لوگوی کاردون

تعمیر ماکروفر

این روزها مایکروویو به وسیله‌ ضروری هر آشپزخانه تبدیل شده است. اگر ماکرفر شما دچار مشکل شده است و غذا را به خوبی گرم نمی‌کند یا جرقه می‌زند، باید زودتر برای تعمیرات دست به کار شوید تا ایراد آن بزرگ‌تر نشود. کاردون خدمات تعمیر ماکروفر را در محل و در اسرع وقت انجام می‌دهد. تعمیرات تخصصی ماکروفر کاردون ضمانت ۳ ماهه دارد. همچنین در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

فهرست مطالب

تعمیر مایکروفر

ماکروفر، مایکروفر یا به عبارت درست‌ مایکروویو وسیله‌ای کاربردی برای گرم کردن و پخت غذا در خانه یا محل کار است. سرعت پخت مایکروفر بسیار بالاست و به همین دلیل در پخت و پز کمک دست بسیاری از افراد است. اگر مدت زیادی است که از مایکروفر استفاده می‌کنید و به استفاده مداوم از آن عادت کرده‌اید، احتمالاً خرابی دستگاه خبر خوبی برای شما نیست. باید بدانید که کار تعمیر مایکروفر بسیار تخصصی و گاه خطرناک است. به همین دلیل تعمیرات حتماً باید توسط متخصصان انجام شود. برای تعمیر مایکروفر خود می‌توانید از کاردون درخواست خدمات دهید. کاردون تعمیرات مایکروفر را در محل و با ضمانت انجام می‌دهد.

نمایندگی تعمیر ماکروفر

برای درخواست خدمات از نمایندگی تعمیر ماکروفر می‌توانید در سایت کاردون درخواست خدمات تعمیرات را ثبت کنید و یا به صورت تلفنی و تماس با 1604 برای مشکل ماکروفر خود مشاوره بگیرید. تکنسین‌ها و متخصصان کاردون تجربه‌ی بالایی دارند و در اسرع وقت کار تعمیرات دستگاه شما را در محل انجام می‌دهند.

تعمیر ماکروفر در محل

برای تعمیر ماکروفر نیاز نیست از خانه خارج شوید. شما می‌توانید با ثبت درخواست برای تعمیر ماکروفر در محل، منتظر تکنسین باشید که در زمان مقرر در محل شما حاضر شود و ماکروفر شما را در محل تعمیر کند. در صورتی هم که نیاز به تعمیرات تخصصی‌تری بود، تکنسین دستگاه شما را با خود به تعمیرگاه تخصصی می‌برد و پس از انجام تعمیرات آن را برای شما می‌آورد. بنابراین شما دیگر دغدغه‌ای برای پیدا کردن تعمیرگاه مجاز تعمیرات ماکروفر نخواهید داشت.

قیمت تعمیرات ماکروفر در منزل

هزینه تعمیرات ماکروفر و قیمت قطعات ماکروفر بسته به مدل و برند دستگاه می‌تواند متفاوت باشد. قیمت قطعاتی که تعمیرکار تعویض می‌کند، براساس قیمت روز محاسبه می‌شود.

تعمیرات مایکروفر همه برندها

فرقی نمی‌کند برند مایکروفر شما چیست. در کاردون تعمیرات همه‌ی برندهای مایکروفر به صورت تخصصی انجام می‌شود.

 مایکروویو ال جی یکی از محبوب‌ترین برندهای مایکروفر در بازار است که روش‌های پخت متعددی را در مدل‌های مختلف ارائه کرده است. برنامه‌های پخت مایکروویو ال جی شامل مایکرو، گریل، کانوکشن، ترکیبی، یخ‌زدائی و همچنین تمیز کردن خودکار می‌شود. 

شایع‌ترین ایراداتی که ممکن است برای مایکروفر ال جی پیش بیاد شامل موارد زیر می‌شود:

  • ماکروفر ال جی گرم نمی‌کند: ماکروفر برای گرم کردن غذا از ولتاژ بالا استفاده می‌کند. بنابراین استفاده از ماکروفر در اوج ساعت مصرف برق در عملکرد آن می‌تواند تأثیر بگذارد. عدم نظافت ماکروفر و تجمع چربی داخل ماکروفر می‌تواند فرایند گرم کردن غذا را طولانی کند. بنابراین نظافت منظم ماکروفر ال جی و سرویس‌ دوره‌ای آن عملکرد گرم کردن ماکروفر را بهبود می‌بخشد. موارد دیگری نیز در گرم کردن غذا تأثیر دارند. میزان چرب بودن غذا در گرم شدن غذا تأثیر دارد. گرم کردن غذای چرب در ماکروفر مدت زمان بیشتری می‌برد. برای اینکه بفهمید ماکروفر شما فرایند گرم کردن را به درستی انجام می‌دهد، یک لیوان آب را در داخل ماکروفر ال جی قرار دهید. اگر در مدت ۳ دقیقه آب لیوان گرم نشود، دستگاه ایراد دارد.
  • ماکروفر ال جی جرقه می‌زند: در صورتی که هنگام کار کردن ماکروفر قطعه‌ای فلزی داخل ماکروفر باشد، ماکروفر جرقه می‌زند. کثیفی داخل محفظه‌ی ماکروفر می‌تواند باعث ایجاد جرقه داخل ماکروفر شود. اگر با وجود رعایت این موارد ماکروفر ال جی شما جرقه می‌زند، احتمالاً مگنترون دستگاه ایراد دارد و باید توسط متخصص تعمیرات ماکروفر بازدید و تعمیر شود.
  • سینی ماکروفر ال جی نمی‌چرخد: در صورتی که سینی کف ماکروفر ال جی شما نمی‌چرخد احتمالاً شفت سینی گردان دچار مشکل شده است و باید تعویض شود یا اینکه موتور گردان کف ماکروفر خراب شده است. برای تعمیر ماکروفر ال جی که سینی آن نمی‌چرخد می‌توانید از کاردون کمک بخواهید.

