های لازم برای حضور تکنسین در منزل شما انجام می‌شود.

۴- تکنسین پس از بازدید دستگاه، بر اساس قیمت‌های مصوب، برای تعمیرات به شما اعلام هزینه می‌کنند و در صورت موافقت شما، ماشین ظرفشویی شما را تعمیر می‌کنند.

۵- پس از انجام تعمیرات از شما بابت تعمیرات ماشین ظرفشویی نظرسنجی انجام می‌شود.

خدمات تخصصی تعمیر ماشین ظرفشویی

متخصصان کاردون تعمیر ماشین ظرفشویی را به صورت تخصصی انجام می‌دهند. لوازم خانگی تخصص کاردون است، چون از تجربه‌ی بیست‌ ساله‌ی متخصصان گلدیران بهره می‌برد. پس اگر به ماشین ظرفشویی خود اهمیت می‌دهید، تعمیرات آن را به کاردون بسپارید.

نصب و راه‌اندازی ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی جدیدی خریداری کرده‌اید و یا به دلیل جابه‌جایی نیاز به راه‌اندازی مجدد دستگاه دارید کافیست درخواست نصب ماشین ظرفشویی خود را در سایت ثبت کنید یا به صورت تلفنی از کاردون سرویس بخواهید تا کار نصب و راه‌اندازی مجدد دستگاه شما را به وسیله متخصصان حرفه‌ای انجام دهد. در صورتی که دستگاه شما گارانتی ندارد نیز می‌توانید از خدمات تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی استفاده کنید. شما با پرداخت هزینه‌ی مناسب به صورت سالیانه از دستگاه‌تان در برابر مشکلات و خرابی‌های احتمالی در آینده حفاظت می‌کنید.

سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی

سرویس جاپودری و تمیز کردن فیلتر و قسمت‌های اصلی ماشین ظرفشویی عمر دستگاه شما را بالا می‌برد. در سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی همچنین با جرمگیر ماشین ظرفشویی نظافت می‌شود. با گرفتن خدمات سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی از کاردون مطمئن می‌شوید که آن به درستی کار می‌کند.

عوامل موثر بر هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی

در قیمت‌ و هزینه‌ی خدمات تعمیر و سرویس لوازم خانگی عوامل متعددی دخیل است.

  • استفاده از قطعات اصل یا غیر اصل
  • کیفیت خدمات و میزان تجربه‌ی تکنسین
  • مدل و برند دستگاه
  • نوسانات قیمت قطعات در بازار
تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

تعمیر ماشین ظرفشویی در تمام برندها

کاردون خدمات تعمیر همه‌ی برندهای ماشین ظرفشویی را انجام می‌دهد. 

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

تعمیر ماشین ظرفشویی الگانس

تعمیر ماشین ظرفشویی مجیک

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ

تعمیر ماشین ظرفشویی کندی

تعمیر ماشین ظرفشویی کرال

تعمیر ماشین ظرفشویی اسنوا

تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما

تعمیر ماشین ظرفشویی سام

تعمیر ماشین ظرفشویی وست پوینت

تعمیر ماشین ظرفشویی سینجر

تعمیر ماشین ظرفشویی مایدیا

شهرهای تحت پوشش تعمیرات ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی را در شهرهای تهران،‌ مشهد، کرج، اصفهان، اهواز، تبریز، رشت، رودهن، شهریار، شهر قدس، اسلامشهر، بومهن، دماوند، رباط کریم، پردیس، شیراز، پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا انجام می‌دهیم. به زودی شهرهای دیگر را نیز پوشش خواهیم داد.

چرا برای تعمیرات ماشین ظرفشویی از خدمات کاردون بهره‌مند شویم؟

تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون ضمانت دارد. یعنی ایرادی که به دلیل آن از کاردون درخواست خدمات کرده‌اید،‌ اگر در طول مدت ۳ ماه دوباره برای ماشین ظرفشویی شما پیش‌ آمد، کاردون بدون دریافت هزینه آن ایراد را دوباره برطرف خواهد کرد. همچنین قطعات تعویضی در کاردون اصل هستند و سه ماه ضمانت دارند. همچنین تکنسین‌های کاردون با تجربه هستند و کیفیت کار آنها به صورت مداوم رصد می‌شود.

مشکلات متداول ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی صدای زیادی دارد

صدای غیرطبیعی ماشین ظرفشویی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، اما بر اساس مشاهدات شایع‌ترین دلیل صدای ماشین ظرفشویی ایراد در پمپ تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی است.

