تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سونی با کاردون

سونی نامی که این روزها همه ما حداقل یکبار آن را شنیده ایم. سونی یکی از برترین ها در تولید تلویزیون می باشد که رضایت مشتریان خود را حفظ نموده و آن ها را به مشتریان وفادار تبدیل کرده است. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این برند در دنیا سابقه طولانی مدت فعالیت این شرکت می باشد. شرکت سونی از گذشته تا به امروز سعی نموده تا با نیاز سنجی در بازار دست به تولید تلویزیون های جدید بزند. خوشبختانه این برند نام آشنا هیچ گاه از کیفیت تولیدات خود دریغ نکرده است و همین موضوع دلیل بر رضایت مشتریانش شده است.

تکنولوژی به کار رفته در تلویزیون های سونی کار تعمیرات این دستگاه را ساده تر نموده است. سیستم عیب یابی تلویزیون سونی به شما این امکان را می دهد تا منشا مشکلات تلویزیون را بیابید و راهکاری مناسب برای برطرف نمودن آن به کار برید. برای فعال نمودن این امکان در تلویزیون باید به سرویس مد منو مراجعه نمایید و به طور همزمان دکمه های Display+5+Vol+Power را فشار دهید تا چراغ جلوی تلویزیون براساس کد گذاری انجام شده در شرکت تولید کننده ایراد مربوطه را به شما هشدار دهد.

چه زمانی تلویزیون سونی نیاز به تعمیر دارد؟

یکی از سوالاتی که ذهن اکثر کاربران تلویزیون سونی را به خود مشغول نموده است زمان تعمیر تلویزیون سونی است. همه شما می خواهید بدانید تعمیر تلویزیون سونی در چه شرایطی الزامی است ؟

برخی از مشکلات ایجاد شده در تلویزیون سونی نظیر

 روشن نشدن تلویزیون

ایجاد خطوط افقی و عمودی بر روی تلویزیون

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون

ماندن بر روی لوگوی سونی به هنگام روشن شدن تلویزیون

سیاه شدن تصویر تلویزیون

قطع و وصل شدن تصویری به صورت مداوم

به شما هشدار می دهد که خودتان را برای تعمیر تلویزیون آماده کنید. خرابی و یا سوختن قطعات داخلی تلویزیون می تواند عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه نموده و شما را با هریک از موارد بالا روبرو سازد. بهتر است مشکلات و ایرادات تلویزیون را به محض مشاهده جدی بگیرید و برای برطرف نمودن آن ها اقدام نمایید. زیرا در صورت نادیده گرفتن موارد بالا به هزینه تعمیرات تلویزیون خود می افزایید.

تلویزیون شما نیاز به تعمیر دارد؟

همین الان سفارش خود را ثبت کنید !

روشن نشدن تلویزیون سونی براویا

اگر تلویزیون سونی دارید و با مشکل روشن نشدن آن دست و پنجه نرم می کنید ابتدا باید دلایل روشن نشدن دستگاه را پیدا کنید. قطعات به کار رفته در تلویزیون در اثر استفاده طولانی مدت به علت فرسودگی نیاز به تعمیر و یا تعویض دارند و با روشن نشدن تلویزیون هشدار خرابی را به شما می دهند. یکی از قطعاتی که با خراب شدن منجر به روشن نشدن تلویزیون می شود مین برد است. قیمت این قطعه براساس مدل تلویزیون متفاوت می باشد و بهتر است از قطعات اورجینال برای تعویض آن استفاده کنید تا دیگر با این مشکل برخورد نکنید.

گاهی اوقات خرابی پاور یا منبع تغذیه تلویزیون دلیل روشن نشدن تلویزیون سونی خواهد بود اگر یک تعمیرکار تلویزیون به خراب شدن منبع تغذیه مشکوک باشد با انجام تست های خاص به اطمینان می رسد بنابراین از یک فرد متخصص برای تشخیص عیوب تلویزیون خود کمک بخواهید. اگر به طور ناگهانی تلویزیون شما خاموش شد و دیگر روشن نشد ابتدا ریموت تلویزیون را بررسی کنید ممکن است خرابی کنترل دلیل روشن نشدن تلویزیون باشد.

6 چشمک زدن تلویزیون سونی چه معنایی دارد ؟

خوشبختانه با بکارگیری تکنولوژی های جدید در تلویزیون ها به راحتی می توان عیوب دستگاه را تشخیص داد و برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام داد. با استفاده از منوی عیب یابی در تلویزیون سونی می توانید به راحتی عیوب دستگاه را تشخیص دهید با استفاده از چشمک زدن تلویزیون می توانید به خرابی دستگاه پی ببرید اگر تلویزیون سونی دارید و 6 بار چشمک می زند باید بک لایت ال سی دی را بررسی کنید زیرا لامپ های فلورسنت به کار رفته در ال سی دی ها به دلیل استفاده خراب می شود و مدارات داخلی برای حفظت از دستگاه ولتاژ را قطع می کنند. با استفاده از منوی عیب یابی تلویزیون سونی بسیاری از مشکلات و عیوب دستگاه با کمک متخصصین توسط خودتان قابل برطرف کردن می باشد. اگر تلویزیون سونی شما 6 بار چشمک بزند اما شما این اتفاق را نادیده بگیرید در آینده با مشکل روشن نشدن تلویزیون مواجه می شوید.