کاردون خدمات تعمیر ماکروفر ال جی را به صورت تخصصی انجام می‌دهد. تکنسین‌های کاردون از باتجربه‌ترین و متخصص‌ترین سرویسکاران تعمیرات ماکروفر ال جی هستند. شما می‌توانید با خیال راحت ماکروفر خود را برای تعمیرات به کاردون بسپارید.

مایکروفر ال جی

تعمیر ماکروفر سامسونگ

اجاق مایکروویو سامسونگ یکی دیگر از مایکروفرهای با کیفیت بازار است که در بسیاری از خانه‌ها پیدا می‌شود. ماکروفر سامسونگ اگر دچار مشکل شد، باید یک سرویس‌کار و تعمیرگاه تخصصی تعمیرات ماکروفر سامسونگ پیدا کنید که بتواند دستگاه شما را به درستی عیب‌یابی و آن را تعمیر کند.

برای تعمیر ماکروفر سامسونگ نیازی نیست از خانه خارج شوید. کافیست با کاردون تماس بگیرید یا در سایت درخواست خدمات تعمیر ماکروفر سامسونگ خود را ثبت کنید تا تکنسین کاردون در اسرع وقت در محل شما حاضر شود و تعمیرات تخصصی را برای شما انجام دهد.

مهم‌ترین مشکلاتی که برای ماکروفرهای سامسونگ پیش می‌آید، عبارتند از: لامپ ماکروفر روشن نمی‌شود، ماکروفر غذا را گرم نمی‌کند، ماکروفر جرقه می‌زند، ماکروفر روشن نمی‌شود، ماکروفر در حین کار خاموش می‌شود، گریل ماکروفر کار نمی‌کند، درب ماکروفر دچار مشکل می‌شود، سینی کف ماکروفر نمی‌چرخد و …

در صورت بروز هر کدام از این خرابی‌ها می‌توانید روی نمایندگی تعمیرات ماکروفر کاردون حساب کنید و با ما تماس بگیرید. کاردون تعویض قطعات ماکروفر سامسونگ را نیز با قطعات اصلی و معتبر انجام می‌دهد تا خیال شما بابت تعمیرات انجام گرفته، راحت باشد.

تعمیر ماکروفر بوش

برند لوازم خانگی بوش یکی از بهترین برندهای لوازم خانگی موجود در بازار ایران است که اعتماد مشتریان را به خود جلب کرده است. مایکروویو بوش نیز یکی از ماکروفرهای باکیفیت بازار است. با وجود کیفیت بالای ماکروفرهای بوش، ممکن است این ماکروفرها دچار مشکل شوند. در صورت خرابی ماکروفر بوش حتماً کار عیب‌یابی و تعمیرات ماکروفر بوش را به تعمیرکار مجاز و مطمئن بسپارید. تکنسین‌های کاردون تجربه‌ی بالایی در تعمیرات انواع ماکروفر از جمله مایکروفر بوش دارند. ضمن اینکه تعمیر ماکروفر در کاردون ضمانت ۳ ماهه دارد و قطعات تعویضی نیز تا ۶ ماه ضمانت شده‌اند. 

ماکروفر بوش نیز ممکن است دچار مشکلات شایعی شود که برای ماکروفرهای دیگر نیز رخ می‌دهد. ممکن است روزی متوجه شوید که ماکروفر بوش غذا را گرم نمی‌کند، دستگاه روشن نمی‌شود، جرقه می‌زند، حین کار ناگهان خاموش می‌شود، لامپ آن روشن نمی‌شود و کلی مشکل دیگر. برای برطرف کردن این مشکلات باید دستگاه شما توسط تکنسین با تجربه‌ بازدید و عیب‌یابی شود.  شما با خیال راحت می‌توانید تعمیر ماکروفر بوش خود را به کاردون بسپارید تا مشکل ماکروفر شما به طور کامل برطرف شود.

تعمیر ماکروفر پاناسونیک

مایکروویو پاناسونیک امکانات گرم کردن و پخت متعددی همچون پخت هوشمند و استفاده از فناوری اینورتر را فراهم می‌کند. ماکروفر پاناسونیک به دلیل کیفیت بالایی که دارد، محبوبیت بالایی در بازار پیدا کرده است. از آنجا که ماکروفر پاناسونیک دستگاهی حساس است، تعمیر آن را حتماً باید به یک متخصص بسپارید و هرگز تعمیر آن را به افراد بی‌تجربه ندهید. نمایندگی تعمیرات ماکروفر پاناسونیک در کاردون، تعمیرات ماکروفر شما را با ضمانت انجام می‌دهد. در صورتی که ماکروفر پاناسونیک شما دچار مشکل شده است،‌ با خیال راحت آن را به ما بسپارید.

شایع‌ترین مشکلاتی که برای ماکروفر پاناسونیک ممکن است رخ دهد، عبارت است از گرم نکردن ماکروفر، روشن نشدن ماکروفر، خرابی لامپ ماکروفر و خرابی دکمه‌های ماکروفر. در صورتی که هر کدام از این مشکلات برای ماکروفر شما پیش آمد، کافیست با کاردون تماس بگیرید یا در سایت درخواست خدمات خود را ثبت کنید.

تعمیر ماکروفر بوتان

برای تعمیر ماکروفر بوتان خود می‌توانید از کاردون درخواست خدمت دهید. کاردون خدمات تعمیر و سرویس دوره‌ای مایکروفر بوتان را در محل انجام می‌دهد. خدمات تعمیر ماکروفر بوتان در کاردون ضمانت دارد. اگر دستگاه شما غذا را گرم نمی‌کند، لامپ آن سوخته است، سینی آن نمی‌چرخد، سروصدای زیادی تولید می‌کند و هر مشکل دیگری، می‌توانید از خدمات تعمیر ماکروفر کاردون استفاده کنید.