پمپ تخلیه: اگر پمپ تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی فرسوده شده باشد، هنگام کار کردن صدای زیادی تولید می‌کند. همچنین اگر یک جسم خارجی در آن گیر کرده باشد نیز ممکن است باعث سروصدای زیادی شود.

جت پمپ: مشکل در جت پمپ یا موتور ماشین ظرفشویی نیز می‌تواند باعث ایجاد صدای زیاد شود.

بازوی آب‌پاش: بازوی آب‌پاش ماشین ظرفشویی را با دست بچرخانید و ببینید که به روانی حرکت می‌کند یا خیر. از چیدمان درست ظروف در ماشین ظرفشویی نیز مطمئن شوید. دقت کنید که قاشق و چنگال‌ها از سبد پایین نیامده باشد تا با بازوی آب‌پاش برخورد کند.

یاتاقان‌ها: یاتاقان‌ها حلقه‌های پلاستیکی‌ هستند که آب‌پاش را نگه می‌دارند و در صورت ساییده شدن و خراب شدن سروصدا ایجاد می‌کنند.

چرا از ماشین ظرفشویی آب چکه می کند

اگر می‌بینید که زیر ماشین ظرفشویی آب جمع می‌شود و از زیر ماشین ظرفشویی آب نشت می‌کند، ایرادی در ماشین ظرفشویی شما وجود دارد.

خرابی لاستیک دور درب: اگر لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی خراب شده باشد،‌ آب از درز درب ماشین ظرفشویی بیرون می‌ریزد.

خرابی پمپ ماشین ظرفشویی: ایراد در پمپ ماشین ظرفشویی ممکن است باعث نشتی آب از ماشین ظرفشویی شود. برای مثال اگر آب به درستی از ماشین ظرفشویی تخلیه نشود،‌ ممکن است شاهد نشت آب از ماشین ظرفشویی باشید.

خرابی شیر ورودی: خراب بودن شیر ورودی ماشین ظرفشویی می‌تواند باعث نشت آب از دستگاه شود.

خرابی سوئیچ شناور: اختلال در سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی باعث می‌شود سطح آب داخل ماشین ظرفشویی به درستی تشخیص داده نشود و امکان نشت آب از ماشین ظرفشویی به وجود آید.

دلیل خراب شدن قفل در ماشین ظرفشویی

ضربه خوردن، فشار زیاد و استهلاک می‌تواند قفل درب ماشین ظرفشویی را خراب کند. مجموعه قفل درب ماشین ظرفشویی از چند قطعه تشکیل شده است که اگر دچار مشکل شود،‌ درب ماشین ظرفشویی قفل نمی‌شود. میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی به گونه‌ای است که تا زمانی که عمل نکند،‌ ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی‌کند. قفل درب ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل زیر بسته نشود:

خراب بودن لاستیک دور درب: اگر لاستیک دور درب خراب شده باشد، امکان دارد قفل درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نشود.

درست قرار نگرفتن ظروف در ماشین ظرفشویی: عدم رعایت نکات چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی می‌تواند مانع بسته شدن درب ماشین ظرفشویی شود.

خرابی لولای درب: خراب شدن لولای درب ماشین ظرفشویی می‌تواند مانع قفل شدن درب ماشین ظرفشویی شود.

خرابی قفل درب: خرابی زبانه‌ی قفل یا میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی می‌تواند مانع قفل شدن درب ماشین ظرفشویی شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی

دلیل خراب شدن قفل در ماشین ظرفشویی

ضربه خوردن، فشار زیاد و استهلاک می‌تواند قفل درب ماشین ظرفشویی را خراب کند. مجموعه قفل درب ماشین ظرفشویی از چند قطعه تشکیل شده است که اگر دچار مشکل شود،‌ درب ماشین ظرفشویی قفل نمی‌شود. میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی به گونه‌ای است که تا زمانی که عمل نکند،‌ ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی‌کند. قفل درب ماشین ظرفشویی ممکن است به دلایل زیر بسته نشود:

خراب بودن لاستیک دور درب: اگر لاستیک دور درب خراب شده باشد، امکان دارد قفل درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نشود.

درست قرار نگرفتن ظروف در ماشین ظرفشویی: عدم رعایت نکات چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی می‌تواند مانع بسته شدن درب ماشین ظرفشویی شود.