دلیل ایجاد نوار صورتی در بالای تصویر

ممکن است روزی تلویزیون خود را روشن کنید و متوجه یک نوار صورتی در بالای تصویر تلویزیون شوید اما به دلیل کم رنگ بودن از آن به سادگی عبور کنید اما با تعویض لامپ تصویر خواهید دید این نوار صورتی به قرمز تبدیل شده و بخشی از تصویر را گرفته است بنابراین برای تعمیر و برطرف کردن مشکل به دنبال راه چاره هستید. این مشکل به دلیل خرابی و آسیب دیدگی بلاک نوری اتفاق می افتد و باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای این مشکل عیب یابی شود.

گاهی اوقات ایجاد لکه های رنگی در تلویزیون سونی دلیل اصلی نگرانی شما خواهد بود و یکی از رایج ترین مشکلاتی است که به دلیل استفاده زیاد از تلویزیون به وجود می آید. اگر می خواهید واقعیت را بدانید باید بگوییم در استفاده از تلویزیون بی ملاحظه بوده اید و با تعویض پنل مشکل شما برطرف خواهد شد. در صورتی که به طور مداوم و بدون استراحت از تلویزیون سونی استفاده کنید باید خود را برای ایجاد لکه های رنگی و یا خطوط افقی و عمودی بر روی تلویزیون آماده کنید.

دسترسی به منوی عیب یابی تلویزیون سونی

از روزی که تلویزیون سونی این امکان جدید را به تلویزیون ها اضافه کرد توانست محبوبیت خود را در بین طرفدارانش صد چندان کند و می توان گفت برند سونی تنها برندی است که به منوی عیب یابی مجهز است و جزو اولین شرکت ها در ایجاد و طراحی این امکان جدید می باشد. با استفاده از این قابلیت از طریق سیستم های تعبیه شده در تلویزیون با کمک چراغ چشمک زن جلوی تلویزیون می توانید مشکل دستگاه را تشخیص دهید. و این کار به راحتی از طریق تعداد چشمک ها قابل تشخیص می باشد. شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای تلویزیون خود و یا با جستجو کردن در اینترنت به راحتی مشکل دستگاهتان را تشخیص دهید و از یک تعمیرکار برای برطرف کردن آن کمک بخواهید.

چگونه جدول عیب یابی سونی را فعال کنیم ؟

همان طور که گفتیم با کمک منوی عیب یابی تلویزیون سونی می توانید به راحتی مشکل دستگاهتان را پیدا کنید و برای برطرف کردن آن به دنبال راه چاره باشید. اما سوال مهم اینجاست که چگونه می توانیم منوی عیب یابی را فعال کنیم ؟ و اینکه با فعال کردن این منو شاهد چه چیزی خواهیم بود ؟ آیا خودمان می توانیم این کار را انجام دهیم ؟ اگر تلویزیون خود را در حالت استندبای قرار دهید و دکمه های power on / vol+ / 5 / display را به طور همزمان و پشت سرهم فشار دهید منویی را مشاهده می کنید که به آن جدول عیب یابی گفته می شود.

در این جدول شما می توانید تعداد چشمک ها و دفعاتی که مشکل به وجود آمده است را به شما گزارش می دهد بنابراین بسیاری از تعمیرکاران تلویزیون سونی با استفاده از این منو به راحتی می توانند مشکل دستگاهتان را تشخیص داده و برای برطرف کردن آن راه حل مناسب را اتخاذ کنند. بهتر است بعد از برطرف کردن مشکل منوی عیب یابی دستگاه را ریست کنید تا در صورت بروز مشکلات بعدی دچار سردرگمی نشوید و بتوانید به راحتی عیب دستگاهتان را تشخیص دهید شاید برایتان سوال باشد که چگونه می توانیم منوی عیب یابی تلویزیون سونی را ریست کنیم ؟ ابتدا دکمه 8 و سپس 0 را فشار دهید به راحتی منو ریست خواهد شد.

چشمک زدن چراغ تلویزیون سونی

اگر تلویزیون شما سونی است و تا به امروز نمی دانستید معنی چشمک هایی که از سمت تلویزیون مشاهده می شود چیست بهتر است با کاردون همراه شوید زیرا پیدا کردن این اطلاعات در دفترچه راهنمای تلویزیون سونی به دلیل افزایش حجم اطلاعات کاری دشوار خواهد بود. اگر چراغ جلوی تلویزیون سه بار چشمک زد برد پاور و یا من برد تلویزیون شما دچار خرابی شده است و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد باید توسط یه تعمیرکار تلویزیون بررسی شود و قطعا این مشکل به دست شما برطرف نخواهد شد.

اگر تلویزیون شما 5 بار چشمک زد باید نگران شوید زیرا برد تی کان یا پنل تلویزیون دچار آسیب شده است همان طور که می دانید پنل تلویزیون بر ارزش تلویزیون تاثیرگذار است و باید در حفظ و نگهداری آن دقت نمایید زیرا تعمیرات و تعویض این قطعه می تواند هزینه های سنگینی را برایتان به بار آورد. ممکن است در اثر رطوبت و آب خوردگی فلت های پنل دچار آسیب دیدگی شده باشد که در این صورت باید اقدام به تعویض پنل نمایید.

اتفاقی که به ندرت در تلویزیون سونی می افتد 8 بار چشمک زدن چراغ جلوی تلویزیون است این مشکل مربوط به صدای تلویزیون است اما یکی از نکات مهم در تلویزیون های سونی کیفیت بالای صدا می باشد که این اتفاق و احتمال آن را به صفر نزدیک می کند.اما اگر با این مشکل روبرو شده اید بهتر است از یک تعمیرکار تلویزیون سونی کمک بخواهید زیرا این کار نیاز به دانش فنی دارد.