تعمیر ماکروفر فلر

مایکروفر فلر یکی از ماکروفرهای با کیفیت بازار است و ساخت کشور اتریش است. در صورتی که مایکروفر فلر روشن نمی‌شود یا در حین کار ناگهان خاموش می‌شود. اگر گریل ماکروفر کار نمی‌کند یا جرقه  می‌زند، ماکروفر  شما به تعمیرات نیاز دارد. کاردون تعمیرات ماکروفر فلر را در محل و در اسرع وقت انجام می‌دهد و تعمیرات ماکروفر ضمانت تعمیرات و تعویض قطعات دارد.

تعمیر ماکروفر دوو

اگر ماکروفر دوو شما دچار مشکل شده است، می‌توانید تعمیرات آن را به تکنسین‌های متخصص کاردون بسپارید. کاردون خدمات تعمیر و سرویس دوره‌ای مایکروفر دوو را در محل انجام می‌دهد. خدمات تعمیر ماکروفر دوو در کاردون ضمانت دارد. اگر ماکروفر دوو شما غذا را گرم نمی‌کند یا لامپ آن روشن نمی‌شود یا دستگاه به کلی روشن نمی‌شود، بوی سوختگی از ماکروفر حس می‌کنید یا اینکه سینی آن نمی‌چرخد یا سروصدای زیادی تولید می‌کند، می‌توانید در کادرون درخواست خدمات تعمیر ماکروفر ثبت کنید تا مشکل دستگاه شما را در اسرع وقت برطرف کنیم.

تعمیر ماکروفر آریستون

مایکروویو آریستون امکانات گرم کردن و پخت متنوع و متعددی را ارائه می‌دهد. اگر مایکروویو شما غذا را گرم نمی‌کند، لامپ داخل آن روشن نمی‌شود، سینی آن نمی‌چرخد، ماکروفر شروع به کار نمی‌کند یا پس از چند ثانیه خاموش می‌شود یا اینکه جرقه می‌زند، ماکروفر آریستون شما نیاز به تعمیر دارد و باید تعمیرات آن را به متخصص باتجربه تعمیرات ماکروفر بسپارید. کاردون خدمات تعمیر ماکروفر را در اسرع وقت در محل انجام می‌دهد. درخواست تعمیرات خود را در سایت کاردون ثبت کنید یا به صورت تلفنی درخواست خدمات تعمیر بدهید.

تعمیر ماکروفر بلک اند دکر

تعمیرات ماکروفر بلک اند دکر خود را به تکنسین‌های متخصص کاردون بسپارید. کاردون خدمات تعمیر و سرویس دوره‌ای مایکروفر بلک اند دکر را در اسرع وقت و در محل انجام می‌دهد. خدمات تعمیر ماکروفر بلک اند دکر در کاردون ضمانت دارد. اگر ماکروفر بلک اند دکر شما غذا را گرم نمی‌کند یا لامپ آن سوخته است، اگر فیوز آن سوخته است، ماکروفر روشن نمی‌شود، بوی سوختگی از ماکروفر حس می‌کنید یا اینکه سینی آن نمی‌چرخد یا سروصدای زیادی تولید می‌کند، می‌توانید از خدمات کادرون درخواست خدمات تعمیر ماکروفر بلک اند دکر دهید.

تعمیر ماکروفر کنوود

تعمیرات ماکروفر کنوود خراب خود را به تکنسین‌های متخصص کاردون بسپارید. کاردون خدمات تعمیر و سرویس دوره‌ای مایکروفر کنوود را در محل انجام می‌دهد. خدمات تعمیر ماکروفر کنوود در کاردون ضمانت دارد. اگر ماکروفر کنوود شما غذا را گرم نمی‌کند و به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید از خدمات تعمیر ماکروفر کاردون استفاده کنید.

تعمیر ماکروفر میدیا

تعمیرات ماکروفر میدیا را به تکنسین‌های متخصص کاردون بسپارید. کاردون خدمات تعمیر ماکروفر میدیا را در اسرع وقت و در محل انجام می‌دهد. خدمات تعمیر ماکروفر میدیا در کاردون ضمانت دارد. کافیست با کاردون تماس بگیرید یا درخواست خود را در سایت ثبت کنید تا تکنسین کاردون برای انجام تعمیرات در اسرع وقت به منزل شما مراجعه کند.

تعمیر ماکروفر بیم

کاردون تعمیر ماکروفر بیم را در شهر‌ها و مناطق تحت پوشش خود انجام می‌دهد. خدمات تعمیر مایکروفر بیم با کاردون ضمانت تعمیر و قطعات دارد و در محل انجام می‌شود. برای دریافت خدمات کافیست در سایت درخواست خود را ثبت کنید یا تلفنی تماس بگیرید.

تعمیر ماکروفر ویرپول

مایکروویو ویرپول برنامه‌های پخت‌وپز متعددی را ارائه می‌دهد. اگر مایکروویو شما غذا را گرم نمی‌کند، لامپ داخل آن روشن نمی‌شود، سینی آن نمی‌چرخد، ماکروفر شروع به کار نمی‌کند یا پس از چند ثانیه خاموش می‌شود یا اینکه جرقه می‌زند، ماکروفر ویرپول شما نیاز به تعمیر دارد و باید تعمیرات آن را به متخصص باتجربه تعمیرات ماکروفر بسپارید. کاردون خدمات تعمیر ماکروفر را در اسرع وقت در محل انجام می‌دهد. درخواست تعمیرات خود را در سایت کاردون ثبت کنید یا به صورت تلفنی درخواست خدمات تعمیر بدهید.

تعمیر ماکروفر دلونگی

دلونگی برند ایتالیایی تولیدکننده لوازم خانگی است که محصولات آن سال‌هاست در بازار ایران حضور دارد.  خدمات تعمیر مایکروفر دلونگی با کاردون ضمانت تعمیر و قطعات دارد و در محل انجام می‌شود. برای دریافت خدمات کافیست در سایت درخواست خود را ثبت کنید یا تلفنی تماس بگیرید.