خرابی لولای درب: خراب شدن لولای درب ماشین ظرفشویی می‌تواند مانع قفل شدن درب ماشین ظرفشویی شود.

خرابی قفل درب: خرابی زبانه‌ی قفل یا میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی می‌تواند مانع قفل شدن درب ماشین ظرفشویی شود.

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی ممکن است اصلاً روشن نشود. یا روشن شود ولی کار نکند. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود، عوامل زیر می‌توانند در آن دخیل باشند:

ورودی برق و دوشاخه: اگر پریز،‌ دوشاخه یا کابل برق ماشین ظرفشویی ایراد داشته باشد، برق به دستگاه نمی‌رسد و در نتیجه شروع به کار نمی‌کند.

خرابی برد: یکی از دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی می‌تواند خرابی برد الکتریکی آن باشد.

خرابی کلیدها و سلکتور: سلکتور دکمه ای است روی ماشین ظرفشویی که برای انتخاب برنامه‌ی شستشو به کار می‌رود.

چرا ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را تمیز نمی‌کند؟

اگر ماشین ظرفشویی ظرف‌های شما را تمیز نمی‌شوید، الزاماً به معنای ایراد داشتن ماشین ظرفشویی شما نیست. ممکن است عوامل دیگری دخیل باشند.

مواد شوینده‌ی نامناسب: اگر از قرص یا مایع شوینده، نمک و مایع جلادهنده‌ی غیراصل و تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید، شاهد تمیز نشدن ظرف‌ها و حتی لک شدن آنها خواهید بود. هنگام خرید مواد شوینده حتماً به این نکات توجه کنید.

چیدمان نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی: برای اینکه ظروف شما به خوبی تمیز شوند باید چیدمان ظروف داخل دستگاه را به درستی رعایت کنید. قرار دادن ظروف گود به نحوی که لبه‌ی آنها به سمت بالا باشد، اشتباه است. چسباندن ظروف به یکدیگر نیز عمل اشتباهی است که برخی افراد در چیدن ظروف به آن توجه نمی‌کنند.

گرفتگی فیلتر تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی: فیلتر کف ماشین ظرفشویی باقی مانده‌ی مواد غذایی را نگه‌ می‌دارد تا وارد پمپ تخلیه‌ نشوند. اگر زباله‌ها زیاد شود و آب از کف ماشین ظرفشویی تخلیه نشود، در انتهای شستشو ظروف کثیف باقی می‌مانند. پس حتماً به طور مرتب فیلتر تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی را نظافت کنید.

خرابی بازوی آب‌پاش: اگر سوراخ‌های بازوی آب‌پاش دچار گرفتگی شده باشند، ماشین ظرفشویی خوب آب را اسپری نمی‌کند و به این ترتیب نمی‌تواند ظروف را به خوبی پاک کند. پس از تمیز بودن این سوراخ‌ها مطمئن شوید. از امکان چرخش بازوی آب‌پاش نیز مطمئن شوید. در حالت خاموش یک بار آن را با دست بچرخانید و ببینید که به آسانی حرکت می‌کند یا خیر.

خرابی المنت: وظیفه‌ی المنت در ماشین ظرفشویی گرم کردن آب است. اگر المنت ماشین ظرفشویی خراب شده باشد، در نتیجه آب به دمای مناسب نمی‌رسد. آب گرم باعث می‌شود ظروف بهتر نظافت شوند.

دلیل تخلیه نکردن آب ماشین ظرفشویی

در صورتی که پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی با باز کردن درب ماشین ظرفشویی با آب باقی مانده در کف ماشین ظرفشویی مواجه می‌شوید، باید این موارد را بررسی کنید:

فیلتر تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی: فیلتر ماشین ظرفشویی باعث می‌شود زباله‌ها وارد پمپ نشوند تا به آن آسیب نرسد.

شیلنگ تخلیه‌: اگر شیلنگ تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی دچار گرفتگی شده باشد، مانع خروج آب از ماشین ظرفشویی می‌شود. پس حتماً در عیب‌یابی عدم تخلیه‌ی آب از ماشین ظرفشویی این مورد را بررسی کنید.

پمپ‌تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی: آب داخل ماشین ظرفشویی به وسیله‌ی پمپ تخلیه از ماشین ظرفشویی خارج می‌شود. اگر این پمپ دچار ایراد شده باشد، آب از آن تخلیه نمی‌شود.