تعمیر ماکروفر در منزل

ایرادات متداول ماکروفر

اگر مشکلی برای ماکروفر شما پیش آمده است، قبل از اینکه از ارائه دهندگان خدمات تعمیر و سرویس ماکروفر کمک بخواهید، می‌توانید علائم و نشانه‌های خرابی ماکروفر خود را بررسی کنید و به دنبال علت خرابی ماکروفر باشید. در ادامه مهم‌ترین و شایع‌ترین دلایل خرابی مایکروویو را بخوانید تا با علت‌های احتمالی آن آشنا شوید.

ماکروفر گرم نمی‌کند

اگر می‌بینید ماکروفر شما به خوبی غذا را گرم نمی‌کند، ابتدا به حجم غذایی که داخل ماکروفر قرار داده‌اید توجه کنید. اگر حجم غذا زیاد باشد طبیعتاً مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا غذای شما گرم شود. حتماً از برنامه پخت و پز مناسب استفاده کنید. در ساعات اوج مصرف برق نیز ممکن است عملکرد ماکروفر شما پایین آید. برای همین توصیه می‌شود در ساعات اوج مصرف برق از ماکروفر استفاده نکنید.

در صورتی که همه‌ی موارد صحیح استفاده از ماکروفر را رعایت می‌کنید، احتمالا دستگاه شما مشکل فنی پیدا کرده است:

۱.دیود

دیود جریان برق A/C را به D/C تبدیل می‌کند و ولتاژ را چند برابر می‌کند و آن را به نزدیک ۴۰۰۰ ولت می‌رساند. این ولتاژ بالا انرژی مورد نیاز مگنترون برای گرم کردن غذا را تأمین می‌کند. اگر دیود دستگاه بسوزد، مگنترون ولتاژ کافی را دریافت نمی‌کند و در نتیجه مایکروویو گرم نمی‌کند. اگر دیود بسوزد معمولاً علائم سوختگی آن با چشم دیده می‌شود. ببینید علائم سوختگی مشاهده می‌کنید یا خیر، در صورت سوختگی باید آن را تعویض کنید. اگر سوختگی دیود با چشم دیده نمی‌شود، باید از یک مولتی‌متر که با باتری ۹ولت کار می‌کند، برای بررسی مشکل استفاده کنید.

هشدار بسیار جدی: مایکروویو می‌تواند میزان بسیار زیادی از انرژی را در خازن خود ذخیره کند که حتی بعد از جدا ساختن دوشاخه از پریز برق در آن مانده باشد. به دلیل جریان قوی برق و احتمال برق گرفتگی تعویض قطعات الکتریکی مایکروویو بسیار خطرناک است. تعویض دیود مایکروویو حتماً باید توسط تکنسین معتبر انجام شود.

۲.سوئیچ درب

بیشتر مایکروویو‌ها سه یا چهار سوئیچ درب دارند. زمانی که درب مایکروویو بسته می‌شود، سوئیچ‌های درب بعد از آن فعال می‌شوند که اطمینان حاصل شود درب بسته شده است. اگر هر کدام از سوئیچ‌های درب خراب شوند، مایکروویو شروع به کار نمی‌کند یا گرم نمی‌کند. برای اینکه بفهمید سوئیچ‌های درب نقص دارد، با مولتی‌متر از همه سوئیچ‌ها تست پیوستگی الکتریکی بگیرید. اگر هر کدام از سوئیچ‌ها پیوستگی نداشتند که باید آن را تعویض کنید.

۳.مگنترون

مگنترون از جریان DC قدرتمند استفاده می‌کند تا امواج الکترومغناطیس ایجاد کنند که منجر به پخت غذا شود. اگر مگنترون بسوزد، مایکروویو گرم نمی‌کند. مگنترون قابل تعمیر نیست و اگر بسوزد باید آن را تعویض کنید.

۴. خازن های ولتاژ

خازن های ولتاژ با دیود های ولتاژ کار می‌کند تا خروجی ترانسفورماتور را به ولتاژ DC تبدیل کند و آن را چند برابر کند. اگر خازن بسوزد، کل مدار های ولتاژ به درستی کار نمی‌کند و مایکروویو گرم نخواهد کرد. برای اینکه متوجه شوید، آیا خازن های ولتاژ نقص دارد، از ولت‌متری که قابلیت تست ظرفیت خازنی را دارد، استفاده کنید.

۵.ترانسفورمر های ولتاژ

اجاق‌های مایکروویو از ولتاژ بسیار بالا استفاده می‌کنند تا جریان برق مورد نیاز آنتن مگنترون را فراهم کند. زمانی که ترانسفورمر های ولتاژ خراب می‌شود، معمولاً دچار قوس الکتریکی می‌شود و بوی سوختگی می‌دهد.

۶.فیوز حرارتی

فیوز حرارتی زمانی که مایکروویو بیش از اندازه گرم شود، مایکروویو را خاموش می‌کند. برای اینکه متوجه شوید،‌ آیا فیوز حرارتی خراب شده است یا خیر، از یک مولتی‌متر برای تست پیوستگی الکتریکی استفاده کنید. اگر فیوز پیوستگی نداشت، باید آن را تعویض کنید. فیوز حرارتی را نمی‌توان ریست کرد، اگر بسوزد باید جایگزین شود.

۷.محافظ گرمایی

زمانی که مایکروویو خیلی گرم می‌شود، محافظ گرمایی برق را قطع می‌کند. اگر محافظ گرمایی فعال شود، مایکروویو آغاز به کار نمی‌کند. برای اینکه متوجه شوید محافظ گرمایی نقص دارد یا خیر، از یک مولتی‌متر برای تست پیوستگی الکتریکی استفاده کنید. اگر محافظ گرمایی شما پیوستگی الکتریکی ندارد، آن را تعویض کنید.

۸.برد اصلی کنترل

برد الکترونیکی مایکروفر همه وظایف و دستورها را صادر می‌کند و بر درست انجام شدن این نظارت می‌کند و در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد، دستگاه را خاموش می‌کند. تعمیر برد کنترل اصلی مایکروفر کاری تخصصی است که حتما باید توسط تکنسین باتجربه انجام شود.

ماکروفر کار نمی‌کند

اگر ماکروفر شما روشن نمی‌شود یا شروع به کار نمی‌کند، عوامل زیر ممکن است در این مورد دخیل باشند.

۱. فیوز اصلی

خرابی فیوز اصلی یکی از رایج‌ترین دلایل روشن نشدن مایکروفر است. اگر جریان زیادی از مدار مایکروویو عبور کند، فیوز اصلی خراب می‌شود. اگر فیوز اصلی خراب شود، مایکروویو شروع به کار نمی‌کند. اگر می‌خواهید چک کنید که فیوز اصلی خراب است یا خیر، از مولتی‌متر برای تست آن استفاده کنید. اگر فیوز مشکل داشت، باید آن را تعویض کنید.

دقت کنید که علاوه بر این، باید علت سوختن فیوز را نیز پیدا کنید. اگر علت آن را برطرف نکرده باشید با تعویض فیوز ممکن است، فیوز جدید نیز بسوزد.

۲. برد اصلی

یکی دیگر از عوامل شایع در روشن نشدن مایکروویو خرابی برد الکتریکی دستگاه است که باید توسط تکنسین متخصص بررسی شود.

۳. فیوز حرارتی و محافظ حرارتی

از عوامل کمتر شایع روشن نشدن مایکروفر نقص در فیوز حرارتی یا محافظ حرارتی مایکروفر می‌تواند باشد.

لامپ مایکروفر روشن نمی‌شود

زمانی که مایکروفر را روشن می‌کنید یا درب آن را باز می‌کنید، لامپ مایکروفر باید روشن شود. در صورتی که این لامپ روشن نمی‌شود، باید علت روشن نشدن لامپ را بررسی کنید. عوامل زیر می‌تواند در روشن نشدن لامپ ماکروفر موثر باشند.

۱. لامپ ماکروفر

خود لامپ مایکروویو می‌تواند بسوزد. در صورت سوختن لامپ باید آن را تعویض کنید.

۲. برد اصلی

نقص در برد اصلی دستگاه، یکی از دلایل شایع روشن نشدن لامپ ماکروفر می‌تواند باشد. اما قبل از اینکه به سراغ بررسی برد اصلی بروید، باید لامپ، سوکت‌ها و سیم‌کشی را چک کنید. اگر این قطعات مشکلی نداشتند، با یک مولتی متر برد اصلی را چک کنید و ببینید که آیا ولتاژ صحیح را به سوکت لامپ می‌فرستد یا خیر. اگر ولتاژ کافی را نمی‌فرستد، برد کنترل اصلی باید تعمیر یا تعویض شود.

۳. سوکت لامپ

اگر مشکل لامپ مایکروفر با تعویض لامپ درست نشد، با یک مولتی‌متر سوکت لامپ را بررسی کنید و ببینید که پیوستگی الکتریکی دارد یا خیر. اگر سوکت پیوستگی الکتریکی ندارد، آن را جایگزین کنید.

مایکروویو بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود

گاهی اوقات کاربران با این مشکل روبرو می‌شوند که بعد از چند ثانیه مایکروویو آنها خاموش می‌شود. در صورت بروز این مشکل موارد زیر را چک کنید.

۱. سوئیچ درب

سوئیچ درب ممکن است به صورت متناوب از کار بیفتد. هر کدام از سوئیچ‌های درب را چک کنید که دچار حرارت زیاد، قوس الکتریکی یا سوختگی نشده باشد. اگر شما هیچ نشانه‌ای از خرابی نمی‌بینید، از یک مولتی متر برای تست پیوستگی الکتریکی سوئیچ‌ها استفاده کنید. اگر هر کدام از سوئیچ علائم ظاهری خرابی دارند یا پیوستگی آنها متناوب است، باید آن را تعویض کنید.

۲. تاچ‌پد

اگر مایکروویو شروع به کار می‌کند و پس از چند ثانیه خاموش می‌شود، ممکن است تاچ‌پد آن مشکل داشته باشد.  البته این مشکل خیلی شایع نیست. به طور کلی اگر دیسپلی مایکروویو کار می‌کند و بعضی از دکمه‌های آن کار می‌کند اما بعضی از دکمه‌های آن کار نمی‌کند، مشکل از تاچ‌پد است.

۳. برد اصلی

مشکل در برد اصلی می‌تواند منجر به خاموش شدن ماکروفر پس از چند ثانیه شود.

۴.محافظ گرمایی

اگر مایکروویو بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود، ممکن است محافظ گرمایی آن فعال شده باشد. محافظ گرمایی قطعه‌ای جهت ایمنی مایکروویو است که از مایکروویو در برابر حرارت بالا محافظت می‌کند. می‌توانید آن را با مولتی متر چک کنید.

۵. ترموستات

یکی دیگر از عوامل که ممکن است مایکروویو را بعد از چند ثانیه خاموش کند، ترموستات است.

سینی گردان مایکروویو نمی‌چرخد

۱.موتور سینی گردان مایکروویو کار نمی‌کند

برای تست موتور از مولتی متر استفاده کنید. در صورتی که پیوستگی الکتریکی وجود نداشت، باید آن را تعویض کنید.

۲.کوپلینگ زیر سینی

کوپلینگ قطعه‌ای پلاستیکی است که موتور را به سینی متصل می‌کند. اگر سینی شیشه‌ای مایکروویو نمی‌چرخد، احتمال دارد که این قطعه‌ پلاستیکی شکسته باشد. به آرامی کوپلینگ را از شفت موتور جدا کنید و بررسی کنید مشکلی نداشته باشد.

۳.ریل زیر سینی یا محافظ آن

به سینی شیشه‌ای ماکروفر ریلی متصل شده است که سینی بتواند به درستی بچرخد. اگر این ریل دچار ساییدگی یا خرابی شده باشد، سینی نمی‌چرخد.

در صورتی که موتور سینی گردان مایکروویو برق دریافت نمی‌کند، باید برد اصلی و تاچ‌پد دستگاه را چک کنید.