فاضلاب زیر سینک: حتماً بررسی کنید که راه عبور فاضلاب مسدود نشده باشد. معمولاً شینگ تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی را به زیر سینک متصل می‌کنند، پس اگر آن قسمت مسدود شده باشد،‌ آب از ماشین ظرفشویی تخلیه نمی‌شود. 

برد الکتریکی: همه‌ی مراحل ماشین ظرفشویی توسط برد الکتریکی کنترل می‌شود و فرمان بعدی صادر می‌شود. اگر برد الکتریکی فرمان تخلیه‌ی آب را به پمپ ندهد، در نتیجه ممکن است آب داخل ماشین ظرفشویی باقی بماند.

تعمیر ماشین ظرفشویی که آب را تخلیه نمی کند

چرا ماشین ظرفشویی آبگیری نمیکند

با دکمه‌ی آغاز به کار ماشین ظرفشویی، ماشین ظرفشویی شروع به آبگیری می‌کند. اگر می‌بینید که ماشین ظرفشویی آبگیری نمی‌کند احتمالاً یکی از ایرادهای زیر وجود دارد:

خرابی شیر ورودی: شیر ورودی وظیفه دارد آب را وارد دستگاه کند تا درون محفظه گرم شود و در شستشو به کار برود. ابتدا بررسی کنید که آب به دستگاه می‌رسد. مطمئن شوید که از شیلنگ ورودی آب جریان دارد. بعد از آن باید شیر ورودی را چک کنید. در صورت خرابی این شیر باید تعویض شود.

میکروسوئیچ درب ماشین ظرفشویی: نحوه‌ی کار ماشین ظرفشویی به این صورت است که پس از بستن درب و آغاز به کار ماشین ظرفشویی، درب ماشین ظرفشویی قفل می‌شود و ماشین ظرفشویی شروع به آبگیری می‌کند. اگر درب ماشین ظرفشویی قفل نشود، در نتیجه ماشین ظرفشویی شروع به آبگیری نمی‌کند.

سوئیچ شناور ماشین ظرفشویی: ماشین ظرفشویی دارای قطعه‌ای به نام سوئیچ شناور است که میزان سطح آب را می‌سنجد و آن را اعلام می‌کند تا شیر ورودی آبگیری کند یا عملیات آبگیری را متوقف کند. 

برد الکتریکی: اما قطعه‌ای که در همه‌ی مراحل شستشوی ماشین ظرفشویی نقش دارد، برد الکتریکی است. اگر برد فرمان آغاز آبگیری را به شیر ورودی صادر نکند، ماشین ظرفشویی شروع به آبگیری نمی‌کند.

ظرف‌ها شسته شده‌اند اما ماشین ظرفشویی خاموش نمی‌شود

اگر ماشین ظرفشویی همه‌ی مراحل شستشوی ماشین ظرفشویی را انجام داده است، اما همچنان خاموش نمی‌شود، به احتمال زیاد سنسور نشتی ماشین ظرفشویی ایراد پیدا کرده است. اگر سنسور رطوبت را همچنان داخل ماشین ظرفشویی حس کند، ماشین ظرفشویی به عمل تخلیه ادامه می‌دهد و در نتیجه خاموش نمی‌شود.

چرا ماشین ظرفشویی روشن می‌شود ولی کار نمی‌کند

گاهی اوقات ماشین ظرفشویی روشن می‌شود ولی شروع به کار نمی‌کند یا اینکه در مرحله‌ای از شستشو متوقف می‌شود. برای بررسی این مشکل باید ببینید که ماشین ظرفشویی در کدام مرحله متوقف می‌شود.

خرابی میکروسوئیچ درب: اگر میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی خراب شده باشد و درب ماشین ظرفشویی قفل نشود، ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی‌کند. 

خرابی شیر ورودی و عدم آبگیری: ماشین ظرفشویی در صورتی شروع به کار می‌کند که درب آن قفل شود و شروع به آبگیری کند. اگر آب به دستگاه وارد نشود،‌ ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی‌کند. 

خرابی برد الکتریکی‌: گاهی اوقات خرابی در برد الکتریکی ماشین ظرفشویی باعث می‌شود که فرمان شروع به کار ماشین ظرفشویی صادر نشود.

ایراد در سلکتور: سلکتور قطعه‌ای از ماشین ظرفشویی است که کاربر از طریق آن برنامه شستشو را به ماشین ظرفشویی می‌دهد. اگر این قطعه خراب شده باشد، ماشین ظرفشویی شروع به کار نمی‌کند.

چرا از ماشین ظرفشویی نمک نشت می‌کند

نمک ماشین ظرفشویی برای گرفتن سختی آب به کار می‌رود. اگر مشاهده می‌کنید که نمک در خارج از محفظه‌ی نمک ماشین ظرفشویی ریخته است، موارد زیر را چک کنید:

محکم بودن بسته شدن درب محفظه نمک: ببینید درب محفظه‌ی نمک به درستی محکم بسته شده است یا خیر.

پر نکردن بیش از حد محفظه: میزان نمکی که داخل محفظه ماشین ظرفشویی می‌ریزید اهمیت زیادی دارد. هیچ گاه این محفظه را لبالب پر نکنید.

مشکل توزیع نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی مواد شوینده را توزیع نمی کند

گاهی اوقات با مشکل پخش نشدن قرص ماشین ظرفشویی در آب مواجه می‌شوید. اگر قرص در آب حل نشود ظروف تمیز نمی‌شوند. چرا ماشین ظرفشویی ظرف ها تمیز نمی‌شوند. علت پخش نشدن قرص ماشین ظرفشویی یکی از عوامل زیر می‌تواند باشد:

خرابی توزیع کننده قرص: این قطعه در ماشین ظرفشویی‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. اگر این قسمت در ماشین ظرفشویی خراب شده باشد، قرص به خوبی حل نمی‌شود. همچنین خرابی جاپودری به دلیل فرسودگی نیز می‌تواند علت توزیع نشدن قرص در ماشین ظرفشویی باشد.

قرص نامرغوب: اگر قرص ماشین ظرفشویی شما نامرغوب باشد، آنگاه به خوبی نمی‌تواند در آب حل شود.

دمای پایین شستشو: اگر دمای آب برای شستشو پایین باشد، آنگاه ممکن است قرص در ماشین ظرفشویی حل نشود.

ماشین ظرفشویی بوی بدی می‌دهد

خیلی از افراد تصور می‌کنند چون ماشین ظرفشویی دائم در حال شستشوی ظروف است، خود آن نیز تمیز می‌شود. این تصور اشتباه است، برای اینکه ماشین ظرفشویی بوی بد ندهد، این موارد را انجام دهید.

تمیز کردن داخل ماشین ظرفشویی: دیواره‌ها و کف ماشین ظرفشویی خود را هر از گاهی تمیز کنید.

نظافت فیلتر تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی: فیلتر تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی را خارج کنید و آن را به طور مرتب تمیز کنید.

ماشین ظرفشویی را جرمگیری کنید: استفاده از قرص یا پودر جرمگیر و شستشوی ماشین ظرفشویی آن را پاکیزه می‌کند و بوی بد را از بین می‌برد. 

سرویس دوره‌ای: سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی توسط متخصص به طور کلی مشکل بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین می‌برد. در ضمن سرویس ‌دوره‌ای عمر دستگاه شما را نیز بالا می‌برد و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

طرح روی ظروف پاک می‌شوند

اصولاً ظروفی که طرح دارند یا نقاشی شده‌اند و روی آنها طرح چاپ شده‌اند، خیلی مناسب شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند. هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی مقداری از رنگ آنها را می‌برد و اگر در بلند مدت آنها را با ماشین ظرفشویی شستشو دهید، طرح آنها پاک خواهد شد. بنابراین بهتر است این ظروف را با دست بشویید.

مزایای استفاده از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون

تیک

سرویس‌کاران کاردون تجربه بالایی در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند

تیک

همه‌ی برندهای معتبر ماشین ظرفشویی را پشتیبانی می‌کنیم

تیک

کیفیت تعیمر ماشین ظرفشویی را ضمانت می‌کنیم

تیک

تعویض قطعات را با قطعات اصلی انجام می‌دهیم

تیک

قیمت‌ها و تعرفه‌ها را رقابتی تعیین کرده‌ایم

تعمیر ماشین ظرفشویی

ثبت درخواست تلفنی

در هر نقطه از ایران با شماره ۱۶۰۴ بدون پیش شماره تماس بگیرید. همکاران ما در کاردون از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ بامداد پاسخ‌گوی شما هستند.

ثبت درخواست آنلاین

با ثبت درخواست خود به صورت آنلاین همکاران ما در کمتر از ۳۰ دقیقه برای ارائه مشاوره و هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت.