دکمه‌های مایکروویو کار نمی‌کنند

۱.تاچ پد

در بررسی تاچ‌پد مایکروویو اولین کاری که می‌کنید این است که دکمه‌های تاچ‌پد را چک کنید. اگر برخی از دکمه‌ها کار می‌کرد و برخی دیگر کار نمی‌کردند، تاچ‌پد دستگاه را باید چک کنید.

۲. برد کنترل و دیسپلی

اگر هیچ‌کدام از دکمه‌های تاچ‌پد کار نمی‌کنند، احتمالاً برد کنترل و دیسپلی ایراد پیدا کرده است و باید تعمیر یا تعویض شود.

۳.برد کنترل اصلی

همچنین اگر هیچ‌کدام از کلیدهای مایکروویو کار نکرد، احتمال دارد برد کنترل اصلی مایکروویو ایراد  پیدا کرده باشد.

صحفه نمایش مایکروویو کار نمی‌کند

برد کنترل اصلی یا برد دیسپلی

اگر بخشی از دیسپلی مایکروویو خاموش شده است، احتمال اینکه برد دیسپلی آن مشکل پیدا کرده باشد،‌ زیاد است. اگر دیسپلی اصلاً کار نمی‌کند،‌ برد کنترل اصلی یا برد دیسپلی می‌تواند مشکل داشته باشد.

مایکروویو خود به خود روشن می‌شود

ممکن است مدار دکمه‌های تاچ‌پد به صورت متناوب با یکدیگر اتصال پیدا کنند و باعث شوند مایکروویو خود به خود روشن شود. ابتدا تاچ‌پد را بررسی کنید، در صورتی که تاچ‌پد مشکلی نداشت و کار می‌کرد، احتمالاً برد کنترل اصلی مشکل دارد.

مایکروویو جرقه می‌زند

۱. پوشش امواج یا عایق میکای مایکروویو

عایق میکای مایکروویو ممکن است خراب شود یا بسوزد. اگر این اتفاق افتاده باشد، باید آن را تعویض کنید.

۲. لعاب و رنگ

رنگ داخل مایکروویو ممکن است از بین برود و سطح فلزی زیر رنگ آن رویت شود. بدنه‌ی داخلی مایکروویو را چک کنید اگر رنگ آن از بین رفته باشد، باید آن را ترمیم کنید.

درب مایکروفر باز نمی‌شود

برای عیب‌یابی ماکروفری که درب آن باز نمی‌شود، موارد زیر را بررسی کنید:

درب ماکروفر

۱. قلاب درب

قلاب درب در چفت درب گیر می‌کند تا در طول مدت کار درب بسته بماند. از آنجا که قلاب درب ماکروفر پلاستیکی است، ممکن است بشکند. اگر قلاب درب بشکند، نمی‌تواند درب را به درستی آزاد کند و در نتیجه درب باز نمی‌شود. اگر قلاب درب شکسته است، آن را تعویض کنید.

۲. چفت درب

چفت درب را چک کنید. در صورتی که چفت درب خراب شده باشد باید آن را تعویض کنید.

۳. فنر درب

درب ماکروفر یک فنر دارد. در صورتی که این فنر خراب شده باشد، باید آن را جایگزین کنید.

۴. اهرم بازکننده

اهرم بازکننده‌ی درب را چک کنید و ببینید که مشکلی نداشته باشد.

۵. دکمه

دکمه درب باز کن ماکروفر ممکن است دچار یک مشکل داخلی شده باشد. در صورت خرابی این دکمه باید تعویض شود.

فن خروجی ماکروفر کار نمی‌کند

موتور فن خروجی

برای اینکه متوجه شوید این فن مشکل دارد یا خیر، سعی کنید فن را از دستگاه جدا سازید و سعی کنید تیغه‌های فن را با دست بچرخانید. اگر پره‌ها آزادانه نچرخیدند، از یک مولتی متر برای تست پیوستگی جریان الکتریکی استفاده کنید. اگر موتور برق دارد ولی نمی‌چرخد یا موتور پیوستگی الکتریکی ندارد، باید موتور فن را تعویض کنید.

ترموستات

ترموستات دمای محیط را تشخیص می دهد و در صورت لزوم فن را روشن می‌کند. اگر ترموستات مشکل داشته باشد، فن روشن نمی‌شود. برای تست سالم بودن ترموستات مانند موارد گذشته از مولتی متر استفاده کنید.

مایکروویو صدای زیادی تولید می‌کند

۱. مگنترون

در شرایط عادی مگنترون صدای کمی تولید می‌کند. اما در صورتی که مگنترون خراب شده باشد یا نزدیک به سوختن باشد، ممکن است صدای بلندی تولید کند.اگر مگنترون شما سروصدا دارد، این نشان می‌دهد که مگنترون به پایان عمرش نزدیک می‌شود یا نقص دارد. همچنین دیود های ولتاژ خراب نیز می‌تواند صدای بلند تولید کند. قبل از تعویض مگنترون حتماً ابتدا دیود را تست کنید.

۲. موتور فن خروجی

فن معیوب می‌تواند صدای بلندی تولید کند. فن را تست کنید و ببینید که پره‌های آن آزادانه می‌چرخد یا خیر. شاید یک جسم خارجی بین پره‌های آن گیر کرده باشد.

۳. موتور همزن

همزن تیغه‌ی فلزی است که به آرامی داخل مایکروویو می‌چرخد و امواج مایکروویو را به صورت تصادفی در فضای داخل اجاق پخش می‌کند. چنانکه موتور همزن دچار مشکل شود، صدای غیرعادی تولید می‌کند. 

۴.سینی گردان

گاهی اوقات ممکن است سینی گردان کف مایکروویو در حال چرخش سروصدا تولید کند. برای بررسی این مشکل ابتدا ببینید چیزی در مسیر گرش سینی یا در شفت آن گیر نکرده باشد. همچنین ممکن است موتور سینی گردان خراب باشد و سروصدا تولید کند که باید حتماً چک شود.

مایکروویو بوی سوختگی می‌دهد

۱-عایق میکا

عایق میکای مایکروویو می‌تواند خراب شود و بسوزد. یکی از شایع‌ترین دلایل بوی سوختگی در مایکروویو می‌تواند سوختگی عایق میکا باشد.