معنی کد خطاها در تعمیر ماشین ظرفشویی

اگر هنگامی که ماشین ظرفشویی را روشن می‌کنید روی صفحه‌ی نمایش آن کدی با ترکیب عدد و حروف ظاهر می‌شود، حاکی از آن است که ایرادی در ماشین ظرفشویی شما وجود دارد. ماشین ظرفشویی ها برای اینکه بفهمید کدام قسمت ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است، این کد را به شما نمایش می‌دهند.

کد خطا در ماشین ظرفشویی ال جی

کد خطای IE

ارور IE به معنای این است که آب به ماشین ظرفشویی وارد نمی‌شود.

کد خطای AE یا EI

ارورهای AE و EI به معنای این است که سنسور نشتی ماشین ظرفشویی نشتی آب را در ماشین ظرفشویی تشخیص داده است.

کد خطای OE

ارور OE به معنی ایرادی در تخلیه‌ی آب از ماشین ظرفشویی است.

کد خطای PF

ارور PF در ماشین ظرفشویی ال جی به معنای ایرادهای برقی در دستگاه است.

کد خطای CL

زمانی که روی ماشین ظرفشویی ارور CL ظاهر می‌شود، به معنای این است که قفل کودک فعال شده است.

کد خطای FE

زمانی که آب وارد شده به دستگاه بیشتر از حد مجاز باشد، ارور FE روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی ظاهر می‌شود.

کد خطا در ماشین ظرفشویی سامسونگ

کد خطای DO1

ارور do1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ به معنای مشکل در شیر برقی است.

کد خطای DO2

ارور do2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ به معنای ایراد در پمپ تخلیه ماشین است.

کد خطای DO3

ارور DO3 به معنای ایراد در خشک کن و گرماسازی است.

کد خطای DO7

ارور DO7 به معنای نشتی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

کد خطای D13

ارور D13 به معنای داغ شدن بیش از حد دستگاه است.

کدهای خطای ماشین ظرفشویی بوش

کد خطای E01 یا F01

ارورهای E01  و F01  به معنای ایرادر در سنسور دما یا المنت ماشین ظرفشویی بوش است.

کد خطای E03 یا F03

ارور E03 و F03 نشان دهنده‌ی ایراد در ورود آب به ماشین ظرفشویی بوش است. 

کد خطای E04 یا F04

ارورهای E04 و F04 به معنای مشکل در سیستم فشار آب و آبفشان ماشین ظرفشویی بوش است.

کد خطای E05 یا F05

ارور E05 یا F05 به معنای پر شدن مخزن آب ماشین ظرفشویی است.

کد خطای E06 یا F06

ارور E06 یا F06 خطای کیفیت آب ورودی به ماشین ظرفشویی است.

کد خطای E08 یا F08

ارور E08 یا F08 نشان دهنده‌ی این است که آب به سطح مورد نظر نمی‌رسد. 

کد خطای E09 یا F09

ارور E09 یا F09 در ماشین ظرفشویی بوش نشان دهنده‌ی خرابی المنت دستگاه است.

کد خطای E14 یا F14

ارور E14 یا F14 به دلیل خرابی و ایراد در سنسور سطح آب است.

کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو

کد خطای E1 

نشان‌دهنده‌ی ایراد در آبگیری ماشین ظرفشویی است.

کد خطای E1 

قسمت‌های ورودی ماشین ظرفشویی دوو ایراد دارد.

کد خطای E3 

ارور E3 یعنی المنت ماشین ظرفشویی بیش از حد داغ شده است.

کد خطای E4 

ارور E4 به معنای سرریز شدن آب است.

کد خطای E8

ارور E8 به معنای خطا در شیر توزیع دستگاه است.

کد خطای E9

ارور E9 ایراد در صفحه‌ی کنترل ماشین ظرفشویی را نشان می‌دهد.

کدهای خطای ماشین ظرفشویی زیمنس

کد خطای  E04، E03 ،E02 ،E01 و E05

این ارورها نشان می‌دهد ماشین ظرفشویی زیمنس احتمالاً یک ایراد الکتریکی پیدا کرده است.

کد خطای E06 

سنسور درب ماشین ظرفشویی معیوب است.

کد خطای E07 

ارور E07 مربوط به خطا در سیستم خشک کن ماشین ظرفشویی است.

کد خطای E08 

ارور E08 به معنای پایین بودن سطح آب است.

کد خطای E12

ارور E12 به معنای این است که المنت گرمایی ماشین ظرفشویی کثیف شده است.

کد خطای E16

ارور E16 نشان دهنده‌ی این است که ایرادی در سیستم ورودی آب ماشین ظرفشویی زیمنس وجود دارد..

کدهای خطای ماشین ظرفشویی مجیک

کد خطای E1 

نشان‌دهنده‌ی باز بودن بیش از ۱۰ دقیقه‌ی درب ماشین ظرفشویی است.

کد خطای E2 

خطای E2 به معنای ایراد در تامین آب دستگاه است.

کد خطای E3 

ارور E3 به معنی مشکل در تخلیه آب از ماشین ظرفشویی مجیک است.

کد خطای E5 

ارور E5 در ماشین ظرفشویی مجیک به معنای مشکل در هیتر دستگاه است.

کد خطای E6

ارور E6 به معنای ایراد در موتور دستگاه است.

کد خطای E7

ارور E7 ایراد در برد الکتریکی دستگاه را نشان می‌دهد. 

کدهای خطای ماشین ظرفشویی آاگ

کد خطای I10

ارور I10 نشان‌دهنده ایراد در سیستم ورودی آب است.

کد خطای I20

خطای I20 به معنی مشکل در تخلیه‌ی آب است.

کد خطای I30

ارور I30  به معنی مشکل نشتی آب یا ایراد در هیدروستات ماشین ظرفشویی آاگ است.

کد خطای I50 

ارور I50 به معنی ایراد در هیت پمپ یا موتور ماشین ظرفشویی است.

تعمیر ماشین ظرفشویی

چه نوع شوینده‌ای باید برای ماشین ظرفشویی انتخاب کنیم؟

انتخاب شوینده‌ی مناسب برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی اهمیت زیادی دارد. برای شستشوی ظروف حتماً از شوینده‌ی اصل و غیرتقلبی استفاده کنید. ۳ نوع شوینده کلی برای ماشین ظرفشویی وجود دارد:

قرص‌های شوینده

قرص‌های ماشین ظرفشویی شاید بهترین نوع شوینده برای ماشین ظرفشویی باشند. به خصوص قرص‌های سه کاره که در شستشو بسیار موثر هستند. البته دقت کنید که استفاده از قرص سه کاره شما را از استفاده از نمک ماشین ظرفشویی بی‌نیاز نمی‌کند.

پودر ماشین ظرفشویی

پودر ماشین ظرفشویی یکی دیگر از انواع شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی است. در استفاده از پودر ماشین ظرفشویی حتماً از پودر اصل و مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

مایع شوینده

برخی از شوینده‌های ماشین ظرفشویی نیز هستند که به صورت مایع عرضه می‌شوند. این شوینده‌ها نیز مناسب هستند.

هرگز از مواد و شوینده‌های معمولی برای شستشوی ظروف داخل ماشین ظرفشویی استفاده نکنید. استفاده از مایع ظرفشویی معمولی ممکن است به دستگاه آسیب برساند.

نمک ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی باعث می‌شود، سختی آب گرفته شود و وارد مراحل شستشو شود. اگر آب منطقه‌ی شما سختی کمی دارد نیز باید حتماً از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید. به محض اینکه چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می‌شود باید محفظه‌ی نمک ماشین ظرفشویی را پر کنید. البته دقت کنید در بالای محفظه کمی فضای خالی باقی بگذارید.

نکات مهم در استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی

نظافت داخل ماشین ظرفشویی

شاید خیلی از افراد تصور کنند، با توجه به شستشوی مداوم ظروف داخل ماشین ظرفشویی، خود ماشین ظرفشویی تمیز می‌شود. البته این تصور اشتباه است و ماشین ظرفشویی خود به خود تمیز نمی‌شود و باید هر از گاهی داخل ماشین ظرفشویی نظافت شود.

تمیز کردن فیلتر تخلیه

فیلتر کف ماشین ظرفشویی محلی است که باقی مانده غذا و زباله‌ها تجمع می‌کند تا وارد پمپ تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی نشود. برای اینکه مشکلی برای پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی پیش نیاید، این فیلتر را به طور مرتب نظافت کنید.

استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی سختی آب را می‌گیرد. آب سخت می‌تواند به ماشین ظرفشویی آسیب برساند و کیفیت شستشو را نیز کاهش دهد. به همین دلیل حتماً از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید. هرگاه چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن شد، باید محفظه‌ی نمک ماشین ظرفشویی را پر کنید.

نظافت لاستیک دور درب

برای اینکه از خراب شدن لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید، به طور مرتب آن را دستمال مرطوب تمیز کنید.

استفاده از مواد شوینده‌ی اصل

در استفاده از ماشین ظرفشویی حتماً از مواد شوینده‌ی اصل و غیر تقلبی استفاده کنید. همچنین تاریخ مصرف مواد شوینده نیز اهمیت بسیاری دارد.

رعایت نحوه‌ی چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

در قرار دادن ظروف داخل ماشین ظرفشویی حتماً اصول درست آن را رعایت کنید. برای نحوه‌ درست چیدمان ظروف می‌تواندی دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید. نکته‌ی مهم این است که اجازه ندهید ظروف به یکدیگر بچسبند. همچنین ظروف گود مانند لیوان را به هیچ وجه به سمت بالا قرار ندهید.

آیا تعمیر ماشین ظرفشویی با ضمانت همراه است؟

تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون ضمانت دارد. خدمات تعمیر لوازم خانگی در کاردون ۳ ماه ضمانت دارد. تعویض قطعات در کاردون نیز ۶ ماه ضمانت دارد.

آیا تعمیرات ماشین ظرفشویی در منزل و در محل انجام می‌شود؟

یکی از مزایای تعمیرات ماشین ظرفشویی در کاردون این است که در محل انجام می‌شود. پس از ثبت درخواست شما، تکنسین با هماهنگی‌ قبلی به محل و منزل شما می‌آید و تعمیرات را در منزل شما انجام می‌دهد. به این ترتیب نیازی نیست شما برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود از خانه خارج شوید.

تعویض ماشین ظرفشویی بهتر است یا تعمیر آن

تا زمانی که ماشین ظرفشویی شما گارانتی دارد، در صورت خرابی ماشین ظرفشویی بهترین گزینه درخواست خدمات از شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی است. در غیر اینصورت پاسخ به این سوال که در صورت خرابی ماشین ظرفشویی دستگاه خود را تعمیر کنیم یا تعویض به این مسئله بستگی دارد.

عمر دستگاه شما چقدر است؟

اگر دستگاه شما قدیمی است و از عمر آن بیشتر از ۱۰ سال می‌گذرد، گزینه‌ی منطقی تعویض آن است. چون اگر یک قطعه‌ی دستگاه خود را تعویض هم کنید، ممکن است خیلی زود قطعات دیگر ماشین ظرفشویی شما خراب شود و روی دست شما هزینه بگذارد.

اهمیت تمیز کردن ماشین ظرفشویی از زبان سرویسکاران کاردون

نظافت و جرمگیری ماشین ظرفشویی عملکرد دستگاه را بهبود می‌بخشد، بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین می‌برد و عمر آن را نیز افزایش می‌دهد. برای نظافت ماشین ظرفشویی از سطوح داخلی آن آغاز کنید. حتما دیواره‌ها و کف ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. فیلتر کف ماشین ظرفشویی را نظافت کنید و زباله‌های آن را از فیلتر بزدایید. همچنین می‌توانید توری کف ماشین ظرفشویی را خارج کنید و لگنچه‌ی ماشین ظرفشویی را نیز نظافت کنید و در صورتی که مواد ناخواسته وارد آن شده‌اند آنها را از ماشین ظرفشویی خارج کنید.

برای اینکه خیال‌تان از نظافت و جرمگیری ماشین ظرفشویی راحت باشد، می‌توانید سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی خود را به یک متخصص تعمیرات و سرویس ماشین ظرفشویی بسپارید. کاردون خدمات سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی را در محل ارائه می‌دهد. برای دریافت خدمات می‌توانید درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا در اسرع وقت تکنسین‌های کاردون در منزل شما حاضر شوند و خدمات تضمین‌ شده‌ی سرویس ماشین ظرفشویی را برای شما انجام دهند.

سوالات متداول

بله،تمامی سرویس های دوره ای ماشین ظرفشویی توسط کارشناسان کاردون انجام می شوند.

کاردون تمام برندهای ماشین ظرفشویی موجود داخل بازار را سرویس و تعمیر میکند.

هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در زمان عیب یابی توسط کارشناسان کاردون به شما اعلام می شود.