۲-خازن های ولتاژ

اگر خازن های ولتاژ از مدار خارج شود، می‌تواند باعث سوختگی فیوز یا سوختگی مدار شود.

۳-سوئیچ درب

اگر اتصال سوئیچ درب بسوزد یا اتصالات ترمینال شل باشد، بوی سوختگی ایجاد می‌شود. سوئیچ‌های درب مایکروفر را چک کنید و به دنبال آثار سوختگی روی آنها باشید.

۴. دیود

دیود سوخته می‌تواند بوی سوختگی ایجاد کند.

۵.ترانسفورمر های ولتاژ

اگر ترانسفورمر های ولتاژ بسوزد، معمولاً قوس الکتریکی رخ می‌دهد و بوی سوختگی می‌آید.

۶. برد اصلی

یکی از اجزای برد اصلی می‌تواند بسوزد. برد کنترل را برای قطعات سوخته یا ذوب شده چک کنید. در صورتی که قطعه‌ای روی برد سوخته باشد، تکنسین متخصص باید چک کند که آیا قطعات برد قابل تعویض هستند یا  برد اصلی به طور کامل باید تعویض شود.

۷.مگنترون

مگنترونی که سوخته باشد، می‌تواند بوی سوختگی ایجاد کند. در این حالت، مایکروویو غذا را گرم نمی‌کند.

خدمات تعمیرات مایکروفر

مایکروویو شما هر مشکلی داشته باشد، کاردون به صورت تخصصی خدمات تعمیر آن را انجام می‌دهد. تکنسین‌ها و سرویسکاران کاردون در زمینه تعمیرات ماکروفر تجربه بالایی دارند.

تعمیر و تعویض مگنترون مایکروویو

مگنترون قطعه‌ای حیاتی در مایکروفر است که با دریافت ولتاژ قوی، امواج الکترومغناطیسی تولید می‌کند که منجر به گرم شدن غذا می‌شود. مهم‌ترین نشانه‌ی خرابی مگنترون مایکروویو گرم نکردن غذا است. جرقه‌ زدن مایکروویو و صدای غیر طبیعی نیز از دیگر نشانه‌های خرابی مگنترون است. لامپ مگنترون ماکروفر به دلایل مختلفی ممکن است خراب شود. گرم شدن بیش از حد ماکروفر ممکن است به شکستن آهنربای ماکروفر بیانجامد، سوختگی سر لوله‌ی اشعه مگنترون و قوس الکتریکی و سوختگی مدار در سیم کشی مایکروفر می‌تواند منجر به خراب شدن مگنترون شود. در صورتی که خود مگنترون مایکروویو خراب شود، چاره‌ای به جز تعویض مگنترون وجود ندارد. تعویض مگنترون در کاردون با قطعه‌ی اصلی انجام می‌شود. 

مگنترون ال جی

تعمیر گریل ماکروفر

در ماکروفرهای جدید قابلیت گریل و پخت‌های ترکیبی تعبیه شده است. گریل ماکروفر غذاها را برشته و ترد می‌کند. اگر گریل ماکروفر خراب شده باشد، قابلیت پخت‌های ترکیبی یا استفاده از گریل‌ بالا که برای برشته کردن سطح غذا استفاده می‌شود، از دست می‌رود. در صورتی که قابلیت گریل ماکروفر شما کار نمی‌کند، به احتمال زیاد المنت گریل شما کار نمی‌کند یا ترموستات دستگاه ایراد دارد و باید توسط متخصص باتجربه عیب‌یابی و تعمیر شود. اگر المنت دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعویض المنت باشد، کاردون آن را با قطعه‌ اصلی تعویض می‌کند.

تعویض و تعمیر سینی ماکروفر

سینی گردان ماکروفر ممکن است به دلایل مختلف خراب شود و نچرخد. خرابی موتور سینی گردان، شفت، کوپلینگ و ریل سینی از جمله دلایل عدم چرخش سینی است. کاردون تعمیر و تعویض موتور کف ماکروفر، شفت و تعویض سینی ماکروفر را به صورت تخصصی انجام می‌دهد.

تعمیر درب ماکروفر

اگر درب ماکروفر شما درست بسته نمی‌شود یا باز نمی‌شود، احتمالاً درب ماکروفر شما دچار مشکل شده است و باید عیب یابی شود. اگر درب ماکروفر به درستی بسته نشود، ماکروفر روشن نمی‌شود و شروع به کار نمی‌کند. قفل درب ماکروفر از قطعات متعددی تشکیل شده است. قلاب، چفت، فنر و دستگیره باعث می‌شوند درب ماکروفر بسته و باز شود.

تعویض شیشه درب ماکروفر

درب ماکروفر از خروج امواج الکترومغناطیسی به خارج از دستگاه، جلوگیری می‌کند. به دفعات می‌بینیم که به دلیل برخورد جسمی به شیشه‌ی درب ماکروفر، این شیشه می‌شکند و ماکروفر را بلااستفاده می‌کند. خبر خوب این است که در کاردون تعویض شیشه درب ماکروفر نیز انجام می‌شود.

تعمیر لامپ ماکروفر

با بازکردن درب ماکروفر لامپ آن روشن می‌شود و هنگامی که دستگاه کار می‌کند این لامپ روشن می‌ماند. بعضی از ماکروفرها دو لامپ دارند. اگر لامپ ماکروفر روشن نمی‌شود، ممکن است لامپ ماکروفر سوخته باشد یا سیم‌کشی آن دچار مشکل شده باشد یا برد الکتریکی ماکروفر خراب شده باشد. در صورتی که لامپ سوخته باشد، باید آن را تعویض کنید.تعویض لامپ ماکروفر در کاردون ضمانت دارد.

تعمیر فن مایکروویو

فن ماکروفر وظیفه دارد بو، دود و بخار حاصل از گرم شدن غذا را از داخل ماکروفر خارج کند. به این ترتیب هنگامی که ماکروفر کار می‌کند، این فن روشن می‌شود تا کیفیت پخت بهتر شود و همچنین دمای ماکروفر خیلی بالا نرود. از مهم‌ترین دلایل خرابی فن مایکروویو، خرابی موتور فن، مسدود شدن فیلتر ذغالی و فیلتر روغن و همچنین خرابی دمپر مایکروویو است. در صورتی که عملکرد فن مایکروفر ایراد دارد، باید فیلترهای دستگاه و دمپر را مورد بررسی قرار دهید و در صورت ایراد نداشتن آنها فن و موتور فن مایکروویو را چک کنید.

تعویض کاور انتشار امواج یا عایق میکا

کاور انتشار امواج یا عایق میکا در مایکروویو جلوی چربی غذاها را می‌گیرد تا به مگنترون آسیب نرساند. بعد از مدتی چربی این قطعه را می‌گیرد و باید تمیز یا تعویض شود. حتی ممکن است این کاور بسوزد. در این صورت احتمال دارد مایکروویو هنگام کار جرقه بزند. در این صورت باید عایق میکای مایکروویو تعویض شود.

تعمیر جوجه گردان ماکروفر

برخی از ماکروفرها جوجه گردان دارند که برای پخت جوجه و کباب به کار می‌رود. موتور جوجه گردان ماکروفرها ممکن است خراب شود که در این صورت باید تعمیر یا تعویض شود.

تعمیر دکمه های ماکروفر

معمولاً دو نوع دکمه در ماکروفرها وجود دارد. دکمه‌های لمسی و دکمه‌های مکانیکی. ابتدا بررسی کنید و ببینید که آیا همه‌ی دکمه‌ها از کار افتاده است یا بعضی از دکمه‌ها کار نمی‌کند. در صورتی که همه‌ی دکمه‌ها از کار افتاده‌اند، برد دستگاه مشکل دارد و باید عیب‌یابی و تعمیر شود. در صورتی خرابی بعضی از کلیدها نیز باید کلید مربوطه تعویض یا تعمیر شود. کاردون تعمیر همه نوع دکمه و تاچ‌پد در ماکروفر را انجام می‌دهد.

چگونه از ماکروفر خود نگهداری کنیم؟

اگر نکات مهم نگهداری از ماکروفر را رعایت کنید، نیاز شما به تعمیرات ماکروفر نیز کاهش پیدا می‌کند. نظافت داخل ماکروفر بسیار اهیمت دارد. اگر داخل ماکروفرتان را چربی گرفت، حتما آن را نظافت کنید، لکه‌های چربی را از بین ببرید و اجازه ندهید این لکه‌ها پابرجا بمانند.

لوازم فلزی و ممنوعه داخل ماکروفر قرار ندهید. ماکروفر را در جای گرم قرار ندهید و نظافت بیرون دستگاه را هم در نظر بگیرید. سرویس دوره‌ای ماکروفر به افزایش طول عمر دستگاه شما کمک می‌کند.

سرویس دوره ای ماکروفر

نظافت ماکروفر و تمیز کردن عایق میکا باعث می‌شود، دستگاه شما بهتر کار کند و به مگنترون آسیبی نرسد. در سرویس دوره‌ای دستگاه این موارد به صورت تخصصی انجام می‌شود. برای درخواست خدمات سرویس دوره‌ای ماکروفر کافیست در سایت کاردون درخواست‌تان را ثبت کنید یا به صورت تلفنی با کارشناسان ما صحبت کنید.

شهرهای تحت پوشش تعمیرات ماکروفر

شمال، جنوب، غرب و شرق تهران

کاردون تعمیر ماکروفر را در تمامی مناطق تهران انجام می‌دهد. نمایندگی تعمیرات ماکروفر در شمال تهران، جنوب تهران، غرب تهران، شرق تهران و مرکز تهران، با تکنسین‌های مجرب در اسرع وقت و در محل دستگاه ماکروفر شما را تعمیر می‌کند.

شهرهای دیگر

تعمیر ماکروفر را علاوه بر شهرهای استان تهران در تمام شهرهای استان البرز و شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، رشت، اهواز و قم ارائه می‌دهیم و به زودی در شهرهای دیگر نیز نمایندگی خواهیم داشت.

چطور در کاردون درخواست خدمات تعمیر بدهید؟

ثبت درخواست تلفنی

در هر نقطه از ایران با شماره ۱۶۰۴ بدون پیش شماره تماس بگیرید. همکاران ما در کاردون از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ بامداد پاسخ‌گوی شما هستند.

ثبت درخواست آنلاین

با ثبت درخواست خود به صورت آنلاین همکاران ما در کمتر از ۳۰ دقیقه برای ارائه مشاوره و هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات پرتکرار

پس از دریافت درخواست شما،‌ تکنسین‌ برای حضور در منزل شما، از قبل هماهنگی انجام می‌دهد و تنها پس از توافق و رضایت شما مراجعه می‌کند.

بله شما می‌توانید قطعه را خودتان تهیه کنید و از ما درخواست خدمات دهید. طبیعتاً در این حالت قطعه‌ شما دیگر مشمول ضمانت کاردون نخواهد شد.

خدمات در کاردون ضمانت دارند. به این ترتیب اگر مشکلی که بابت آن از کاردون خدمات درخواست کرده‌اید پس از تعمیرات، دوباره در دستگاه شما ظاهر شود، کاردون مشکل را برای برای شما برطرف می‌کند.

تکنسین‌های کاردون عضو مجموعه هستند و کاردون به هیچ وجه واسطه میان ارائه دهندگان خدمات و دریافت کنندگان خدمات نیست.

ما اصل بودن قطعات ماکروفر را برای شما تضمین می‌کنیم و قطعات را از نمایندگی‌های معتبر تهیه می‌کنیم.

تعرفه هزینه‌های تعمیرات ماکروفر کاملا شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند و از شما هیچ هزینه اضافه‌ای دریافت نمی‌شود.

کاردون یکی از زیرمجوعه‌های گروه گلدیران است و از تجربه بیست ساله‌ی متخصصان گلدیران استفاده می‌کند.